Polecane posty

rafalkom555    13

Jak to jest mozliwe ze z kazda akutalizacja  jestem coraz dalej?? przciez ilosc wisków nie przybywa ;/

 

Pewnie były jakieś niejasności we wnioskach, komuś źle coś wyliczyli nie uznali, a teraz po odwołaniach z każdą aktualizacja listy są ci wnioskodawcy uzupełniani. Ja średnio z każdą aktualizacją 2miejsca w dół, aby w październiku 1miejsce w górę, no i tysiąc poza żółtą. Ostatnia aktualizacja plus 8, dziwne że tak późno jest zamieszczona, gdyż dzisiaj przed południem jeszcze nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A czy zobiąwiania rolno środowiskowe również musze przejąć w agencji na swoje konto( dzierżawie Ha od ojca) jesli jego plan kończy się w marcu. Czy od razu robić nowy plan?

Po wydzierżawieniu gospodarstwa masz 3 miesiące na przejęcie zobowiązania rolnośrodowiskowego. Musisz to zrobić, żeby Ojciec nie zwracał tych płatności do Agencji. W chwili wydzierżawienia zobowiązanie rolnośrodowiskowe nie było zakonczone i to jest najważniejsze.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem uchwałe z dnia 14 stycznia Komitetu Monitorującego PROW 2007-2013 o kolejnym przesunięciu środów, tym razem będzie to 34mln euro. (poprzednio 23mln, które na dniach mają być zatwierdzone przez KE). Od razu poprawił mi się chumor 

http://www.minrol.gov.pl/Wsparcie-rolnictwa-i-rybolowstwa/PROW-2007-2013/Komitet-monitorujacy/Uchwaly-Komitetu-Monitorujacego-PROW-2007-2013

 

Zał do Uchwały dot. realokacji.pdf

Edytowano przez KamilSzymaski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

1300 osób więcej dostanie premię. Ci co mogą niech powoli, powoli otwierają szampana :) http://www.minrol.gov.pl/content/download/50958/280474/version/1/file/Uch.101%20-realokacja.pdf

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszs22    0

Witam, przejąłem gospodarstwo rolne wraz z budynkami umową darowizny. Teście wymówili służebność polegającą na korzystaniu z budynku gospodarczego do produkcji  zwierzęcej. Ja w PRG mam tylko produkcję roślinną. Miałem dziś tel z arimr i kazała aby teściowie złożyli oświadczenie o nie prowadzeniu działalności gospodarczej, co jest nie zgodne z prawdą ponieważ w części budynku przeznaczonym dla bydła hodują opasy. Co mam zrobić aby mogli utrzymywać zwierzęta w moich budynkach ponieważ ja bym nie chciał do chwili rozliczenia MR mieć do czynienia z bydłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Pewnie to juz jedne z ostatnich przesuniec i do mnie i tak nie dojdzie ale 2 tyś wnioskow zawsze mniej i 2 tys ludzi zadowolonych :-D

Edytowano przez pablo21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

czyli będzie 7900 osób + 900 + 1300 = 10100 osób

ciekawe czy są szanse na kolejne przesunięcia.

z tego co ja wiem ( od ministerstwa rolnictwa) to Polska chce żeby ue pozwoliła na wykorzystanie środków do końca roku, jeśli ue sie nie zgodzi to wtedy reszte kasy też przerzucą na mr, bo z tego najszybciej można się rozliczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

Szkoda że nie dołożyli jeszcze na 1000 wniosków..nadal mi brakuje około 900 miejsc żeby wpaść na zielona listę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Oto jest pytanie własnie ale juz niedługo sie rozstrzygnie.

Ogolnie w tym naborze masakrycznie duzo osob złożyło wnioski a ja sobie ładnie to zlekcewazyłem i uznałem ze jak wszyscy praktycznie w poprzednich naborach dostali to i ja teraz dostane z areałem ponad srednia krajowa bez wykształcenia no i coz takim trafem wyszło 15 tys miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zitro    1

Po wydzierżawieniu gospodarstwa masz 3 miesiące na przejęcie zobowiązania rolnośrodowiskowego. Musisz to zrobić, żeby Ojciec nie zwracał tych płatności do Agencji. W chwili wydzierżawienia zobowiązanie rolnośrodowiskowe nie było zakonczone i to jest najważniejsze.

 

Podziękował :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Mati15196 też bym chciał to wiedzieć :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

1300 osób więcej dostanie premię. Ci co mogą niech powoli, powoli otwierają szampana :) http://www.minrol.gov.pl/content/download/50958/280474/version/1/file/Uch.101%20-realokacja.pdf

 

Jestem 1tyś poza żółtą, jak myślisz kiedy może ukazać się aktualizacja? Mam na oku pewien ciągnik no i nie wiem czy zaliczkować i czekać czy liczyć na to że nikt mi go nie sprzątnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja bym jednak proponował na wstrzymanie się do opublikowania oficjalnej wiadomości :) 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

freetaxi tzn. że bedzie przesuniete najpierw 23 mln euro a potem natepne 34mln euro? dobrze to rozumie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na tą chwilę w grę wchodzi bardziej te 34 mln euro. Tak jak jest napisane w tej uchwale Komitetu Monitorującego. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

czemu bardziej wchodzi w grę te 34? skoro na tamto już zamiesiąc aktualizacja sie pojawi? ile obstawiacie % osób, którez zielonej listy nie wezmą mr? ja obstawiam 15%

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A masz w miarę potwierdzoną informację odnośnie tych 23 mln? 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Jak myślicie ile procent osób z żółtej listy nie złoży wogółe wniosku o płatność??

 

W 2011roku wniosków złożono 8600, a wypłacono coś lekko ponad 7200, nie pamiętam dokładnie, jakoś teraz tego nie mogę odgrzebać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlakacZ    16

Siemka. Mam do was pytanie

Czy mój wuja który jest włascicielem 40ha gospodarki pare ładnych lat( przejął po jego ojcu) ma 36 lat może wziąść tego młodego rolnika? Wcześniej nie brał i chciałbym się dowiedzieć czy to możliwie.
Teraz dostał z PROWu dotacje na ciągnik z turem. Czy to nie przeszkadza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma szans. Premie dla młodego rolnika będzie należeć się osobie, która będzie przejmować gospodarstwo lub w chwili złożenia wniosku przejęła je najpóźniej 12 miesięcy wstecz. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miodzio1671    0

Witam
Jest ktoś może z tych Woj. Świętokrzyskiego ,Śląskiego , Małopolskiego ,  Opolskiego który mógł by polecić Dobrego Dilera maszyn rolniczych , składnice ?
Pytanie oczywiście Odnośnie Młodego Rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Przeszkadza i młody rolnik mu nie przysługuje poczytaj sobie o zasadach jest tego duzo.

Już wyzej odp jest jak pisałem to nie widziałem niestety.

Edytowano przez pablo21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj