Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a

Edytowano przez romuald90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mam pytanie. czy jeżeli najpierw kupie maszyny a dopiero potem przejdę na zasady rozliczania VAT z US to będę mógł rozliczyć faktury za te maszyny czy najpierw przejście na VAT a potem zakupy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adanos    3

mam pytanie. czy jeżeli najpierw kupie maszyny a dopiero potem przejdę na zasady rozliczania VAT z US to będę mógł rozliczyć faktury za te maszyny czy najpierw przejście na VAT a potem zakupy?

Najpierw przejście, później zakupy.

 

 

Płatność składana 02.01 i cisza na razie. 

Edytowano przez Adanos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Mariuszs22 najpierw napisz podanie i zrób zmianę do wniosku. Jacek nie powinieneś mieć problemów z rozliczeniem ale radzę się pospieszyć. Może rozlicz to co teraz masz już zakupione. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czyli jak teraz nie mam NIP-u a fakturę wystawili by mi na PESEL i później przeszedłbym na VAT to nie będę mógł ich rozliczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boruch1409    3

Jest taka możliwość że w najbliższym tygodniu zostanie zaktualizowana lista o te 23 mln ??

 

 

 

 

 

chyba 23 miliardy tylko te pieniadze moga isc na inny program.

sam czekam na przedluzenie listy bo mnie tylko dzieli 500 miejsc do zoltej listy

Edytowano przez boruch1409

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a co mi jest potrzebne do przejścia? i jak to jest z odliczeniem VAT od paliwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majcin    7

@olszewski126, kilka dni temu pisali, poczytaj wcześniejsze strony

 

 

poczytaj temat o Vacie, tam chyba pisali procedurę

Edytowano przez Majcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszs22    0

Rozliczeniem vat od paliwa tak samo jak od innych rzeczy. wszystkie faktury na gospodarstwo rozliczasz bo jak już coś do domu to nie da rady. a co potrzebne? Zapytaj w urzędzie skarbowym. Na pewno z gminy zaświadczenie o posiadaniu gospodarstwa, chyba regon ale nie jestem pewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a jak z ilością paliwa? jest jakiś limit co do ilości ziemi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszs22    0

To jest temat o działaniu ułatwianie startu młodym rolnikom a nie Vat zwrot akcyzy itp. 86 litrów na hektar 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

a jak z ilością paliwa? jest jakiś limit co do ilości ziemi ?

jak czytam twoje pytania to mam wrażenie ze net wniosek to któreś z twoich rodziców złożyło a Ty sie tylko podpisałeś pod nim. jak chcesz coś kupować i sie z tego rozliczyć to masz mieć NIP zaden PESEL nie wchodzi w grę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Mam pytanie czy wraz z wnioskiem o płatność składam oryginały ( do skopiowania w agencji) wszystkich umów dzierżaw na grunty które mam w biznesplanie?

Oraz we wniosku zaznaczam punkt 5 " Inny dokument?" Posiadam tylko dzierżawy.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kark24    0

Witam czy jak mam kase na koncie mogę zmienić maszyny w biznesplanie?mam wpisane kilka mniejszych a chce zmienić na prasę mam jakieś szanse?

Edytowano przez kark24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszs22    0

machtomi

Jeśli posiadasz dzierżawę w formie aktu notarialnego to w pierwszej rubryce a jak w innej formie to tam gdzie inne. jak zawozisz osobiście to Ci zrobią xero i oddadzą oryginał a jak pocztą to oryginał wysyłasz z prośbą o odesłanie oryginału. zapytaj w powiatowej agencji to może też mogą zrobić xero i napiszą za zgodność z oryginałem.

 

kark24

Możesz zrobić zmianę. napisz podanie o zmianę i poprawiony PRG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xkrwpx3    0

Jeżeli przy nastepnym naborze MR rodzice przekaża mi gospodarstwo w formie darowizny będe zwolniony z podatku rolnego do urzedu gminy tak jak w przypadku kupna dzialki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaku    0

Mam 3 pytania...

Zrobiłem zmianę do wniosku dotyczącą powierzchni (jedną działkę wycofałem, a wprowadziłem drugą) powierzchnia mi się nieznacznie zwiększyła, więc nie będzie przesunięcia na liście. Czy muszę czekać na jakieś potwierdzenie z ARiMR, że wszystko ok, czy mogę już składać wniosek o płatność ? Jeżeli chodzi o zmiany w powierzchni gospodarstwa, wyrobiłem się do 150 dnia, ale wniosek o płatność muszę wysłać do 23 lutego.  

 

W zmianie którą wysłałem przedstawiłem część dokumentów potwierdzających tytuł prawny do gospodarstwa (umowy dzierżawy).. Czy we wniosku o płatność wysłać tylko te brakujące, czy jeszcze raz wysłać wszystkie umowy i akty notarialne, które zgłosiłem ?

 

Odnośnie oświadczenia wnioskodawcy o podjęciu samodzielnego prowadzenia gospodarstwa rolnego.. Jaką datę wpisać rozpoczęcia samodzielnego prowadzenia gospodarstwa ? dzień pierwszej umowy dzierżawy? czy nr nadania producenta przez ARiMR ? 

Edytowano przez kaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj