Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Kilka literek umknęło mojej uwadze.

 

A później jeszcze pozwoliłem sobie sprawdzić czy uda się poduścić szznownego kolegę.

 

Więc już sprawa wyjaśniona. Dobrze że nie odebrałeś to jako napad agresora, poprostu na głupkowate pytania staram się odpowiadać głupkowato lecz poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a jak dostanie sie MR tojakbym chcial wykorzystac to na zakup ziemi to wiadomo ze musze kredyt wziasc to czy mozna laczyc ten program MR  z kredytami csk z czesciowa spłatą kapitału ?

 

panowie wznawiam pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8

raportuje jak inni:

15.10- wniosek,

01.12- uzupełnienie załączników i złożony nowy wniosek,

02-03.12- wiosek wysłany do Wawy,

18.12- przelew na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Masz trzy lata na rozliczenie się z premii MR.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Farmerek12 wpisz datę z zaświadczenia z krus a Pani z odr życz więcej pewności.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz121515    14

Ja mam darowiznę od rodziców (powiedzmy 200 tys. na start, wykazane w US ) i 20 ton pszenicy (sprzedaż na fakturę vat żeby odliczyć wat z zakupu), plus 100 tys z MR razem 360 tys na zakup maszyn.

Dobrze kombinuję?

 

ile płaciłeś podatku od darowizny, bo też chcę tak zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_86    21

Za darowiznę od rodziców wydaje mi się, że nic się nie płaci, ale trzeba to zgłosić do US.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie płaci się nic ale trzeba to zrobic przelewem na konto bankowe i zgłosic do US

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

witam ojciec mi przepisał całe gospodarstwo na mnie bez hodowli  ale ma jeszcze na siebie 10 sztuk świń czy może je sprzedać  na siebie  jak nie posiada już ziemi zanim pójdzie na emeryturę ?

i czy jest jakiś termin żeby się pozbyć tego ?

Edytowano przez rolnik1992-1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

mam pytanko poniewaz moja mama jest cięzko chora i musza rodzice przepusac mi juz gospodarstwo  juz a sklado ubiegacałam wniosek o MR to czy nadal mioge się o ubigac o preie dodam ze miłam zapisane we wniosku ze niebede miła bydła a teraz rodzice musza przepisac mi i bydło i teraz nie wiem co mam robić moZe ktoś orientuje się prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xkrwpx3    0

Na ile punktów mogę liczyć? Wykształcenie średnie, kwalfikacyjny kurs zawodowy R-3, ubezpieczenie jako domownik w krusie ponad 3 lata? Pozdrawiam

Edytowano przez xkrwpx3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5

12.11 skladalem wniosek o platnosc

19.11 poprawka, zmiana w biznesplanie

24.11 decyzja o zmianie w biznesplanie

dzisiaj pisemko "zawiadomienie o niezalatwieniu sprawy w terminie"

 pisze ze termin rozpoznania wniosku o platnosc do dnia 9.01.2015 ze jest skomplikowany charakter przedmiotowy sprawy.

 

 

O co im chodzi dokladnie?? kiedy moge sie spodziewac kasy wogole??

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KA2    0

witam o ile wiem od dordcy odr  to mozna tez  dzierrzawe  chyba... na  10l ? ta biurokracja nas  zniszczy..czy to nie czsy minione wszystko pod kontrola...pisnie  czytanie itd  powiecie  daja  wymahaja ale  gdzie  rosadek i proste rozumowanie rolnika wiem  ze nei te czasy ...ale  my pracujemy a nie piszemy i czytam ...i jezdzimy po  biurach itd ,,ktos" za  biorka   mowi nam co  siac  czo robic i kupowiac  i jak robic  heheh złosliwie   PRL  rynek  sam  wymusi  lub ukirunkuje  co i jak /..proste  chyba jak....ale  cieszmy sie tym co jest pozytywnie myslac heh dajcie  wiecej...:P pozdrwiem zdrowych wesolych  swiat  i lepszego noewgo roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Związek Zawodowy Rolników Rzeczpospolitej "SOLIDARNI" przesłał prezenty świąteczne od Młodych Rolników Dolnośląskich Podlaskich oraz z całej Polski wszystkich branży dla Pani Premier Ewy Kopacz,Ministrowi Rolnictwa Markowi Sawickiemu i Prezesowi ARIMR Andrzejowi Gos w paczkach Świńskie Ryje oraz dyplomy od Związku za bardzo duży wkład w niszczeniu Polskiego Rolnictwa. Mamy potwierdzenia że paczki dotarły do wszystkich adresatów> Zdjęcia z wysyłania paczek i orędzie będzie umieszczone na internecie  Przewodniczący Związku Marian Zagórny  tel. 880 55 22 52

 

 

 

Młodzi Rolnicy składają życzenia świąteczne!!!!!! Może w końcu nastanie czas refleksji i przemyśleń

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

freetaxi a limit buraczany to notarialnie trzeba przenieś z ojca na syna ? bo w akcie nic nie uwzględniliśmy takiego jak przepisywaliśmy gospodarstwo ?

 

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumci    2

freetaxi a limit buraczany to notarialnie trzeba przenieś z ojca na syna ? bo w akcie nic nie uwzględniliśmy takiego jak przepisywaliśmy gospodarstwo ?

 

nie, wniosek w biurze powiatowym arimr wypełniasz z ojcem i wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

jak ma żonę/męża to trzeba zapłacić podatek od darowizny rodziców

Nie koniecznie. Jeśli ja otrzymuje darowiznę od rodziców i kupuję za tę pieniądze ruchomość/nieruchomość której jestem jedynym właścicielem co wynika z aktu notarialnego ew z faktury nie ma mowy o podatku. Podatek mógł by zostać naliczony w sytuacji gdy oboje z małżonków stają się właścicielami danej ruchomości/nieruchomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

Przez dzierzawy to roboty jest od grona z ta biurokracja. jeszcze jak zalapiesz sie na dobrego urzednika to pomoze a tak klody pod nogi dostajesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

nie, wniosek w biurze powiatowym arimr wypełniasz z ojcem i wszystko

 

ok to sie ciesze bo cały dzień załamany chodziłem że zapomniałem powiedzieć notariuszowi żeby limit uwzględnił w akcie notarialny bo dziś rano przepisywaliśmy :D

a dopłaty bezpośrednie na ojca konto mogą przyjść za rok 2014 i raty za buraki nie będzie problemu z skarbówką jak ojciec nie ma już gospodarstwa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumci    2

ale dopłaty wypłacane sa za minony rok, czyli kto był włascicelem na dzień 15 maja ten ma dopłaty. a skarbówka co ma do tego?? wydaje mi sie ze nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

no ok bo myślałem że jak ojciec przepisał mi całe gospodarstwo to przestał być rolnikiem bo ma 0 ha i by go ścigali za przelewy w banku za tuczniki albo buraki bo płacą na raty w cukrowni cały rok i co chwile jakieś korekty rozliczeń robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel5314    1

witam, pisze z prostym zapytaniem - u kogo skladac wniosek o platnosc, u osoby prowadzacej wniosek czy w BWI ? bo znajomy skladal u tego co zajmował sie jego sprawą w ARiMR i nie otrzymał żadnego potwierdzenia odebrania dokumentów, troche to dziwne mysle ze tak jak pierwszy wniosek ( o przyznanie pomocy) nalezy zlozycc w biurze wsparcia gdzie po przyjeciu kpl dokumentow wydaja odpowiednie zaswiadczenie.

a i jeszcze jedno pytanie jesli zadeklarowałem w PRG ze bede w posiadaniu bydła( jałowki i byki )w wieku od 12 do 24 miesiecy w roku bazowym 2014 i w kolejnych latach ( ilosc co roku wzgledem bazowego powieksza się - przemieszczenie sztuk ze stada ojca), a wniosek o platnosc złozę np. 10 stycznia przy czym kilka sztuk do tego czasu przekroczy wiek 2 lat o kilka dni to czy nie będzie problemów?? ni e chcialbym juz robic zmian w PRG wiec prosilbym o jakies rady.

pozdrawiam:)

Edytowano przez pawel5314

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj