Polecane posty

freetaxi    947

Będzie nowy nabór, będą zasady punktacji. Teraz to nie wiedzą o tym nawet najstarsi górale. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Witam ....Skladalem wniosek na przyznanie premi dla Mlodego Rolnika . Dostalem 16,93 punkta co dalo mi 9532 miejsce na liscie ,,,Premier obiecuje wiecej pieniedzy , Jak myslicie czy bedzie tyle srodkow ze sie zalape . czy mozna zapomniec o premi ?..

 

 

Mi się wydaje że na te 10 tys wniosków kasę znajdą..choć dobrze by było żeby jak najwiecej osób dostało premie,chociaż 12 tys,połowa składających.

Możemy zapomnieć że bedzie dodatkowa kasa. Aktualne informacje są takie że starania są o zamknięciu obecnej listy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz93    25

12.11 złożony wniosek, dziś, 22.12 kasa na koncie :)

Miałem 3 dzierżawy z możliwością rozwiązania umowy, przeszło bez aneksów.

woj. Podlaskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bastek2210    42

Witam może wie ktoś czy w moim przypadku mam szanse na otrzymanie mr. Od małego jestem właścicielem gospodarstwa (które otrzymałem w spadku po ojcu ). Gdy ukończyłem 18 lat oddałem te ziemię w dzierżawę. Nie płacę krus-u  Za 2 lata ukończę szkołę rolniczą. Czy w tym przypadku mam szanse na mr? 


 

Edytowano przez bastek2210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90wlkp    18

macin87, mógłbyś podać źródło informacji? Z ciekawości pytam, bo była niedawno informacja, że resztki środków, które nie zostaną wykorzystane, zostaną przeniesione na młodych rolników z tegorocznego naboru.

Edytowano przez Tomek90wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Bastek rozumiem, że oddałeś ziemię w dzierżawę z datą pewną albo notarialnie?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bastek2210    42

freetaxi Tak mam umowę dzierżawy na 10 lat jeśli o to chodzi.

Edytowano przez bastek2210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To nie powinno być problemów. Ale poczekaj na rozporządzenia i konkretne zapisy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90wlkp    18

macin87, oglądałem dzisiejszy agrobiznes i mnie w sumie tym linkiem zaskoczyłeś. Informacja jest taka, że nowy nabór na młodego rolnika musi poczekać aż zakończy się stary, bo będą jeszcze środki z innych działań przesuwać właśnie na młodych rolników. Proszę więc, nie siej zamętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

No kolego ten wątek ciebie nie dotyczy bo pewnie nie składałeś na stary nabór. Za to ja i inni koledzy składali i nie załapali się (przyjęto ok.7500 wniosków). Byłą informacja że jeszcze przyjmą 900 (co mnie cieszyło), a dziś się okazało że jednak nie i znowu będę musiał latać z papierami o ile będzie sens składać na nowy nabór

 

A tu zamęt sieją osoby które chcą składać na nowy nabór jak jeszcze nic nie wiadomo. Dajcie sobie na wstrzymanie niech starą listę zamkną

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90wlkp    18

Zdziwię Ciebie, wniosek złożyłem w starym naborze i troszkę mi zabrakło. Nie rozumiem Twojego zakłopotania, czekamy na styczniowe posiedzenie zarządu i jego decyzje odnośnie przesunięć, bo zostaną niewykorzystane środki z innych działań. Bezsensowne jest więc spekulowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Trzymam kciuki za twój optymizm ja też na tym skorzystam tylko w tym reportażu są chyba nastawieni pesymistyczne na to (ciągle mało tej kasy a chętnych z roku na rok więcej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek91    1

Około tygodnia temu dostałem pismo z Agencji ,,Niezałatwienie sprawy w terminie" i że do 31.12.2014 dostanę kasę. Do dzisiaj cicho, nie zdziwię się jak przeleją 31.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kiedy ma byc wiadomo czy przesuna jakies pieniadze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

Mnie się wydaje że MR się nie rozlicza ze skarbówką, ale nie wiem.

Ja bynajmniej pierw dostałem premię, od stycznia zamiaruję stać się vatowcem i jakoś zbytnich problemów w tym nie widzę. Zamierzam zrealizować biznes plan i złożyć w skarbówce o zwrot vatu z zakupionej maszyny ;)

A co do zrezygnowania to w aktualnych rozporządzeniach można zrezygnować z Vatu już po roku czasu. 

coś tam słyszałem wzmiankę że mają jakąś nową ustawę robić dla rolników w związku z tym rozliczaniem się ze skarbówką ale jak to będzie w przyszłości to nie wiem.

 

Ale jeśli zakupisz maszynę (środek trwały) to jeśli powrócisz do ryczałtu po 3 latach (po 1 roku nie słyszałem, że można), to i tak bedziesz musiał oddać część zwrotu podatku zamortyzowany odpowiednio do 5 lat użytkowania.

 

Teraz czekam na przelew z MR i się zastanawiam nad byciem VATowcem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel5314    1

jutro bede skladal wniosek o platnosc moglby mi ktos podpowiedziec czy mam wszystkie zalaczniki do tego wniosku?

1. akt notarialny - darowizna na grunty, ciagnik i maszyny

2, drugiego zalacznika z wniosku chyba nie potrzebuje gdyz nie dostalem zadnego spadku

3.0swiadczenie o podjeciu prowadzenia gospodarstwa

4. zaswiadczenie z krusu

5 innych nie posiadam

 

mysle ze tylko 3 zalaczniki wystarcza, czy trzeba jeszce jakies umowy uzyczenia bydynkow (bede uzyczal budynek inwentarski na dzialce siedliskowej ojca), dowod rejestracyjny ciagnika, paszporty bydła? podpowiedzcie:)

 

a i jeszce jedno '' w oświadczeniu nr 7 należy skreślić niepotrzebny wyraz tak by w przypadku decyzji warunkowej

oświadczyć, że spełnione zostały warunki w niej określone zaś w przypadku decyzji ostatecznej że zachowane zostały warunki niezbędne do jej wydania. ''  chodzi tu o nr decyzji ktora dostalem po złozeniu wniosku o przyznanie pomocy?
Edytowano przez pawel5314

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Załączniki wydają się być kompletne. Tak. Wpisujesz numer decyzji. Paszporty, umowy użyczenia i inne cuda wianki do wniosku nie dołączasz. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjFarmerr    170

Jak myślicie czy między świętami a sylwestrem będą robić jeszcze przelewy? Czy już w tym roku nie ma co liczyć na to? Dużo dni pracujących wypadnie :-( a na fakturze dni lecą z terminem zapłaty :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5

Za tydzien mam miec kontrole. Co wam sprawdzali dokladnie na kontroli??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dokumenty jakie składałeś do wniosku o płatność. Mogą pooglądać działki. Z jakiego województwa jesteś?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZbyszekTk    0

Kase ciągle przelewają nawet w przerwie miedzy sylwestrem a świętami bedą pracwać i bedą szły przelewy . Skladelem wniosek 3 grudnia , dzis (23 grudnia ) dostalłem przelew. Woj PODLASKIE. Wesołych Świąt wszystkim forumowiczom . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Dokumenty jakie składałeś do wniosku o płatność. Mogą pooglądać działki. Z jakiego województwa jesteś?

 

Jaki jest sens kontrolowania dokumentów których kopie potwierdzone przez pracownika agencji są w agencji? Przecież już jedna kontrola się odbywa - przy składaniu wniosku. Jeśli chodzi o działki - tak, mogą sobie popatrzeć ale tylko tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj