Polecane posty

ZbyszekTk    0

Witam , mam pytanie jest moze ktos na forum z woj. PODLASKIEGO skladaliscie juz wnioski o płatność ? Długo czekaliście na jakis odzew z agencji ? I po jakim czasie dostawaliście przelewy ? Z góry dzieki za odpowiedz !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek94    11

Witam wszystkich, ja również mam pytanko. Przy składaniu wniosku na ,,Ułatwienie........" nie planowałem produkcji zwierzęcej i stąd moje pytanie, czy jakbym się teraz zdecydował na hodowle to czy musiałbym zgłaszać ten fakt w ARiMR? wiem, że i tak to muszę zgłosić do agencji ale bardziej chodzi mi tutaj o zmianę w biznesplanie  (dodam, że nie podawałem w ogóle budynków, bo napisałem, że plony będą sprzedawane prosto z pola) I tak przy okazji mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie we wniosku podawałem plan upraw na poszczególne pola, czy ,muszę się ściśle trzymać tego planu czy mogę  zrobić zmiany w uprawach bez powiadamiania ?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mam pytanie najlepiej do kogos orientujacego sie w tej dziedzinie ;) od prawie 4 lat ubezpieczony jestem w KRUS jako domownik. w tym roku na wiosne niestety zmuszony bylem rzucic technikum.... czy lata oplacania skladki (stazu pracy) licza sie takze do tego "uzupelnienia wykszt." jesli nie mialbym tych 5 lat w dniu skladania wniosku?? z gory dzieki za odp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irgen    0

W agrobiznesie mówili, że na razie nie będzie nowego naboru na Młodego Rolnika (2014-2020), tylko w pierwszej kolejności będą przesuwać środki ze starego PROW dla wniosków, które nie załapały się w ostatnim naborze. Dopiero po zakończeniu starego PROW-u będzie uruchomiony nowy nabór.

 

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/kiedy-beda-nabory-na-prow-2014-2020,54691.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czy ktos kompetentny moze mi pomoc ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

kiedyś w agrobiznesie była mowa o 80 mln euro to by wystarczyło na ok 3200 osób, jak będzie czas pokaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystianTSZ    0

Witam ....Skladalem wniosek na przyznanie premi dla Mlodego Rolnika . Dostalem 16,93 punkta co dalo mi 9532 miejsce na liscie ,,,Premier obiecuje wiecej pieniedzy , Jak myslicie czy bedzie tyle srodkow ze sie zalape . czy mozna zapomniec o premi ?..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Witam, mam następujące pytania odnośnie premii dla MR:

1. Czy premia jest rozliczana z ceny netto czy brutto?

czytałem w PROW 2014-20, że MR musi przejść na VAT. W przypadku gdy np.kupię nowe maszyny za 100 000 PLN dostanę zwrot 23%vat czyli 18 700PLN?

2. Czy po okresie 5 lat będę mógł zrezygnować ze zwolnienia z vat i przejść na ryczałt?

3. Czy prawdą jest, że w naborze 2015 trzeba będzie rozliczyć 100% premii a nie 70% tak jak to jest teraz?

 

Mnie się wydaje że MR się nie rozlicza ze skarbówką, ale nie wiem.

Ja bynajmniej pierw dostałem premię, od stycznia zamiaruję stać się vatowcem i jakoś zbytnich problemów w tym nie widzę. Zamierzam zrealizować biznes plan i złożyć w skarbówce o zwrot vatu z zakupionej maszyny ;)

A co do zrezygnowania to w aktualnych rozporządzeniach można zrezygnować z Vatu już po roku czasu. 

coś tam słyszałem wzmiankę że mają jakąś nową ustawę robić dla rolników w związku z tym rozliczaniem się ze skarbówką ale jak to będzie w przyszłości to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzio    11

Witam wszystkich. Czy ma ktoś wzór podania , czy wniosku o aneks, bo mam poprawki w biznesplanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

Witam ....Skladalem wniosek na przyznanie premi dla Mlodego Rolnika . Dostalem 16,93 punkta co dalo mi 9532 miejsce na liscie ,,,Premier obiecuje wiecej pieniedzy , Jak myslicie czy bedzie tyle srodkow ze sie zalape . czy mozna zapomniec o premi ?..

 

Mi się wydaje że na te 10 tys wniosków kasę znajdą..choć dobrze by było żeby jak najwiecej osób dostało premie,chociaż 12 tys,połowa składających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Szymek84 zmiany w strukturze produkcji w Twoim przypadku wymagają odpowiedniej zmiany w biznesplanie. Qbass24 niestety za wykształcenie dostałbyś 0 punktów ponieważ przy wykształceniu podstawowym, gimnazjalnym potrzebne jest 5 lat ubezpieczenia w krus jako domownik. Tadzio Ty potrzebujesz podanie o aneks? Czy aneks?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tak, wiem ze otrzymalbym zero punktow, ale czy jesli w ciagu tych 3 lat na uzupelnienie mialbym juz ponad 5 lat placenia skladki to czy to by przeszlo?  tzn. w moim przypadku "uzupełnienie wyksztalcenia" = opłacenie jeszcze jednego roku KRUS ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W momencie składania wniosku o przyznanie pomocy musiałbyś mieć 5 lat domownika w krusie. Sprytnie myślisz ale Ci to nie przejdzie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ale przeciez jest te 3 lata na uzupelnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

A inna sytuacja a podobna: gdybym ja miał dla przykładu 30 kilka miesięcy jako domownik i pozostałe jako rolnik też będę musiał robić R3? Czy jednak zostanie mi całość zaliczona jako 3 lata? Wykształcenie średnie.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje że MR się nie rozlicza ze skarbówką, ale nie wiem.

Ja bynajmniej pierw dostałem premię, od stycznia zamiaruję stać się vatowcem i jakoś zbytnich problemów w tym nie widzę. Zamierzam zrealizować biznes plan i złożyć w skarbówce o zwrot vatu z zakupionej maszyny ;)

A co do zrezygnowania to w aktualnych rozporządzeniach można zrezygnować z Vatu już po roku czasu. 

coś tam słyszałem wzmiankę że mają jakąś nową ustawę robić dla rolników w związku z tym rozliczaniem się ze skarbówką ale jak to będzie w przyszłości to nie wiem.

w moim przypadku bardziej mi się opłaca być na ryczałcie.

Mógłbym bez problemu przejść na vat-odzyskać zwrot i z powrotem przejść po roku na ryczałt?:D

to by miało sens:D

ale w tym naborze pewnie nie dostanę już premii. a w przyszłym naborze obowiązkowo trzeba przejść na vat (ale chyba nie jest powiedziane jak długo muszę być na vat)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Qbass ale liczy się fakt w dniu składania wniosku. Nie masz stażu, wykształcenia - nie masz punktów. DzikiDaniel staż liczy się z ubezpieczenia jako domownik lub rolnik.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ale czy mialbym ten 1 punkt po tych 3 latach jesli mialbym wtedy juz ponad 5 lat KRUSU ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie. Musisz uzupełniać wykształcenie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2183

czy to prawda ze teraz aby dostac młody rolnik to trzeba miec pole na siebie a nie mozna wziasc dzierzawe na np 10 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ale podstawowe + 5 lat KRUSU przechodzi przeciez ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Może być dzierżawa ale musi stanowić do 30 % całej powierzchni z wniosku. Qbass24 ale Ty nie masz w tej chwili 5 lat ubezpieczenia jako domownik a liczy się stan na dzień składania wniosku, rozumiesz? Nie ma stażu, nie ma punktów. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ale mi sie o punkty nie rozchodzi, tylko czy przejdzie nawet bez punktow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj