Polecane posty

witam chciałem się dowiedzieć kto wystawia decyzje o o ubezpieczeniu jako rolnik czy oddział regionalny wystawi decyzje czy placówka terenowa bo jutro jadę na skargę do dyrektora do oddziału regionalnego bo placówka terenowa przez miesiąc jeszcze mi nawet decyzji nie wysłała tłumacząc sie że system im nie działa ale ta śpiewka już dwa miesiące temu była jak kolega też chciał sie ubezpieczyć to to samo mu mówili ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wniosek składasz w placówce terenowej to i ona ją wydaje.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

czy któryś z kolegów występował z pismem do agencji o możliwość zaliczenia premii z obecnego naboru jako wkład własny do modernizacji z prow 2014-2020?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na tą chwilę nie są jeszcze znane przepisy dotyczące nowego naboru MGR więc myślisz, że co Ci odpowiedzą? Jak ktoś ma zamiar uznać sobie premię jako wkład własny to niech poczeka sobie te kilka miesięcy. Na pewno będzie coś wiadomo więcej.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale popierdolone baby w tym krusie są mam nadzieje że tak w Arimr nie będzie jak w tym oddziale terenowym krus bo ja nerwowo nie wytrzymam napewno jadę  jutro do oddziału regionalnego do dyrektora złożyć skargę na placówkę terenową może coś zdziała ten dyrektor bo ja już nie mam siły :/

i jeszcze perfidnie ta baba się śmiała z oddziału tenorowego i dobrze wie że mam  180 dni na złożenie kompletnego i bez poprawek wniosku o płatność :/

Edytowano przez rolnik1992-1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

Złożyłem wniosek 12go grudnia, 13go stycznia miałem małą poprawkę. Pani powiedziała, że przekazuje wniosek do płatności. Teraz się zastanawiam jak długo mają na tą płatność, bo mam juz maszynę zamówioną i dostawca czeka na przelew. Czy można to jakoś sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kilku moich klientów próbowało ustalić kiedy mniej więcej mogą dostać przelew. Pracownicy im niestety nie udzielili takowych informacji. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

ale popierdolone baby w tym krusie są mam nadzieje że tak w Arimr nie będzie jak w tym oddziale terenowym krus bo ja nerwowo nie wytrzymam napewno jadę  jutro do oddziału regionalnego do dyrektora złożyć skargę na placówkę terenową może coś zdziała ten dyrektor bo ja już nie mam siły :/

i jeszcze perfidnie ta baba się śmiała z oddziału tenorowego i dobrze wie że mam  180 dni na złożenie kompletnego i bez poprawek wniosku o płatność :/

podejrzewam, że już z 90 albo i mniej..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam, że już z 90 albo i mniej..

 

tak dokładnie mam jeszcze 35 dni na złożenie kompletnego bez poprawek wniosku o płatność  już dawno bym to zrobił gdyby mnie KRUS cały czas nie blokował który nie potrafi przez 32 dni wystawić decyzji i zaświadczenia o ubezpieczeniu mam dwa wyjścia iść do kierownika placówki i powiedzieć jak sprawa stoi albo uderzyć jeszcze wyżej przejechać się 60 kilometrów i iść do dyrektora regionalnego i poskarżyć się na jedną terytorialna placówkę tylko boje się jak uderzże do głównego dyrektora żeby mi to czasem jeszcze bardziej nie zaszkodziło :/

a dzwoniłem do oddziału regionalnego to powiedzieli mi że oni takie sprawy załatwiają w ciągu 3 dni a ja należę pod konkretny teren i muszę tam to załatwiać w placówce terytorialnej :/

Edytowano przez rolnik1992-1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz złożyć wniosek w ostatnim dniu bez wymaganych załączników a potem je uzupełnić na etapie wezwania ale nie polecam takiego rozwiązania bo to igranie z czasem.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz złożyć wniosek w ostatnim dniu bez wymaganych załączników a potem je uzupełnić na etapie wezwania ale nie polecam takiego rozwiązania bo to igranie z czasem.

 

wiem o tym tylko chce ten wniosek złożyć jak najwcześniej ale ten placówka terytorialna KRUS mnie olewa i te panie które składałem wiosek o ubezpieczenie  śmieją sie mi prosto w oczy i  mówia że to je nic nie obchodzi że czas mi sie kończy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Trafiłeś kolego na nieludzkich urzędników. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trafiłeś kolego na nieludzkich urzędników. 

 

wiem właśnie o tym kolego mówiłem tej pani że zainwestowałem dużo pieniędzy w pisanie wniosku w przepis gospodarstwa i teraz ma to wszystko stracić przez głupi kurs ja jestem wstanie poświecić czas paliwo przejechać się nawet do dyrektora krus regionalnego w jedną stronę mam 60 kilometrów i powiedzieć jak sprawa stoi mu tylko się boje czy mnie to czasem jeszcze bardziej nie pogrąży :/

Edytowano przez rolnik1992-1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

spróbuj, raczej gorzej nie bedzie, a watpie ze dr bd pochwalal taka opieszalosc urzednikow, ja w krusie skladalem wniosek 18 grudnia o ubezpieczenie rolnicze a jakos 8 stycznia juz mialem dezycje itp a przeciez byly swieta, nowy rok itp takze szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maches    16

Jest uaktualniona lista z 15 stycznia..zmiany niewielkie...;(

 

 

Jak to jest mozliwe ze z kazda akutalizacja  jestem coraz dalej?? przciez ilosc wisków nie przybywa ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Chłopie na co ty czekasz?? Myślisz że jej się odmieni? Trafiłeś na zołzę, która chce pokazać co potrafi.  Zacznij działać bo wszystko przepadnie.

 

Freetaxi

 

- 180 dni jest na złożenie wniosku, czy w tym czasie musi zostać złożony wniosek z ewentualnymi poprawkami nie przekraczając 180dni

 

- przy następnych "unijnych papierach" skorzystam z twojej oferty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dokładnie. W ciągu 180 dni od odebrania decyzji musisz przejąć gospodarstwo wskazane we wniosku i ubezpieczyć się jako rolnik oraz złożyć wniosek o płatność. Choćby ostatniego dnia ale musisz go złożyć. Może być bez załączników. Agencja wezwie wtedy do uzupełnienia. Ale terminu musisz dotrzymać. Ja takich problemów z pracownikami krus nie miałem i moi klienci też nic nie nadmieniali o podobnych sytuacjach. Raz tylko interweniowałem telefonicznie bodajże w Łęczycy z prośbą o szybsze wydanie zaświadczenia. Oczywiście nie było problemu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zitro    1

tak dokładnie mam jeszcze 35 dni na złożenie kompletnego bez poprawek wniosku o płatność

 

W Agencji będzięsz musiał jeszcze czekać około 2tygodni na nr gospodarstwa.... musisz ruszyć z kopyta.

KRUS to same nieroby i mają w d*pie wszystko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W razie czego w BP można też poprosić o numer w zasadzie "od ręki".


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Zaświadczenie z KRUS-u miałem po trzech dniach, nr gospodarstwa zrobili w Agencji w 15 min. Widocznie miałem sporo szczęścia. 5 stycznia wniosek o płatnośc dotarł gdzie trzeba, do dzisiaj jest spokój więc pozostaje czekać na przelew.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zitro    1

A czy zobiąwiania rolno środowiskowe również musze przejąć w agencji na swoje konto( dzierżawie Ha od ojca) jesli jego plan kończy się w marcu. Czy od razu robić nowy plan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Agencji będzięsz musiał jeszcze czekać około 2tygodni na nr gospodarstwa.... musisz ruszyć z kopyta.

KRUS to same nieroby i mają w d*pie wszystko..

 

numer gospodarstwa to ja już mam od miesiąca nadany tylko czekam za decyzją i zaświadczeniem krus i jadę składać wniosek o płatność do oddziału regionalnego ARIMR 

Edytowano przez rolnik1992-1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj