Polecane posty

majkel207    21

dokładnie, w zeszłych naborach to chyba było koło 17%, w tym większa kasa, ale myślę, że co najmniej 10%, więc osoby gdzieś do 10 tys mają jakieś szanse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Są ludzie dla których 100 tys netto to urobek z 2-3 mc więc wiecie panowie.... taki młody rolnik to drobne na waciki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotto11    0

ja nie startowałem na MR ale może się skuszę w tym roku lub w następnym.

 

100 tyś jak dla mnie to dużo.

kupiłbym za to z 5 ha ziemi ale z tym kupnem to zawsze slizgi temat bo sprzedający się może rozmysleć i co wtedy  lipa :)

lub dołożyć i kupić nowy ciągnik taki do 75 km na te moje 20 ha wystarczy :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to wrócę do tych żab :)

Może ten kolega co chciałby kupić 5ha za 100tys. miał na myśli 5ha bagna i zająć się hodowla żab. Może na Francje by poszly za gruba kasę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabaczek89    4

Ja akurat do tej pory trafiałem tak, że nie chcieli. A trochę tych wniosków o płatność przerobiłem w tej kampanii. Zastanawiam się po co im to. 

ode mnie także chcieli wypisy działek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

ode mnie również, może tylko przy dzierżawie, a może konkretnie przy dzierżawie od rodziców? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

dokładnie, w zeszłych naborach to chyba było koło 17%, w tym większa kasa, ale myślę, że co najmniej 10%, więc osoby gdzieś do 10 tys mają jakieś szanse

 

to jak myslicie ile osób moze odpaśc z tych 7 tys ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

U mnie nawet przy dzierżawach nie wymagali i czekam aż będa chcieli. Wtedy zapytam o podstawę prawną. Ponoć teraz wypisy kosztują 50 zł za działkę więc resztę dopowiedzcie sobie sami.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak te wypisy kosztują 50zł. U mnie było 7 takich wypisów to łatwo sobie policzyć. Pytałem czy można dostarczyć wypisy skrócone za 15zł  były podane w nich wszystkie dane tylko nie było przedstawionego podziału na klasy, ale pani uparła się, że musi był wypis pełny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

za 1 działkę? :o to bym im musiał kafla zapłacić :o zawiozłem im to co mi pocztą przyszło ze starostwa, babeczka skserowała sobie i tyle, a jechać i tak musiałem także wyszło no problemo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek03    10

mam ten sam problem który jest praktycznie nie do przejścia:(

czy osoba która jest współwłaścicielem ziemi od kilko lat może ubiegać sie o dotacje na mr dodam ze jest współwłaścicielem ok. 3ha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotto11    0

No to wrócę do tych żab :)

Może ten kolega co chciałby kupić 5ha za 100tys. miał na myśli 5ha bagna i zająć się hodowla żab. Może na Francje by poszly za gruba kasę :)

 

a więc -kolego- nie wszędzie ziemia chodzi po 50 tyś za 1 ha.:)

 

u mnie za 100 tyś  gość kupił 5,9 ha 4-5 klasa ziemi w jednym kawałku .

więc nie pisz mi tu głupot o żabach bo nie mam 16 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek91    1

Mam w planie składać na MR jak będzie nabór, ale w moim przyszłym gospodarstwie jest jedna działka, na którą był już wzięty MR. Obecnie owa działka jest w posiadaniu rolnika, który nie jest związany niczym z Agencją. I chciałem się właśnie zapytać czy mogę mieć tą działkę w moim gospodarstwie, bo w Prowie jest napisane, że na to samo gospodarstwo nie może być przyznana drugi raz premia. A co jeśli chodzi tylko o jedną działkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nigdzie nie jest to doprecyzowane w tej chwili. Musisz poczekać na rozporządzenie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wypiasmi z rejestrów gruntów to moze nie wszedzie jest tak samo. Ja we wniosku o wydanie wypisów pisalem ze jest to wydawane do ARiMR i byly to groszowe sprawy chyba 1,7zl a normalnie bylo duzo wiecej. I nawet fakture mi wystawili tylko ze i tak 0% VAT na to jest. Ale nie wiem czy wszedzie sa takie stawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a więc -kolego- nie wszędzie ziemia chodzi po 50 tyś za 1 ha.:)

 

u mnie za 100 tyś gość kupił 5,9 ha 4-5 klasa ziemi w jednym kawałku .

więc nie pisz mi tu głupot o żabach bo nie mam 16 lat.

 

No dobrze,może i masz te 18 lat,niech Ci będzie :)

I tak w ogóle to chciałbym żeby i u mnie była ziemia po 20 tys. a nie dużo dużo drożej. Także jak masz okazję to kupuj ;)

Ale o tych żabach to pomyśl ;)

Edytowano przez MarcinZetor8011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

Witam!

 

W dokumentach złożonych zadeklarowałem zakup ciągnika o mocy 120KM.

Chcę teraz zakupić nowy sprzęt, jednak jego moc znamionowa to 105KM, a moc maksymalna to 110KM.

Czy w takim przypadku muszę składać poprawkę do wniosku? Ktoś mi wspominał, że może być 10% różnicy. Więc w tym przypadku 12KM. Czyli mieściłbym się w mocy maksymalnej.

Proszę o podpowiedź.

 

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj