Polecane posty

freetaxi    947

Czekaj do 2 tygodni, potem zadzwoń i zapytaj się jak sprawa. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

armir ustawowo ma 2 tyg na rozpatrzenie podania czy jak zebym na durnia nie wyszedl jak bede wydzwanial i mowil ze 2 tyg na to maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Mi takie zmiany ogarniali w dwa tygodnie. Nie wiem czy Agencja ma na to jakiś czas. Popatrz w rozporządzeniu czy jest jakiś sztywny termin. Ja nigdy się tym nie interesowałem. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

 

Wejdź razem z drzwiami i zapytaj czy chcą wojny? A tak na poważnie prośba pisemnego uzasadnienie odmowy wraz z podstawą prawną do tej pory zawsze działała. A to dlatego że zazwyczaj urzędnicy boja się iż "podpiszą na siebie wyrok"

A cała walka o wystawienie kwitka z dwoma zdaniami...

Dzięki wszystkim za cenne rady... Jestem z reguły bardzo spokojnym człowiekiem ale dzisiaj jak się rozwścieczyłem to skończyło się na silnym bólu głowy... W KRUSIE wcześniej dostałem rozpiskę i wg.. niej wykonywałem podpunkty. Dla mnie też wydało się to dziwne że gminie nie chce się wypisać dwóch zdań tak naprawdę pewnie nie dłużej by to zajęło jak 15 minut. No ale cóż człowiek musi się tak wściekać w naszym kraju ze wszystkim. Najciekawsze że nikt nic nie wie, tylko odsyłanie... Ja jak zacząłem działać z MR to zostałem zmuszony przez tatę bo wiedziałem że będą ogromne nerwy a segregator od papierów już pełny. Pytanie jeszcze jedno. Do starostwa też muszę w końcu iść?

Cyrk, cyrk i jeszcze raz cyrk w tym kraju...

Poszedł bym do wójta ale on to większa szuja niż wszyscy tym bardziej ma teraz inne problemy bo "zginęło" z gminy 500 tys zł...

Edytowano przez mich89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ze starostwa też sobie weź dokument z odmową i podstawą prawną. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

freetaxi w starostwie dali by mi tą pieczątkę bez problemu ale... Pani dzwoniła do ARiMRu i powiedzieli że ich pieczątka nie jest potrzebna do Młodego Rolnika... Z resztą Pani notariusz była bardziej zorientowana niż co niektóre osoby z znacznie wyższych instytucji bo sama mi kazała jechać do Starostwa no ale starostwo się wypięło bo tak jak napisałem wyżej nie jest do niczego to potrzebne... :D :D :D

Naprawdę Cyrk!!!

 

Jeszcze jedno pytanie żebym już nie miał jakiś nieścisłości czyli UG obowiązkowo i Starostwo Powiatowe - Wydział Geodezji i Kartografii?? Żebym już nie błądził...

Edytowano przez mich89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legend    0

armir ustawowo ma 2 tyg na rozpatrzenie podania czy jak zebym na durnia nie wyszedl jak bede wydzwanial i mowil ze 2 tyg na to maja

 

Piewszy raz jak robilem zmiany to czekałem 3 miesiące , zadzwoniłem i zapytałem jak sprawa przebiega ,facet stwierdził że jest zawalony robotą ale w przeciągu nastepnego tygodnia dostałem odp.Także jak coś to zadzwonić i zapytać.

Edytowano przez Legend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YanYsz    6

Mi takie zmiany ogarniali w dwa tygodnie. Nie wiem czy Agencja ma na to jakiś czas. Popatrz w rozporządzeniu czy jest jakiś sztywny termin. Ja nigdy się tym nie interesowałem. 

 

Na zmianę w biznesplanie dotyczącą struktury upraw np. mają 2 tyg. odpowiedź. Natomiast na zmianę założeń biznesplanu dotyczącą celu inwestycji nie ma określonego terminu. No i oczywiście mają dużo pracy więc na taką decyzję mogę czekać równie dobrze miesiąc jak i rok.... Taką otrzymałem informację jakiś czas temu w mazowieckim oddziale regionalnym od kogoś kto grubo siedzi w rozporządzeniach;) Mam podobny problem, nie mogę kupić ziemi którą zadeklarowałem we wniosku a czas się kończy 8 lutego. Pracownik poradził mi kupić inną działkę, dopiero po tym złożyć zmianę do biznesplanu i jeśli ten zakup nie będzie jakiś z czapy to zaakceptują bez robienia problemów...

Akt notarialny zrobiłem 2 tyg temu a dziś złożyłem poprawiony biznesplan, zobaczymy co będzie...

Mam pytanie odnośnie złożenia faktur potwierdzających wydanie 70% w terminie 3 lat od daty wypłaty. W moim przypadku to będzie akt notarialny, mam złożyć samą kopię tego aktu i podać numer sprawy na kancelarii czy pisać jakieś pismo albo coś do tego???? Kiedy jest czas na wypełnienie ankiety monitorującej?? Przyślą ją czy samemu trzeba poszukać jej na stronie i wypełnić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Mam jeszcze jedno pytanie czy ja jako dzierżawca będę płacił podatek gruntowy? Osobiście wydaje mi się że tak ale Pani z gminy powiedziała że absolutnie nie bo właściciel będzie placił... Kto ma w tym przypadku rację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaku    0

Witam

Czy można wnioskować do ARiMR o wydłużenie czasu na złożenie wniosku o płatność ? Mam pewne problemy z nabyciem pełnego areału podanego w biznesplanie, a termin 180 dni od daty doręczenia decyzji o przyznaniu środków mija mi 23 lutego..

Proszę o odpowiedz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie można. Termin jest sztywny. Nie składasz wniosku o płatność i po premii. A w czym jest problem z tym nabyciem ziemi?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaku    0

ziemie mam, ale 5 ha gmina dzierżawi mi tylko na 3 lata i mimo wcześniejszych zapewnień o przedłużeniu, teraz nie chcą się zgodzić, ponieważ odnaleźli jakiś plan zagospodarowania na tą działkę :/ znalazłem teraz ziemię do kupienia, ale nie wiem czy uda mi się wszystko załatwić w tak krótkim czasie.. Możesz podesłać linka do wniosku o płatność ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maches    16

Jezeli w biznes planie mam chów trzody w ilosci 50 szt rocznie a rodzice chca mi wydzierżawić chlewnie która mieści 100szt na raz ,to mogło by w niej znajdować się  50szt moich i 50 szt rodziców?? i w nastepnym rzucie tylko rodziców swinie gdyz ja juz nie musiał bym chowac bo miałbym uchowane tyle co mam w biznes planie...  co wtedy jakbym miał kontrole a swinie były by juz tylko rodziców??

Edytowano przez Maches

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Albo szybko zakup ziemię, wydzierżaw coś chyba, że możesz zmniejszyć powierzchnię gospodarstwa ale tak żebyś nie wypadł za listę. Wniosek o płatność znajdziesz na stronie Agencji. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaku    0

Dzięki za pomoc, Muszę kupić, bo wydzierżawić nie mam od kogo. Powierzchni znacząco też zmniejszyć nie mogę niestety..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_86    21

Koledzy jeżeli dostałam aktualnie MR to czy mogę ubiegać się o zwrot dopłaty do materiału siewnego z ARR. Bo nie wiem czy MR jest pomocom de minimis. Bo pisze u nichg w regulaminie iż:

 

Łączna kwota pomocy de minimis w rolnictwie przyznana przez np. ARR, ARiMR, ANR oraz inne organy i instytucje, producentowi rolnemu w okresie 3 lat podatkowych (tj. w roku, w którym został złożony wniosek oraz w ciągu dwóch poprzedzających go lat podatkowych) nie może przekroczyć 15 000 euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaku    0

Mam jeszcze pytanie.. Jeżeli chcę zamienić działki, tzn zgłoszoną w biznesplanie wycofać, a dokupioną przypiąć do wniosku o płatność muszę jakoś to wyjaśniać i aneksować, czy wystarcza, żeby powierzchnia się zgadzała ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej sorki ze pusze tutaj chciałbym sie spytać czy nie ma nikt do sprzedania ciągnika c385 w świętokrzyskim pozdrawiam wszystkich 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A właśnie. Widzę, że się pytania i odpowiedzi nałożyły. Magda możesz składać wniosek o zwrot za materiał siewny. Kaku trzeba porobić zmiany we wniosku o przyznanie pomocy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuko1997    29

Witam. A czy to prawda że ma być więcej niż 100tyś? Słyszał ktoś oprucz mnie? I mam jeasze pytanie jak jest z vatem czy mogę od premi MR? np. kupuję za 100tyś brutto i mi podatek zwracają a ja za ten zwrot jeszcze maszynę kupie.. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj