Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

A wniosek masz już zatwierdzony?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To według harmonogramu wypłat jaki posiadam to jeśli wniosek był zatwierdzony (przekazany do płatności) 23.12.2014 to powinieneś już dostać przelew.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luka11    0

kolego freetaxi mozliwe ze jest tak jak mowisz ale na koncie nic nie mam dzisiaj sprawdzalem a wczoraj dzwonilem do osoby ktora prowadzila moj wniosek i powiedziala mi o  o tym 23 ze dala do przelewu i ze u niej w systemie widac ze jest jeszcze niezapłacony a wedlug twojego haarmonogramu kiedy powinienem byl dostac?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

8-10 stycznia. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luka11    0

to moze o mnie zapomnieli:) a o jakis przelewach wiesz w tym tygodniu jakies daty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

O ile można opierać się na tym co mam to 15-17 stycznia. W kilkunastu przypadkach terminy pasowały. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyher    27

jakies przelewy uszczesliwily kogos w ostatnim czasie?

 

Wniosek o płatność składałem 2 grudnia 2014 r, pieniądze na konto dostałem 9 stycznia 2015 r. , w międzyczasie nie miałem żadnego telefonu z agencji. Wniosek składałem w Toruniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miniasz    3

ja chyba mieszkam w jakiejś kosmicznej gminie  proszę pracowników o potwierdzenie umowy dzierżawy z rodziczmi a one duuuże oczy i zastanawiają sie czy mogą coś takiego zrobić...   Jakie trzeba posiadać wykształcenie zeby tam pracować???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewka20055    0

Witam, po wielu perypetiach z wniosek dzwoniłam dzisiaj do osoby, która zajmuje się moją sprawą, jak wygląda sytuacja i kiedy otrzymam pieniądze. Otrzymałam informacje, że wniosek jest już skompletowany i za 2 tygodnie mogę spodziewać się kontroli. Nie dostałam konkretnej odpowiedzi na pytanie, na czym polega kontrola i co będą sprawdzać. Kontrolerzy mają sporządzić raport i odpowiedzieć na pytanie, czy samodzielnie prowadzę gospodarstwo. Pan powiedział również, że kontrola przed wysłaniem polecenia przelewu przeprowadzana jest wybiórczo na wybranych osobach, a  decyduje o niej m.in. to, że przed złożeniem wniosku MR nie byłam w KRUSIE oraz umowa dzierżawy na posiadane grunty. Czy ktokolwiek miał już taką kontrolę i na czym ona dokładnie polega? Dzierżawię ponad 20 ha gruntów, zajmuje się hodowlą 4 opasów, na które mam umowę użyczenia budynku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Inspektorzy będą Ci sprawdzać umowy dzierżawy, umowy użyczenia (jeśli dotyczy), obejrzą budynki, parę działek.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Trzeba zadzwonić do BWI w swoim OR i podać swoje dane i ewentualnie znak sprawy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes3p    0

a agencja ma 60 dni roboczych  czy ogólnie  60 dni od złożenia wniosku o płatność na rozpatrzenie wniosku?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

Dzieki za odpowiedz . Zobaczymy co bedzie w Nowym Naborze . Ja bym wczesniej sie załapał ale brat sie łapnoł na modernizacje i MR w prow 2007-2013 i pod koniec roku bede juz mogł na siebie ziemie przepisac i o cos sie starac .

tylko licz się z tym ze najprawdopodobniej na te hektary co brat brał MR to ty nie bedziesz mógł wziąć tak zaklłada nowy program tak pisza poczytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobiczek    1

witam. czy będąc ubezpieczonym w KRUS jako domownik rolnika, dłużej niz 12 miesięcy, mogę skorzystać z Mr z nowego prow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Jeżeli nie masz ha na siebie, a jesteś ubezpieczony przy rodzicach jak najbardziej możesz starać się MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jeżeli wniosek mial być zatwierdzony i dany do przelewu najpóżniej 12.01.2015 to kiedy mogę spodziewać się przelewu?

Edytowano przez olszewski126

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobiczek    1

Jeżeli nie masz ha na siebie, a jesteś ubezpieczony przy rodzicach jak najbardziej możesz starać się MR.

 

 

wielkie dzięki. a może ktoś wie jak korzystać z arkusza do obliczenia  współczynnika So bez hasła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a czy MR to jak mam na sibie tylko dzierzawe ziemi a ciagnikow nie mam tylko ze mam pozyczac od ojca a te pieniadza planuje wydac na zakup ziemi to czy musze miec rachunki(na siebie )  na paliwo tj olej napedowy czy nie musze miec ?

i czy musze miec kurs na opryskiwacz czy w razie kontroli moge sie tlumaczyc ze ojciec mi pryska pola ???

Edytowano przez warchest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Jak nie masz 70% sredniej wojewodztwa na siebie to teraz mlodego rolnika nie dostaniesz

 

Edytowano przez pablo21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj