Polecane posty

freetaxi    947

Agencja będzie chciała oryginał, zrobi sobie ksero i poświadczy za zgodność. Jak dla mnie to Ci to nie przejdzie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slepy78    0

A jakby w starostwie poświadczył orginał notariusz?

Albo pracownik powiatowego biura arimr bo siedziba ich jest w tym samym budynku co starostwo?

Edytowano przez slepy78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zrób kserokopię tej umowy i niech Ci notariusz poświadczy za zgodność z oryginałem. Też przejdzie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Czy zaświadczenie z KRUS-u jest niezbędne?? Nie może być to decyzja?? Bo dziś załatwiałem resztę papierków i wyleciało mi z głowy to zaświadczenie  :blink: dzwoniłem do facetki z odr powiedziała że decyzja może być, ale jechać 70 km w jedną stronę i okaże się że trzeba zaświadczenie to będzie lipa... Ile trzeba czekać na to zaświadczenie?? Decyzja przyszła 23 grudnia.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slepy78    0

To w starostwie trzeba będzie zapłacić 9 zł za odbitkę i notariusz

A ile notariusz wezmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pedro w rozporządzeniu jest mowa o zaświadczeniu z właściwego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego o podleganiu ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy i w pełnym zakresie jako rolnik. Ja nigdy nie kombinowałem z decyzją. Slepy to są jakieś groszowe sprawy nie wiem dokładnie. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGL    40

Decyzja raczej nie przejdzie, kolega pojechał z decyzją i go odesłali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjFarmerr    170

24.11 złożony wniosek o płatność. 12.12 byłem osobiście na poprawce i dziś dotarł przelew :-) Wlkp :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

ja złożyłem 26.11 i do dziś ani jednej poprawki i ani przelewu wiec cierpliwie czekam hm

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ja zlozylem 7.11 poprawka 3.12 i narazie czekam to dlugo czekam a ten okres na wyplacenie 60 dni liczy sie od wniosku czy poprawki ? a pieniadze trzeba wydac 3 lata i termin liczy sie od dnia wplyniecia pieniedzy na konto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Masz czas na wydatkowanie 3 lata od daty wpływu pieniędzy na konto.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to jak wedlug zlozenia wniosku czas dlugi cos mam inni szybciej duzo dostali a ja tyle czekam teoretycznie 60 dni to 7 stycznia powinienem dostac

3 poprawke dawalem a 9 dzwonilem do tej co mi prowadzila to to mowila ze wszystko bylo dobrze i mial isc ze jzu do zaplaty to co jest nie tak ?

Edytowano przez warchest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Mam pytanko, mianowicie jestem na etapie składania wniosku o nadanie nr identyfikacyjnego (gospodarstwa). Czy konieczne jest podawanie pełnomocnika? Oraz czy razem z tym wnioskiem mogę składać kolejny o wypłatę? Zaświadczenie z KRUS-u załatwię na miejscu, konto w Banku założe dosłownie "po drodze". Tylko czy uda się to wszystko tak ładnie załatwić w jutrzejsze popołudnie...


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolego ja po akcjach w dolnośląskim OR nawet odradzam Ci wpisywanie jakiegokolwiek pełnomocnika. Wniosek o nadanie numeru składasz w Biurze Powiatowym. Jak dobrze zagadasz to dostaniesz go tego samego dnia. A wniosek o płatność składasz w Oddziale Regionalnym. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Z tym pełnomocnikiem chciałem się upewnić, bo wydawało mi się to nieco dziwne. Wszystko do tego momentu składałem w Biurze Powiatowym, a wniosek o płatność w Regionalnym? Trzeba będzie pocztą to załatwić.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

freetaxi mam pytanie. nie posiadam numeru NIP bo już teraz ich nie nadają a chciałbym wziąć na stacji fakturę VAT na zakupione paliwo a potem złożyć w gminie o zwrot akcyzy. Jest to możliwe bez NIP-u?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Dane na fakturze nie muszą zawierać numeru NIP o ile wystawiane są na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą w formie indywidualnych gospodarstw rolnych.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

W takim razie trzeba lecieć po zaświadczenie jutro  ;[ Wniosek  mam z datą dzisiejszą więc trzeba będzie napisać drugi po otrzymaniu zaświadczenia, ile się na to czeka?? 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zależy. Bywa, że dostaniesz od ręki. Zdarzało się, że ludzie czekali do miesiąca. Zależy od placówki. Poproś na miejscu, że chcesz do wniosku o płatność. Jak tak zrobiłem telefonicznie w łódzkim (nie pamiętam gdzie dokładnie) i urzędniczka prosiła przyjechać młodemu człowiekowi następnego dnia po odbiór. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czyli mam po prostu chcieć od sprzedawcy żeby wystawił mi fakturę z numerem PESEL zamiast NIP-u. Bo dziś jedna Pani powiedziała mi że muszę NIP podać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie słuchaj Pani :) Podajesz imię i nazwisko, adres. Żadnych numerów pesel i nip.  Popatrz tutaj pytanie 26 i 27 https://bip.minrol.gov.pl/Informacje-Branzowe/Zwrot-podatku-akcyzowego/Najczesciej-zadawane-pytania-dotyczace-zwrotu-podatku-akcyzowego-od-zakupionego-paliwa-rolniczego2

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wielkie dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju    24

a ja mam problem  z weryfikacją wniosku o płatność :) Pani która mi go sprawdza dzwoniła do mnie ,że na księdze wieczystej jednej działki  jest ustanowiona służebność osobista  ,prawo użytkowania i dożywocia   na moją babcię , która  wcześniej pracowała na tej ziemi  a następnie przekazała to rodzicom  i nie wiem czy zamieszał tutaj notariusz czy jak ,że  nie zrobił z tym porządku  :unsure:     i czemu akurat mają z tym problem ludzie z agencji ? 

Edytowano przez endrju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Wniosek o płatność złożony 3.11.14
Bez poprawek
Kasa 29.12.14 ;) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

a ja mam problem  z weryfikacją wniosku o płatność :) Pani która mi go sprawdza dzwoniła do mnie ,że na księdze wieczystej jednej działki  jest ustanowiona służebność osobista  ,prawo użytkowania i dożywocia   na moją babcię , która  wcześniej pracowała na tej ziemi  a następnie przekazała to rodzicom  i nie wiem czy zamieszał tutaj notariusz czy jak ,że  nie zrobił z tym porządku  :unsure:     i czemu akurat mają z tym problem ludzie z agencji ? 

 

Agencja ma z tym problem, bo gospodarstwo masz prowadzić samodzielnie i uważają, że skoro babcia ma służebność to będzie Ci pomagać ;D

Miałem podobny problem i chcąc czy nie chcąc musisz jakoś coś z tym zrobić .

Babcia żyje ? A ta służebność jest na budynek czy jak ? Co pisze w tym dziale 3 tej księgi ? bo to ważne

Przytaczając treść zapisu z 3 księgi postaram Ci się podpowiedzieć, bo miałem taki sam problem  :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj