Polecane posty

mariuszs22    0

Drodzy młodzi rolnicy przejąłem gospodarstwo od teściów i chciałem im użyczyć jeden budynek do produkcji zwierzęcej bo ja posiadam tylko rośliną. I tak pytałem w OR ARIMR i powiedzieli że wg. nich nie mogą teściowie w moich budynkach utrzymywać zwierząt i odesłali mnie z zapytaniem do Departamentu Rolnictwa, Pani zajmująca się Młodym Rolnikiem powiedziała że to nie zgodne z przepisami, ale że można złożyć pismo o zgodę na użyczenie tego budynku. Dalej z rozmowy wynikło ze takowa zgoda jest uznaniowa a bez niej te zwierzęta w moich budynkach w razie kontroli niosą duże zagrożenie zwrotu premii z odsetkami. 

Więc moje przemyślenie że doradcy doradcami a wszystko trzeba sprawdzić samemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Trochę dziwna ta Twoja wypowiedź. Niby Pani powiedziała, że to niezgodne z przepisami ale jednak można po złożeniu podania. Trochę to dla mnie nielogiczne. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

Pani miała zapewne na myśli, że jest to niezgodne (nieprzewidziane) w przepisach dot. młodego rolnika, a nie niezgodne z prawem w ogóle.

dlatego dla czystej sytuacji w razie kontroli potrzebna będzie zgoda tego co daje premię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszs22    0

Bo niezgodne ale w drodze wyjątku mogą (bądź nie, decyzja uznaniowa) udzielić takiej zgody jeśli rolnik nie prowadzi innej produkcji zwierzęcej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam , dziś się dowiedziałem  ze zatwierdzili mój wniosek o płatność w lublinie i maja wysłać go do warszawy ile mogę oczekiwać na przelew z warszawy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ciężko jest stwierdzić konkretną datę przelewu. Myślę, że do 2 tygodni powinieneś mieć pieniądze na koncie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a termin tych 2 miesiecy juz dawno minał co niby agencja ma czas na wypłate nam to by odsetki naliczyli a my co im mozemy nic , a tez mamy swoje zobowiazania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Kancelaria OR - tel. 81 756 88 20

21-003 Ciecierzyn, Elizówka 65B

 

Biuro Wsparcia Inwestycyjnego - tel. 81 756 88 30 i 50

21-003 Ciecierzyn, Elizówka 65B

 

Tu macie namiary na wszystkie Oddziały Regionalne http://www.arimr.gov.pl/o-arimr/oddzialy-regionalne.html

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maximusss    1

Ja dzis dopiero jade z mama do notariusza, żeby na mnie przepisała i mam takie pytanie bo mam kurnik wiate i dom i mama chce mi przepisac w dzierżawe to ziemie pod budynkami czy u notariusza musze zastrzec jakas w umowie ze te budynki nie beda przeznaczone dla mnie , agencja sie nie bedzie czepiac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danielson89    0

masakra jakaś z nimi sie dogadać.. 2 tyg temu pani dzwonila żebym poprawki wysłał chodzi o wniosek o płatność a teraz mówią że nie jest przydzielony do rozpatrywania.. Wsiadać w samochód i samemu jechać:) dzieki freetaxi..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzio    11

Trochę dziwna ta Twoja wypowiedź. Niby Pani powiedziała, że to niezgodne z przepisami ale jednak można po złożeniu podania. Trochę to dla mnie nielogiczne. 

 

A fachowiec co o tym myśli??. Można, czy nie można użyczyć część budynku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja unikam w ogóle takich komplikacji. Coś mi się kiedyś obiło o uszy, że sprawę załatwi oświadczenie, że młody rolnik nie prowadzi żadnej innej produkcji zwierzęcej. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zostaw rok bazowy tak jak był. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/ruszamy-z-nowym-programem-rozwoju-obszarow-wiejskich-na-lata-2014-2020-zapowiedzial-minister-m.html

 

,,

Minister Marek Sawicki oświadczył także, iż harmonogram wdrażania PROW na lata 2014-2020 jest już przygotowany, a zaraz po jego przyjęciu przez Radę Ministrów, co ma nastąpić w najbliższy wtorek, zostanie przekazany Sejmowi. Wtedy parlament będzie mógł przyjąć ustawę, która pozwoli uruchomić procedury udzielania wsparcia z tego Programu.

Jeśli wszystko pójdzie z planem to jeszcze w pierwszym kwartale b.r., uruchomione zostaną uruchomione nabory wniosków o przyznanie środków z trzech pierwszych priorytetowych działań Programu. Chodzi o premie dla młodych rolników, modernizację gospodarstw rolnych  oraz wsparcie inwestycji w infrastrukturę na wsi.''

 

Ale kręcą, co wypowiedź to zupełnie inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Niech najpierw zakoncza stary nabór na MR. Ja w takie obiecanki już nie wierze że jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to już w tym kwartale będa nabory. Pewnie coś pojdzie nie tak jak to zwykle w Polsce jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

Witam

jeżeli prowadząca mój wniosek chciała wypis rejestru gruntu a na 1 działce mam zrobiony podział ale nie jest on wyszczególniony na wypise to co zrobić? bo w umowie dzierzawy i w biznes planie mam podane mniej ale na wypisie będzie ciut więcej to będzie z tym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pewnie będzie problem. Będziesz musiał zmianę do wniosku o przyznanie pomocy zrobić i pozmieniać powierzchnie.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Mowia publicznie ze chca robic nowe nabory na mr a jeszcze stary nabor nie jest zamkniety zlozylo tyle ludzi wnioski kasa zostala i przesuniecia trwaja i nie wiadomo ile jeszcze.kasy bedzie a teraz robic nowy nabor? I co jak ci ktorzy zlozyli w poprzednim roku zloza teraz a srodki przesuna i sie zalapia? Ja np jestem na miejscu 15110 wiec pewnie w tym i tak srodkow nie starczy ale w nowym bede skladal papiery i mysle ze wielu z listy przede mna tez tak zrobi i gdzie w tym sens? Zamknąć jeden nabór na dobre przesunąć tyle kasy ile się da żeby dostała większość jak w poprzednich naborach i robić wtedy następny dopiero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zależy jakie chcesz robić zmiany farmer_89.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj