Polecane posty

freetaxi    947

Garu odpowiedziałem w poprzednim poście. Wszystko na to wskazuje, że 12 miesięcy przed złożeniem wniosku na MR możesz być w posiadaniu gruntów i być płatnikiem krus.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Sorki coś mi się zawiesiło.

Edytowano przez garu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2343

witam mam pytanie odnosnie składania wniosków na młodego rolnika.Otóż od kiedy mozna składac wnioski w 2015 r ? ile czasu zajmie mi pozbieranie wszystkich dokumetów ? Sory jak sie powtarzam ale nie moge tego nigdzie znalezc na ten rok

 


 

 

 

Edytowano przez robi57362

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SW400kruger    42

jesli mowa o tym kursie to czy to ze skonczyłem w 2014 roku technikum rolnicze i zdałem egzamin zawodowy daje taki własnie kurs na 5 lat w szkole tak mowili ze jak tam siwadectwo i dyplom zawodowy to mam to wazne 5 lat i w gminie ta babka co robiła kurs dla innym mowiła ze chyba tak jest ale zeby jeszcze sie gdzies dowiedziec czy na pewno wie moze ktos cos na ten temat ?

 

Jeśli chodzi o to czy od daty ukończenia szkoły rolniczej(na szczeblu, zawodowym, technicznym, czy nawet wyższym), przez okres 5 lat możemy wykonywać zabiegi środkami ochrony roślin na takiej samej zasadzie jak po ukończeniu kursu chemizacyjnego bądź szkolenia z zakresu stosowania środków ochrony roślin, to sprawa się przedstawia tak, że owszem możemy jeżeli treść kształcenia w danym zawodzie zakwalifikowanym do zawodów rolniczych zawierała informacje dotyczące ŚOR. Czyli w skrócie: jeśli na świadectwie/dyplomie mamy wpisany przedmiot dotyczący Środków Ochrony Roślin.

Informacja z PODR Boguchwała.

W gminie zazwyczaj ,,wiedzą na chyba". Miałem ukończone szkolenie z zakresu integrowanej produkcji roślinnej, które również na okres 5 lat uprawnia do zakupu i stosowania ŚOR, mimo tego Pani z Gminy zapisała mnie jeszcze na kurs w zakresie stosowania ŚOR i dopiero w ODR mi wytłumaczyli jak to jest, kiedy spostrzegli się, że nie potrzebne mi było to drugie szkolenie, ale to już było przy rozdaniu zaświadczeń, także teraz mam dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Był a co potrzeba?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miodzio1671    0

O złoty człowiek jesteś :) 
Powiesz mi gdzie to złożyć piętro ? pokój ? Bo właśnie jadę po to wszystko do powiedzmy faceta który mi to pisał a jutro na Częstochowę :)
Może powiesz mi co potrzebne będzie mi na jutro że bym się w miarę przygotował bo mam z 80 km do agencji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Osobiście to byłem parę lat temu a tak to raczej zawsze daję zarobić Poczcie Polskiej. Od składania wniosków są sekretariaty. Na pewno się nie zgubisz, ktoś Ci zawsze pomoże. Wszystko co potrzebujesz to zaświadczenie z krus, dokumenty potwierdzające tytuł prawny do działek. Resztą zajmie się człowiek, który pisał Ci wniosek.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7195

Dla niektórych nabór na MR to chyba pierwsza okazja wyjścia do ludzi, do urzędu  :D no ale kiedyś trzeba zacząć  :P  @Miodzio wyluzuj, bądź pewny siebie i idź korytarzem jak to Ty byś był tam szefem ^^  Bo jak chlapniesz buraka to Cię tam zjedzą, tylko nie bądź też za bardzo pewny siebie, wyprawa życia  :D

Nie no na serio to człowieku nikt Cię nie ugryzie jak zapytasz gdzie jest sekretariat, a poza tym masz zawsze tablicę z rozpiską na wejściu co gdzie jest...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Czego tu się bać. Zazwyczaj to mili ludzie, którzy są tam po to aby pomóc a nie zaszkodzić :) 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Nie wiem jak jest w innych oddziałach ale w Toruniu papiery mogę składać codziennie. Bardzo mili i sympatyczni pracownicy. Całkowite przeciwieństwo KRUS-u 

Dzierżawa na 10 lat ile to jest poproszę datą np rozpoczęcie 01.01.2015 do kiedy to jest 10 lat? Bo do tego się doczepili i była poprawka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

01.01.2025 a ile?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

maniek183 po jakim czasie przyszła ci poprawka z Torunia ?

bo też tam będę składał wniosek o płatność  i tak jestem ciekawy jakie tam mają tempo ?

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

I zgadzało by się gdyby pisało że dzierżawa jest od 01 01 2015  do 01 01 2025      ale jeśli wpisane jest  01 01 2015 - 31 12 2024 to tez jest 10 lat czego nie uznali heheh  co stwierdził każdy poza ARiMR 

 

kolego 2 tygodnie i był telefon żadnego pisma... co było nawet lepsze bo szybsze. Na koniec roku dostali sporo wniosków co chyba i tak niema większego wpływu

 

swoją drogą widziałem przy składaniu, jak obok dwóch braci składało wnioski... dofinansowanie rodzinne  a i tak najbardziej cieszył się ojciec heheh

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kwestia możliwości i kreatywnego myślenia jeśli chodzi o tych dwóch braci. Jeśli chodzi o tą umowę to widoczne niedopatrzenie. Dla mnie to nie jest 10 lat a 10 lat bez jednego dnia.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

To tak jak by rok nie trwał od 1 stycznia do 31 grudnia a do 1 stycznia(włącznie) roku następnego...  

Zresztą wcale nie chodzi o taki drobiazg chcieli to się poprawiło. 

Tylko dziwnie to wygląda gdy z jednej strony walczą o jeden dzień, a z drugiej od rozpoczęcia dzierżawy minęło ich znacznie więcej, dzierżawa i tak może się zakończyć przed upływem 10 lat a agencja już nic do tego nie będzie miała. 

 

 

Jeszcze ciekawe zdarzenie na koniec. Kolega chciał powiększyć areał do MR dzierżawą dogadał się z jednym rolnikiem chodziło o 11ha ustalili cenę na dopłaty obszarowe + 300zł/ha Gdy umowa już miała zostać podpisana usłyszał że nie powiedział, że to na MR, a w takiej sytuacji to 800 zamiast 300 bo ty na tym 100tys zarobisz :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Maniek183 matematykę zostawmy swoją drogą a odnośnie Twojego kolegi to pryszcz względem tego z czym ja miałem do czynienia :) 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

znam przypadek że ojciec obrabiał pole x lat bez umowy i było dobrze. Syn chciał mr poszli do właściciela się dogadać on jak usłyszał że młody ma mr dostać to ich wygnał bo nie będą się bogaci jego kosztem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

No niestety są to już jakieś relacje międzyludzkie. Kwestia jakiegoś dogadania o ile jest możliwość.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Sam nie będę miał ale i ty nie będziesz miał i tyle.

Absurd goni absurd a dogadać zawsze się da pod jednym warunkiem, druga strona musi być człowiekiem, a o to coraz trudniej. 

 

Freetaxi zażądali połowę czy całego MR, bo chyba tylko to może być gorsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Miałem kiedyś przypadek z konkretną kwotą 30 000 PLN za dzierżawę ponad 10 ha.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To agencja nie będzie robiła problemu jak jest ustanowiona służebność na odmie mieszkalnym dla rodziców jak złoże wniosek o płatność ?

A reszta czyli ziemia ,maszyny i budynki gospodarcze są bez służebności

Edytowano przez rolnik1992-1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W tym przypadku nie będzie problemu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj