Polecane posty

freetaxi    947

Twojego, który przejąłeś. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A jakiś masz wpisany w ogóle?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

no mam budynki wpisane tam gdzie mieszkam i mam gospodarstwo, numer stada ( obora, stodola, budynek gospodarczy) a ten budynek (obora ze stodola w jednym) to w ogole znajduje sie na innej dzialce i w innej gminie i on nie jest nigdzie wpisany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolego wysłałem Ci pw. Sprawdź sobie skrzynkę.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Chcę kupić trochę ziemi nie jestem w KRUS-ie czy po kupnie muszę się rejestrować i czy ewentualnie za kilka lat mogę się ubiegać o MR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ile bym potrzebował hektarów by moc się załapać na młodego rolnika woj Małopolskie :)

 

Zalezy czy masz produkcje zwierzeca czy nie jak nie masz to sporo ha po przeliczeniu wyjdzie jak masz tylko zboza, chyba ze masz warzywa czy cos innego wtedy i przelicznik inny.

13 tys euro po przeliczniku SO trzeba osiagnac i minimalny areał to srednia wojewodzka jak dobrze pamietam z czego 70% musisz miec na własnośc reszta moga byc dzierzawy.

Ja w lubelskim zeby osiagnac 13 tys z samych zboz i rzepaku cos koło 30 ha musze miec moze ciut mniej nie liczyłem dolnej granicy dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo547    5

Aha to narazie nie ma o czym mówić mam swojego 3.2 ha i 2 ha na umowę prowadzę produkcje zwierzęca mam 3 krowy mleczne ale zwiększę obsadę do ponad 10 szt mlecznych za premie dla małych gospodarstw dzięki za odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Nie żebym się czepiał czy krytykował, ale nie sądzisz, że to trochę za mało żeby pchać się po unijną kasę?? Podpisujesz zobowiązania kilkuletnie i może być problem, ja przy 50 szt bydła i niespełna 30 ha waham się czy startować do mgr bo rynek niepewny, ale powodzenia życzę ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo547    5

Zobaczę czy mi coś wyjdzie z RMG jeżeli tak to kupie 8 szt mlecznych 3 mam swoje i planuje przerobić garaż na krowy gdzie mi wejdzie około 8 szt czyli razem 19 szt jeżeli się nie załapie na MR to spróbuję wziąść pieniądze i zwiększyć obsadę do ponad 25 szt tak jak przewiduje Prow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Kto by tak nie chciał :D ale niestety rzeczywistość weryfikuje nasze plany...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Zobaczę czy mi coś wyjdzie z RMG jeżeli tak to kupie 8 szt mlecznych 3 mam swoje i planuje przerobić garaż na krowy gdzie mi wejdzie około 8 szt czyli razem 19 szt jeżeli się nie załapie na MR to spróbuję wziąść pieniądze i zwiększyć obsadę do ponad 25 szt tak jak przewiduje Prow :)

 

tylko jeżeli weźmiesz na siebie RMG to MR chyba nie będziesz mógł już dostać.

Bynajmniej jest tak że jak weźmiesz MR to już RMG nie dostaniesz, ale pewnie w drugą stronę też to działa .. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,czy po zakupie maszyn wskazanych we wniosku moge dostarczyć dowody zakupu(faktury) do agencji -już czy czekam do 3 lat.   Składa sie same faktury czy jeszcze razem z jakimś wnioskiem.Z góry dzienki za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dowody zakupu dostarczasz do 3 lat od daty wpływu premii na konto. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Mam pytanie odnośnie czy coś już wiadomo o nowym naborze, a może ktoś coś wie na temat tego czy będzie tak jak dotychczas że trzeba mieć pole na siebie do roku czasu żeby się starać o dofinansowanie czy można już mieć dłużej pole na siebie i też się będzie można starać? 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rok od wypłaty premii musisz być ubezpieczony w krusie jako rolnik. Wszelkie umowy o pracę lub własna działalność spowoduje, że wypadniesz z ubezpieczenia i będziesz musiał oddać dotację. W grę wchodzi co najwyżej dobrze sporządzona umowa o dzieło albo od niedawna umowa zlecenie. Więcej na temat umów zleceń http://prow2014-2020.pl/2015/01/03/zusowskie-umowy-latwiej-traktowane-przez-krus/

Odnośnie nowego naboru to będzie można starać się o premię jeśli w momencie składania wniosku będzie się rolnikiem do 12 miesięcy. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Po roku od wypłaty premii. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    124

Na jakim etapie jest obecny MR? Większość osób dostała już pieniążki? Czy potrwa to jeszcze "chwilę"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj