Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

Twoje może być troszkę trzeba pokombinować jak jest np. ojca.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaa a mam pytanie bo ojciec mi chce wszystko przepisac a siejemy takie pola ze nie mamy umow i nie wiadomo kogo to jest. Ja tego na MR nie bede sial ale czy ojciec dalej sobie moze skladac to na doplaty i uprawic tam zboza itd.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel5314    1

Karta weryfikacji spełnienia w gospodarstwie rolnym standardów w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt powinna być wypełniona w momencie złożenia wniosku a na jej podstawie powinno być dołączone do wniosku „Oświadczenie wnioskodawcy w sprawie spełnienia standardów w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt w gospodarstwie”. Różnie z tym oświadczeniem było. Od osób, które prowadziły już gospodarstwo było wymagane. A od osób, które dopiero planowały przejęcie raczej nie

 

w ODR mowili, ze nalezy spelnic wszystkie te warunki, czyli calosc na TAK, a jesli nie spelnia sie wymagań to trzeba im sprostac w ciągu 3 lat od momentu uzyskaniania pomocy lub prowadzenia dzialalnosci rolniczej aby ubiegac sie o platnosci itp. Wiec teraz moje pytanie : mam wypełniona ta ankietę juz od dawna wszystko na TAK lub ND i co mi z niej skoro nie jest potwierdzina żadna kontrolą ani przez urzędnika - jeszce nie uzyskalem platnosci z tytulu MR .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Mateusz jeśli dobrze zrozumiełem to ojciec będzie składał wniosek o dopłaty na jakieś inne działki, zupełnie "niezwiązane" z MR. To wtedy tak można. Kolego Paweł inspektorzy zapewne poproszą Cię o okazanie cheklisty w trakcie kontroli  Mniemam, że prowadziłeś gospodarstwo już w momencie składania wniosku o przyznanie pomocy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel5314    1

Mam nadzieję że będzie ok, przecież to normalne rodzice chcą jakiegoś zabezpieczenia... Nie ma współwłasności żadnej tylko to dożywocie...

A oni tam od razu przeglądją wniosek żeby w razie czego poprawić na miejscu??

 

przy skladaniu wniosku nikt nie bedzie Ci niczego sprawdzal, co dasz z załacznikow to wezmą, w BWI sprawdzaja tylko zgodnosc dokumentow ( z oryginałem) wiec warto wpierw zajsc do osoby prowadzacej wniosek, na pewno pomoże, mi pomogła:)

czyli przy skladaniu wniosku nie bedzie zadnych poprawek jedynie słowa  ''kompletnego i poprawnie uzupełnionego wniosku nie przyjmujemy''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Nie ma osoby prowadzącej wniosek. Ona jest wytyczana w momencie gdy wniosek o płatność wpłynie. Np jak składaliśmy wnioski i biznesplan - wytyczano kogos do zweryfikowania. Potem już inna osoba będzie przy wniosku o płatność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Potwierdzam. Inna osoba prowadziła wniosek o przyznanie pomocy. Inna natomiast będzie prowadzić wniosek o płatność.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel5314    1

Mateusz jeśli dobrze zrozumiełem to ojciec będzie składał wniosek o dopłaty na jakieś inne działki, zupełnie "niezwiązane" z MR. To wtedy tak można. Kolego Paweł inspektorzy zapewne poproszą Cię o okazanie cheklisty w trakcie kontroli  Mniemam, że prowadziłeś gospodarstwo już w momencie składania wniosku o przyznanie pomocy.

 

Własnie na tym polega ten paradoks ze zaczalem prowadzic ''samodzielnie '' gospodarstwo na 3 dni przed złożeniem wniosku o platnosc, a ze szkolen prowadzonych przez ODR wynikło, ze juz w dniu skladania wniosku o przyznanie przyznanie pomocy mialbym spelnic te warunki dotyczace wzajemnej zgodnosci ''checklisty'', widocznie moj ODR jak zwykle do przodu...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Bzdura. Wystarczy popatrzeć na zobowiązania wnioskodawcy z wniosku o przyznanie pomocy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel5314    1

Nie ma osoby prowadzącej wniosek. Ona jest wytyczana w momencie gdy wniosek o płatność wpłynie. Np jak składaliśmy wnioski i biznesplan - wytyczano kogos do zweryfikowania. Potem już inna osoba będzie przy wniosku o płatność.

 

przepraszam ( moje nie dopowiedzenie) nie miałem na mysli tego, że ta sama osoba bedzie sprawdzac zarowno wniosek o przyznanie pomocy i o platność, tylko to, że osoba prowadząca pierwszy wniosek  znająca już sprawę (np. PRG) moze udzielić odpowiedzi dotyczacych mozliwosci zmian ze strony wnioskodawcy we wniosku o przyznanie pomocy-biznesplan, a także bezinteresownie spojrzec na poprawnosc wniosku o platnosc, tak było u mnie

Edytowano przez pawel5314

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

no ok to w poniedziałek wale do krusu sie ubezpieczyć i te zaświadczenie dostać to wystarczy akt notarialny i nakaz płatniczy ojca i mnie ubezpieczą ?

 

Nie tak szybko kolego :D Poczekasz sobie trochę, ja czekałem ponad miesiąc na decyzję i dopiero piszesz wniosek o zaświadczenie. Moja koleżanka pracuje w krusie to wczoraj od ręki załatwiła to zaświadczenie, a niektórzy czekali nawet tydzień... ;) W zaświadczeniu będzie od kiedy do kiedy byłeś ubezpieczony jako domownik i jesteś ubezpieczony jako rolnik/płatnik.

Ja tez miałem problem ze Służebnościom z babcia. CHCIELI Akt Zgonu lub żeby napisała ze rzeka się i nie ma nic wspólnego z prowadzeniem gos.cos w tym kontekście. Mi akurat babcia zmarła i dostarczyła Akt zgonu i OK. JA WNIOSEK O PLATNOSC ZLOZYLEM 24.10.2014 MIALEM PARP BŁĄD I ZLOZYLEM KOREKTE i 22.12.2014 dostałem przelew 100tys.pozdrawiam

 

Mógłbyś napisać mi jak to sformułowałeś dokładniej??


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

Przez zatwierdzeniem nowego PROW-u, w jakimś bzdurnym artykule, rzuciło mi się w oczy(raczej omyłkowo), że podobno 70% deklarowanej powierzchni musi być na własność.

Teraz czy dobrze wnioskuję z tego co wyczytałem w nowym PROW-ie (70%minimalnej wielkości) na przykładzie takich biznesplanów:

 

1.Gospodarstwo 10,46ha-min 70% 7,32ha na własność, reszta dzierżawa.

 

2.Gospodarstwo 20ha - 7,32ha(70% min. wielkości)+12,68ha dzierżaw.

 

Edytowano przez Unexpected

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

błędny wpis :) edytowany

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

właśnie nie tak jak kolega pisał wyżej. Kolega @Unexpected ma racje (a przynajmniej ja tak to interpretuję) i tu cytat z farmera (pewnie taki sam jest w projekcie) 

Gospodarstwo wskazane w biznesplanie:

- ma powierzchnię użytków rolnych równą co najmniej średniej krajowej, a w przypadku gospodarstw położonych w województwie o średniej niższej niż krajowa – równą co najmniej średniej wojewódzkiej, oraz nie większą niż 300 ha;

- przynajmniej 70 proc. minimalnej wielkości, o której mowa w punkcie powyżej (część podstawowa gospodarstwa), stanowi przedmiot własności beneficjenta, użytkowania wieczystego lub dzierżawy z zasobu własności rolnej Skarbu Państwa lub JST (jednostki samorządu terytorialnego)

 

Z tym, że jeszcze nic nie wiadomo kiedy będzie nowy nabór, trzeba się uzbroić w cierpliwość i czekać na rozporządzenia ;)

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak to bedzie w woj. opolskim? Srednia gosp. jest 18,12ha wiec ile trzeba miec na wlasnosc te 7,32ha czy 0,7*18,12=12,684ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzesss    35

Witam , nie wiecie kiedy mają ruszyć następny nabór na młodego rolnika i czy będzie można premie przeznaczyc na budowe budynków inwentarskich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Co do terminu nie wiadomo nic. Minister Sawicki wypowiadał się publicznie, że najpierw zamkną stary a później wezmą się za nowy nabór. Koszty kwalifikowalne są póki co nie określone.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ma ktoś jakiś numer do Warszawy pod który zadzwonie i skieruja mnie do osoby prowadzacej mój wniosek o płatność? bo dzwonili do mnie przed świętami i chcieli dodatkowe dokumenty a rozmawiał z nimi tata i nie zapytał o numer. A teraz nie wiem czy to co podeslalem im wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Sekretariat - tel. 22 536 57 05; 22 536 57 06; 22 536 57 08.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

witam, mam pytanko dostałem kase na konto 100 000 tyś i mogę sobie skorzystać pieniądze na obojętnie co ale w ciągu trzech lat coś musze kupić co mam w planie tak?

chodzi mi o to że nikt nie kontroluje czy trzymam te pieniądze cały czas na koncie aż dopoki coś nie kupie  ? rozumiecie mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma znaczenia czy zapłacisz dokładnie tymi samymi pieniędzmi, które dostałeś. Tak jak sam napisałeś ważne abyś w ciągu 3 lat od daty wpływu miał zrobione inwestycje.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaziu1992    0

Pedro2  jestem ubezpieczony już 3 lata w krusie jako domownik to może sprawnie szybko załatwię to zaświadczenie i tak sie zastanawiam czy nie kupić im kawę jakaś lepsza żeby sie pospieszyli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj