Polecane posty

waldek91    1

Mam w planie składać na MR jak będzie nabór, ale w moim przyszłym gospodarstwie jest jedna działka, na którą był już wzięty MR. Obecnie owa działka jest w posiadaniu rolnika, który nie jest związany niczym z Agencją. I chciałem się właśnie zapytać czy mogę mieć tą działkę w moim gospodarstwie, bo w Prowie jest napisane, że na to samo gospodarstwo nie może być przyznana drugi raz premia. A co jeśli chodzi tylko o jedną działkę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Zgodnie z powyższym postem pojechałem 01.12 do agencji i spotkałem się z prowadzącym (pomimo iż w rozmowie telefonicznej mówił ze wystarczy gdy ktoś dostarczy aneksy i Krus), uzupełniłem wymagane braki i prowadzący zażyczył sobie nowego wniosku ponieważ w starym nie było wpisanych załączników które dowiozłem (aneksy)- ciekawe co by było gdybym nie pojechał osobiście, zapytałem czy to nie przedłuży oczekiwania na przelew i czy termin nie zacznie biec od początku na co usłyszałem że jutro zostanie wysłany wniosek do Wawy. Do dzisiaj nie dostałem pieniążków choć minęło 15 dni a deeler chce do końca roku wystawić fakturę na zaliczkowaną maszynę którą mam już na podwórku bo wpłaciłem sporą zaliczką. Czy mogę zakupić maszynę przed otrzymaniem przelewu? Np. w dniu 30.12 podpisać fakturę z terminem płatności 2 tygodniowym i poczekać jeszcze do 14 stycznia na przelew.

 

Ja dostałem po 3 tygodniach od złożenia wniosku i mimo, że miałem aneks, to już nie musiałem nowego wniosku składać i zmieniać liczby załączników. A co do maszyny, to zapłać gotówkę i weź WZ-ke, a jak dostaniesz kase, to idź do dilera i niech wtedy Ci wypłaci gotówke, da fakture przelewową z taką datą jak Ty potrzebujesz, a Ty przelejesz wszystko na jego konto i będzie w porządku. Niech nie pie....i, że nie może tego zrobić ;)   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slepy78    0

Mam pytanie do freetaxi

 

Co mogę wpisać w planie sprzedaży produktów rolnych na lata 2014-2020 jako odbiorcę?

 

Moge wpisać że -Rolnicy indywidualni z gminy tej i tej?

 

Co wpisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_86    21

Ja dostałem po 3 tygodniach od złożenia wniosku i mimo, że miałem aneks, to już nie musiałem nowego wniosku składać i zmieniać liczby załączników. A co do maszyny, to zapłać gotówkę i weź WZ-ke, a jak dostaniesz kase, to idź do dilera i niech wtedy Ci wypłaci gotówke, da fakture przelewową z taką datą jak Ty potrzebujesz, a Ty przelejesz wszystko na jego konto i będzie w porządku. Niech nie pie....i, że nie może tego zrobić ;)   

 

 

Tylko skąd kasę wziąść jak maszyna kosztuje ponad 100 tys. zł? To nie takie proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irgen    0

informacja o nowych naborach z PROW 2014-2020

 

http://www.agrofoto.pl/articles/prow-2014-2020/szczegoly-naborow-wnioskow-z-nowego-prow-za-3-tygodnie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

TAP

 

"Na nasze pytanie o tempo przygotowywania harmonogramu naboru na poszczególne działania, minister Sawicki stwierdził, że w ciągu 2-3 tygodni będzie wiadomo, na które z nich jako na pierwsze będą przyjmowane wnioski. Np. w przypadku "Młodego rolnika" planowane jest najpierw zakończenie procedury naboru z poprzedniego PROW (z pieniędzy, które pozostały jako resztki z innych działań). Natomiast jeśli chodzi o szczegóły dotyczące obowiązku prowadzenia rachunkowości przy wnioskach inwestycyjnych, to w ciągu 2 tygodni będą znane propozycje wypracowane z IERiGŻ".

 

Cieszy mnie to niezmiernie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek169    0

witam. ile potrzeba załączników do prawidłowego wypełnienia wniosku o płatność w ramach działania ułatwienie startu młodym rolnikom, i jakie to są? proszę powiedzcie Ci którzy już złożyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Sucredo taka zmiana przejdzie. A na przyszłość najpierw pismo do Agencji a potem zakup. Piotrek124578 umowa użyczenia nie wymaga poświadczenia podpisów. Ślepy78 możesz wpisać "rolnicy indywidualni" i będzie dobrze. A koledze Tomek169 proponuję najprostsze rozwiązanie -  poszukać wniosku o płatność na stronie Agencji i rzucić okiem na stronę numer 2 gdzie są wymienione załączniki jakie składa się do wniosku.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek169    0

freetaxi ,to te 3 załączniki główne wystarczą tak? pytam bo nie chce mieć poprawek, bo troche daleko mam do Agencji. i jeszcze jedno , pole z nr dokumentu tez wypełniać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To zależy w jakiej formie przejąłeś gospodarstwo (spadek, darowizna, dzierżawa). Oprócz wniosku jest jeszcze instrukcja wypełniania wniosku gdzie znajdziesz wszystkie potrzebne informacje. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legend    0

Mam pytanie do freetaxi

 

Co mogę wpisać w planie sprzedaży produktów rolnych na lata 2014-2020 jako odbiorcę?

 

Moge wpisać że -Rolnicy indywidualni z gminy tej i tej?

 

Co wpisać?

Witam ,ten plan sprzedaży to jest wymagany tylko przy obecnym naborze?,  w 2011 jak brałem  MR to nic takiego nie było potrzebne.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To dziwne wymysły pracowników z niektórych OR. Prawdopodobnie kolega Slepy78 jest np. z województwa dolnośląskiego bo tam zawsze są jaja i takich głupot wymagają. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zobacz sobie w PRG dokładnie co masz tam mieć użyczane czy dzierżawione (maszyny, budynki) i napisz stosowną umowę. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8

Tylko skąd kasę wziąść jak maszyna kosztuje ponad 100 tys. zł? To nie takie proste

 

Ja mam darowiznę od rodziców (powiedzmy 200 tys. na start, wykazane w US ) i 20 ton pszenicy (sprzedaż na fakturę vat żeby odliczyć wat z zakupu), plus 100 tys z MR razem 360 tys na zakup maszyn.

Dobrze kombinuję?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

freetaxi mam pytanie, jeżeli przechodząc na VAT będę miał na koncie pieniądze z MR i jakieś dodatkowe ze sprzedaży zboża to muszę to jakoś udokumentować ? bo jak będę potem za nie maszyny kupował i odliczę VAT to się mogą przyczepić skąd miałem tyle kasy jak nie wykazałem dochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

No przecież dostałeś premię 100 000 PLN więc w czym problem z udokumentowaniem.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

chodzi o to ze najpierw premia na koncie a potem przejscie na VAT, a jak z pieniedzmi za zboze sprzedane przed przejsciem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A jak ma być. Sprzedałeś i dostałeś za to zapłatę. W czym widzisz problem?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No tak tylko ze za sprzedany towar dostanę cenę z vatem a jak przejde na VAT i za te pieniądze bede chciał cos kupic i odliczyc vat to nie bedzie problemu? nie bedę musiał zwracać jakiegoś podatku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerek12    42

W tym oświadczeniu o rozpoczęciu gospodarowania to jaką datę wpisać bo nie mam pewności, najwpierw zrobiłem umowy dzierżawy a dopiero po jakimś czasie grunty na własność, datę którego zdarzenia wstawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no raczej tą wcześniejszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeżeli oboje twoich rodziców ma wykształcenie rolnicze można wpisać datę Twojego poczęcia (nie myl z urodzenia), lecz jeśli choć jedno z nich pochodzi z miejscowości liczącej przed zmianą ustrju ponad 250 osób, możliwość taka wygasa automatycznie. Wtedy ostatecznym wyjściem będzie pisemna prośba  do KRUS na specjalnym druku, o wydanie oświadczenia wskazującego nieszczęsny dzień w którym RP przyjęła kolejnego błyskotliwego przyjaciela do chłopskiego grona.

 

A więc zacznij od rodziców, jest nadzieja że może pamiętają ten dzień, nie zawsze to był przypadek...

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerek12    42

Jak na kogoś tak błyskotliwego to sporo razy musiałeś czytać i poprawiać swojego posta żeby nie było w nim błędów i żeby dało się to przeczytać... W sumie pocieszny z Ciebie gość, można się pośmiać z Twoich postów. To akurat było pytanie na poważnie, bo babka w odr mi namieszała mówiąc, że sama nie jest pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj