Polecane posty

pawcio018    1

No no ładnie ładnie już tuż tuż 24 stycznia i ciekawe jak sytuacja dalej się rozwinie flaszka w lodóweczce czeka ale ciekawe czy znowu zostanie wypita czy jak dotąd bywało odłożona kąt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam

jeżeli prowadząca mój wniosek chciała wypis rejestru gruntu a na 1 działce mam zrobiony podział ale nie jest on wyszczególniony na wypise to co zrobić? bo w umowie dzierzawy i w biznes planie mam podane mniej ale na wypisie będzie ciut więcej to będzie z tym problem?

W w-wa starczyło oświadczenie że powierzchnia całkowita działki jest taka i taka, a użytkuję rolniczo częśc tej działki o powierzchi takiej i takiej. Do tego zaznaczona częśc na mapce od dopłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

czyli razem z tym wpisem muszę ukazac mapki i tam bd wyszczególnione że odliczone zostały budynki i powinno załatwic sprawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18

macie jakiś nr do warszawy? bo niby mój wniosek został juz wysłany ale nie dostałem jeszcze przelewu i chciałbym się zorientować jak wygląda sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Farmer_89 praktycznie wszystko można zmienić o ile potem Agencja wyda zgodę na takie działania. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a na zkup ziem agencja raczej wydaje zgody ? i zmiana taiego wnisoku ile moze kosztowac ? a czy moge kupic ziemie od osoby takiej co kiedys brala MR ale jeszcze te 5 lat sie nie skonczylo bo ta osoba by mi sprzedala tu dzialke bo tu ma daleko a w zamian kupi sobie kolo domu przez miedze to moze byc tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

witam jest jakiś określony czas naddanie nipy na gospodarstwo posiada gospodarstwo rolne od miesiąca i jeszcze nie wystąpiłem z wnioskiem o nadanie nipu żeby zaś mi czasem urząd skarbowy jakiejś kary nie wlepił ?  i chyba pierw muszę sobie wyrobić regon a potem nip czy to obojętne jest kolejność ?

bo konto bankowe mam założone i numer gospodarstwa  nadany l wszystko jest zrobione bez nipu muszę później im dostarczyć

bo notariusz mówił że mam 6 miesięcy na załatwienie wszystkich spraw i przepisanie na siebie wszystkiego :D

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batista1902    0

ja kiedyś w Agrobiznesie ( około 1.5 miesiąca temu ) słyszałem jak sie wypowiadał M.Sawicki i wtedy ujawnił że prawdopodobnie 80 mln eur przeznaczy na mr. jesli ke sie zgodzi. nawet jeżeli to i tak mnie nie obejmie bo jestem na 134.. miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Lescbycool a co Ty się na VAT wybierasz, że Ci regon potrzebny?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batista1902    0

nip kolego jeśli dobrze znam przepisy to mogłeś sobie wcześniej wyrobić bo nip tak samo ja pesel możesz mieć od dziecka. ja przynajmniej mam od 10 lat ( a mam lat 24 jutro ) ( ale nie wiem czy dobrze mówie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

Lescbycool a co Ty się na VAT wybierasz, że Ci regon potrzebny?

 

No pewnie będę na Vacie  trzeba sobie Vat odliczyć jak ciągnik kupie :D nie w kij dmuchał kilkanaście tysięcy zostanie w kieszeni :D i sie pytam czy jest jakiś określony czas żebym zaś mi kary nie wlepili bo skarbówka to są najgorsza banda złodziej z urzędników i nie chce im jakiejś kary w kieszeń pchać  :D

nip kolego jeśli dobrze znam przepisy to mogłeś sobie wcześniej wyrobić bo nip tak samo ja pesel możesz mieć od dziecka. ja przynajmniej mam od 10 lat ( a mam lat 24 jutro ) ( ale nie wiem czy dobrze mówie )

 

byłem kiedyś rok temu w urzędzie skarbowym o nadanie nipu to się pytali czy prowadzę działalność gospodarczą a ja powiedziałem że nie i mnie olali i powiedzieli że jest mi niepotrzebny xD

a nie pracowałem nigdy na zusie to też mi niebyła potrzebny bo ojciec mnie ubezpieczył po szkole jako domownika i mi leciały składki emerytalno zdrowotne :D

a kaskę na zachcianki tatko dawał to nie musiałem pracować prywatnie poza gospodarstwem :D

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

To lepiej sobie wyrób ten nip bo będziesz miał problem przy zwrotach pieniędzy za paliwo rolnicze, a faktury oddajesz w lutym czyli zaraz. Najpierw regon potem nip. Żeby założyć REGON potrzebujesz zaświadczenie z gminy że jestes płatnikiem podatku rolnego


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

właśnie mam już jedną fakturę na rozliczenie w lutym ale bez nipu na siebie i z 4 na ojca było wystawione zanim przepisał gospodarstwo i nie wiem jak ja teraz otrzymam zwrot w lutymi i czy wogóle otrzymam takowy zwrot za te faktury bo ojciec całą ziemie przepisał na mnie  i ja się muszę jakoś rozliczyć z tych faktur z gmina xD

 

i tak samo mam z zwrotem do materiału kwalifikowanego z arimr faktura za pszenice jest na ojca wystawiona a działki co są tą pszenica obsiane  zastały przepisane na mnie miesiąc temu nie mam pojęcia czy otrzymam te zwroty wogóle ;/

a jakie ładne dziewczyny w tym naszym urzędzie skarbowym pracują to mózg staje jest na co patrzeć :D

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

nip kolego jeśli dobrze znam przepisy to mogłeś sobie wcześniej wyrobić bo nip tak samo ja pesel możesz mieć od dziecka. ja przynajmniej mam od 10 lat ( a mam lat 24 jutro ) ( ale nie wiem czy dobrze mówie )

fakt mi też NIP niby nie był potrzebny ale wyrobiłem jakieś 11-12 lat temu czyli jak miałem 16 lub 17 lat a zaraz po tym się przydał :)

dodam że też w tym okresie nie byłem na własnej działalności- nieletnim chyba nie można posiadać działalności :) także ot tak na zapas można wyrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aganesst    11

Jeżeli jesteś rolnikiem ryczałtowym to nie potrzebny Ci numer NIP w tym momencie. PESEL Ci wystarczy. Jeżeli będziesz chciał przejść na VAT to wtedy idziesz do US i tam wypełniasz dokument VAT-R. Według mnie musisz to zrobić przed zakupem maszyny - mój tata tak zrobił. Ale pewny nie jestem. W każdym razie ja tak zamierzam też zrobić jak dostanę dotację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszs22    0

Faktury na paliwo wystawione na ojca na pewno nie rozliczysz. a materiał siewny nie wiem ale też może być problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wczoraj komisja miala zatwierdzic jakies pieniadze podobno, wiadomo cos w tej sprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

a na zkup ziem agencja raczej wydaje zgody ? i zmiana taiego wnisoku ile moze kosztowac ? a czy moge kupic ziemie od osoby takiej co kiedys brala MR ale jeszcze te 5 lat sie nie skonczylo bo ta osoba by mi sprzedala tu dzialke bo tu ma daleko a w zamian kupi sobie kolo domu przez miedze to moze byc tak ?

 

mi Agencja zmieniła bez problemu PRG z zakupu ciągnika na zakup ziemi. zmiana wniosku nic nie kosztuje - tylko dostarczyć nowy PRG i zmienione strony z wniosku o przyznanie pomocy  i pismo przewodnie z uzasadnieniem - czyli kilka papierków. do 2 tygodni przychodzi odpowiedź pocztą.

 

a czy tej osobie 5 lat zobowiązania mija zanim Tobie miną 3 lata od wypłaty pomocy, czy po tym terminie?

 

bo jeśli np, te 5 lat mija jej w 16 roku, Ci 3 lata mijają w 18 - to można (oczywiście po zaakceptowaniu Twojej zmiany przez Agencję, on by nic nie musiał zmieniać) podpisać z tym typem umowę przedwstępną, a docelowy akt po wygaśnięciu jemu zobowiązania - np. w 2016... tylko, czy typ chciałby czekać?

 

to, że działka brała udział kiedyś  w MR nie powinno stanowić problemu, bo w żadnym rozporządzeniu raczej na ten temat słowa nie było. tak było tylko przy maszynach kupowanych na PROW - nie można było używki kupić od kogoś, kto brał kasę z Prow-u na nią.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Na VAT trzeba przejść PRZED zakupem maszyny. Do tego potrzebny jest nip i regon. A stawki za zwrot do materiału siewnego mają sie zmniejszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Jeżeli jesteś rolnikiem ryczałtowym to nie potrzebny Ci numer NIP w tym momencie. PESEL Ci wystarczy. Jeżeli będziesz chciał przejść na VAT to wtedy idziesz do US i tam wypełniasz dokument VAT-R. Według mnie musisz to zrobić przed zakupem maszyny - mój tata tak zrobił. Ale pewny nie jestem. W każdym razie ja tak zamierzam też zrobić jak dostanę dotację.

mozesz odliczyc vat od rzeczy kupionej przed przejsciem na vat. Oczywiscie pod pewnymi warunkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danielson89    0

To dzierżawcy mogą zapomniećo przejsciu na vat. Skoro potrzebny jest regon a do tego zaświadczenie zgminny o płaceniu podatku rolnym to bez szans, bynajmniej u mnie tak jest.. Chciałem na siebie podatek brać alenie ma takiej opcji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

Na VAT trzeba przejść PRZED zakupem maszyny. Do tego potrzebny jest nip i regon. A stawki za zwrot do materiału siewnego mają sie zmniejszyć

 

gdzieś czytałem, że przy zakupie na przykład ciągnika przejdzie jak się będzie na Vacie od momentu rejestracji

 

KE miała czas do dziś chyba, kolego freetaxi słyszałeś już coś na temat tych 23mln euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W trasie jestem. Nie mam jak zadzwonić nawet bo ochrypłem i ledwo mówię.

Edytowano przez freetaxi
  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj