Polecane posty

matingus    107

Tak dopiero ty możesz składać wniosek.

Edytowano przez matingus
  • Like 1

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jest ktoś mi wstanie wytłumaczyć jak ja mam utrzymać esu na poziomie ja w roku startowym jak niedługo wchodzi przepisy o dywersyfikacji upraw i zazielenianiu 5% a później ma być 7% gruntów ornych a mam powyżej 15 ha na MR i będę musiał stosować te przepisy ?

I ten cały misterny biznesplan szlak  trafi struktury zasiewu itp ?

bo jak bym musiał zazieleniać 5 % to bym łąkę zrobił albo lucernę i bym musiał rozpocząć produkcje zwierzęcą bo szkoda żeby się ta zielonka marnowała co będzie musiała rosnąć bo UE taki przepis wprowadza to tak se można skakać z kwiatka na kwiatek kiedy się chce ?

Bo podobno trzeba się ściśle trzymać założeń biznes planu jak co rusz oni nowego  wymyślają w tym ARIMR  i weź bądź teraz tu mądry ?

Edytowano przez rolnik1992-1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Wniosek o wypłatę wysłałem pocztą do oddziału regionalnego wraz z resztą potrzebnych dokumentów. Mam potwierdzenie odbioru przez Agencję (wysłałem poleconym ZPO). Teraz pytanie czy Agencja da mi jakiekolwiek potwierdzenie jesli wszystko bedzie ok? W razie jakichś braków będą informować drogą pocztową jak zawsze.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek19992    0

witam pam powazne pytanie we wniosku miałem podene 15.58 pkt ziemi a przepisane mam 13.94 czyli mam 1.64 ha mniej  i moje pytanie ile bede miał mniej pkt za to ?  woj łodzkie  srednia krajowa to chyba 10.42 ha według listy wynika ze jak bede miał 1.30 pkt mniej to wypadne z listy i nie iwem czy łatwic ziemie czy sie załapie na pograniczu wie moze ktos jak to wyliczyc ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

a jest ktoś mi wstanie wytłumaczyć jak ja mam utrzymać esu na poziomie ja w roku startowym jak niedługo wchodzi przepisy o dywersyfikacji upraw i zazielenianiu 5% a później ma być 7% gruntów ornych a mam powyżej 15 ha na MR i będę musiał stosować te przepisy ?

I ten cały misterny biznesplan szlak  trafi struktury zasiewu itp ?

bo jak bym musiał zazieleniać 5 % to bym łąkę zrobił albo lucernę i bym musiał rozpocząć produkcje zwierzęcą bo szkoda żeby się ta zielonka marnowała co będzie musiała rosnąć bo UE taki przepis wprowadza to tak se można skakać z kwiatka na kwiatek kiedy się chce ?

Bo podobno trzeba się ściśle trzymać założeń biznes planu jak co rusz oni nowego  wymyślają w tym ARIMR  i weź bądź teraz tu mądry ?

ESU to juz przeszlosc teraz jest wspolczynnik SO zasady co do zazielenienia sa jakie.sa.i trzeba sie so nich stosowac i uwzgledniac to w planie rozwoju i dochodach nikt nikogo do brania funduszy nie zmusza nie podoba sie to sie nie bierze nic na sile. Kto ma szanse na rozwój to sie dopasuje kto nie ma to nie bierze i proste. Sprawiedliwosci nigdy nie bylo i nie bedzie zawsze ten co ma wiwcej jest bogatszy latwiej mu sie dopasowac i stac go dolozyc na nowy sprzet takie zycie. Poprostu w biznesplanie trzeba wliczac areal na zazielenienie i na niego brac poprawke a jesli nie ma mozliwosci utrzymania dochodu to trzeba kombinowac

 

 

Podales areal i dzialki na wniosku wiekszy a teraz nagle tyle nie masz? Troche dziwne i raczej na pewno jesli chcesz dostac to musisz zalatwic sobie ziemi tyle  co deklarowales bo kazdy by chcial zlozyc wiecej potem pszepisac mniej i oszukac agencje. Ja mialem 14ha w lubelskim na wniosku i nie dostalem majac chyba 14.8 pkt czy cos w tym stylu.

Edytowano przez pablo21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

czy orientujecie sie czy beda dodatkowe środkimoże ktoś ma dodatkowe info

a i jeszcze jedno czy jesli jestem oczekujac na te wolne srodki i jesli 2 dni temu przejełam gospodarstwo to skresla mnie automatycznie z mozliwości jej przyjęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

czy orientujecie sie czy beda dodatkowe środkimoże ktoś ma dodatkowe info

a i jeszcze jedno czy jesli jestem oczekujac na te wolne srodki i jesli 2 dni temu przejełam gospodarstwo to skresla mnie automatycznie z mozliwości jej przyjęcia

Premie dostaniesz nawet do roku po przejęciu gospodarstwa (stare zasady)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co to za pomysł, że od rolnika nie można maszyn czy ciągnika kupić. Można od kogo się chce. Spisujesz umowę kupna sprzedaży, zaświadczenie że nie mają więcej niż 5 lat, zaświadczenie że sprzedający dostał zapłatę i gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Chuck00 nic Ci nie przyślą. Jeśli coś będzie nie tak to na pewno powiadomią. A jak jest wszystko OK to wniosek jest zatwierdzony i zlecana jest płatność. Wladek19992 zasady wyliczania punktów znajdziesz m.in tutaj http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2007-2013/ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom.html


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

To jak planował ktoś biznes plan na młodego z  2014 roku to zazielenienia już były znane i wiadomo było ze wejdą więc trzeba było brać na to poprawkę i jakaś ilość pola przeznaczyć na to właśnie. Ja jak pisałem wniosek to miałem wpisane powiększenie arealu a w strukturze upraw poprawke na odpowiednią ilość lubinu którą wejdzie w zazielenienia rok w rok przez te 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W czym problem? Przecież zawsze można zrobić zmianę w strukturze upraw.

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1    0

Witam otrzymałem premie dla mlodego rolnika w naborze w 2014 roku i mam pytanie  czy mogę wycofać działkę o powierzchni 1,86 h a na jej konto wstawić  działkę o powierzchni 2,35 h chcę to wymienić bo nie dotrzymam terminu 180 dni na przejecie tej danej dzaiłki a tą działkę o powierzchni 2,35 h kupiłem niedawno i chciał bym się dowiedzieć czy była by taka mozliwość . reszta biznesplanu pozostaje bez zmian  cała powierzchnia gospodarstwa złożona na wniosek to 16,5 h  w województwie  lubelskim.

 

Edytowano przez Rafi1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Teoretycznie możesz. Tylko napisz dlaczego nie możesz przejąć tamtej działki? Nie doczytałem dokładnie.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

W czym problem? Przecież zawsze można zrobić zmianę w strukturze upraw.

Ale z drugiej strony przecież jeśli zmiana wynosi mniej niż 30% powierzchni danej rośliny to nie trzeba nanosić zmian w biznesplanie tak?? :D z tym że tutaj wchodzi zupełnie inna roślina jako zazielenienie...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaziu1992    0

u mnie to tak źle nie jest bo uprawiam buraki cukrowe to tam w ostatnim roku zasieje 1 hektar więcej buraków i zaraz drastycznie mi podskoczy esu do góry bo buraki są bardziej ekonomiczne niz pszenica 4 razy przewyższając esu niż pszenica  i zmieszczę się w 30 % bo dużo uprawiam ich :D  to śmiało nadrobię te zazielenianie  :D

Edytowano przez kaziu1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wniosek o wypłatę wysłałem pocztą do oddziału regionalnego wraz z resztą potrzebnych dokumentów. Mam potwierdzenie odbioru przez Agencję (wysłałem poleconym ZPO). Teraz pytanie czy Agencja da mi jakiekolwiek potwierdzenie jesli wszystko bedzie ok? W razie jakichś braków będą informować drogą pocztową jak zawsze.

 

Było z 10 razy. Nic nie przysyłają, kasa na konto. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaziu1992    0

Było z 10 razy. Nic nie przysyłają, kasa na konto. 

 

zawsze można się przypomnieć telefonicznie jak sprawa stoi :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

q

Edytowano przez romuald90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miodzio1671    0

7.11- składany wniosek

20.11- poprawka

12.12- kontrol

8.01- kasa na koncie

Kolego co masz na myśli pod słowem kontrol 

 

 

 

Edytowano przez Miodzio1671

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przyjeżdżają inspektorzy na miejsce do młodego rolnika i przeprowadzają kontrolę :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj