Polecane posty

lesbycool    13

bo czas do kiedy się liczy 180 dni jak wystawili decyzje o przyznaniu pomocy czy jak ją otrzymałem przez listonosza w domu złożyć wniosek o płatność ?

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Od momentu otrzymania decyzji.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

aha no to mam czas gdzieś do 23 lutego to załatwić wszystko bo po poco zaś jeździć na poprawki przez takie pierdoły jak wiem co jest grane już teraz


o chyba że to przechodzi przez weryfikacji wniosku o płatność takie coś ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Czas leci nieubłaganie. Radzę się ogarnąć. Czas najwyższy bo czasem czeka się na zaświadczenie z krus po kilka miesięcy...


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

W KRUS wszystko zależy jaki humor mają pracownicy, ja 31.12 byłem się po zaświadczenie a będzie gotowe 5.01, także spokojnie, powinny zrozumieć że zależy nam na czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dokładnie. Podkreślać, że zaświadczenie potrzebne jest do MR. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek03    10

chciałbym mieć tylko takie problemy jak wy panowie ...... ja to już się pogodziłem ze nie dostane MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupson    10

 

freetaxi.dzierżawa będzie na 10lat notarialnie tylko co będzie jak mi ją dsierzawca wypowie po 5latach bo zawsze ma takie prawo. a zobowiązania z młodego jest 5latenie wiec spełnil bym zapis ze gospodarstwo przez te 5lat nie ulegnie zmniejszeniu bo powiększyć zawsze się może bo mogę dokupić przecież grunty i agencja tego się nie powinna czepiać ze powiększam gospodarstwo.czyli wrazie jak wezwania dlaczego podałem więcej działek do dopłat niż w MR wystarczy tylko napisać im ze działki posiadam we współwłasności i dlatego nie mogłem podać jej MR a ja obrabiam te działki i dlatego ja składa o dopłatę i bez problemów powinno raczej być.co wy o tym myślicie?

dzierżawca*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

O nowych działkach lepiej powiedzieć, że ma się je w dzierżawę na 5 lat, a taka dzierżawa nie wchodziła MR i dlatego nie podawałeś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dokładnie kolego Krupson.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupson    10

freetaxi. ja na te działki ma współwłasność tak jak mieli moi rodzice przed przekazaniem na mnie i to przeszło tak samo na mnie jak na rodziców było więc nie mogę napisać ze to dzierżawa jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wiesz kolego trochę nie rozumiem zapytania. Proszę Cię o sprecyzowanie pytania i jeśli możesz to w zgodzie z gramatyką :)

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupson    10

dzierżawa tylko współwłasność

ok.przepraszam bo z telefonu piszę a na zajęciach jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Krupson po Twoich wpisach odniosłem wrażenie, że masz współwłasność na jakieś działki? Dobrze zrozumiałem? Te działki są w MR?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupson    10

chodzi o to ze przejełem więcej gruntów niż podałem w MR na siebie.różnica jest dlatego że na 1,5 ha mam współwłasność z kimś tam kto nie żyje (dawne sprawy niewyprostowane przez rodziców w sądzie) a współwłasności nie można wpisać do MR bo musiałem te grunty wykreślić podczas poprawki.wiec przejelem 10.ha i 5 ha będę miał na dzierżawę 10lat i tyle podałem w agencji a w dopłatach dojdzie mi te 1,5ha współwłasności i czy agencja się nie przyczepi mi do tego?.

Jeszcze 1pytanie bo 1dzialka podana do MR jest to łąka torfowa mocno podmokla której nie uprawiam bo się nie da ale jestem jej właścicielem ale do dopłat jej nie podaje to agencja się może przyczepić? ze nie podałem jej do dopłat i jej nie uprawiam i ze nie spełniam jakiegoś wymogu dotyczącego MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

O teraz wiem o co chodzi. Prawdopodobnie Agencja będzie chciała wyjaśnień dotyczących tych 1,5 ha. Wystarczy nadmienić wtedy, że nie masz możliwości dzierżawy na 10 lat i po sprawie. Jeśli chodzi o łąkę to w momencie gdy podałeś ją jako użytek rolny to jest dobrze o ile tak było zawarte w wypisach z rejestru gruntów. Sprawdź sobie natomiast w PRG czy podawałeś ją jako łąkę w uprawach w tabeli 2.2 . Bo jeśli tak to jest błąd i trzeba go skorygować.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupson    10

tak jest w wypisie jaka łąka i tak podałem

to normalnie ta działka się liczy tylko trzeba zmienić na nie uzytek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miodzio1671    0

A może ktoś coś wie  :|
Ciągnik w biznesplanie miałem tak jakby za te 30 tyś + wiadomo moja dopłata czyli łącznie jakieś 40 -50 tyś
A za te 70 tyś co muszę mieć fakturę na 70 tyś to kupie maszyny nowe . Więc nie wiem jak to jest no bo słaby ten ciągnik będzie ;/
A miałem poprawkę wcześniej to mi zmienili też  pług na 3 skibowy żeby wniosek przeszedł a facet powiedział że jak przejdzie to można zmienić wtedy więc czy można ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolego krupson powierzchnia użytków rolnych liczyła się do punktacji. A powierzchnia podawana w tabeli 2.2 w PRG to już inna sprawa. Skontaktuj się z osobą, która pisała Ci wniosek. Ona powinna wiedzieć co i jak. No niestety cebula440 wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Miodzio mi nikt nie kwestionował szerokości roboczych maszyn wpisanych jako inwestycje. A co do zmian to możesz je sobie teraz zmienić. Agencja powinna wydać Ci zgodę. A ta opinia tego "faceta" śmieszna :)

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miodzio1671    0

Kolego freetaxi Tylko ja wpisałem w biznes planie planowane szerokości maszyn i tak samo z ciągnikiem że będzie  90 konnym będzie to kolidować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Mam pytanie co do nowych zasad ile czasu przed złożeniem wniosku na MR można mieć własną ziemię i być płatnikiem krusu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolego Miodzio przecież możesz sobie zmienić planowane inwestycje i je doprecyzować. Garu wszystko na to wskazuje, że 12 miesięcy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj