Polecane posty

pawelol111    1342

Z aktem notarialnym do gminy po zaświadczenie o hektarach przeliczeniowych (poczekasz  trochę aż starostwo prześle zmiany do gminy - max 30 dni). Z zaświadczeniem i aktem do krusu aby się ubezpieczyć i wziąć zaświadczenie o podleganiu ubezpieczeniu. ( też trzeba trochę poczekać). Jeszcze w piątek możesz lecieć do agencji do biura powiatowego złożyć wniosek o nadanie numeru gospodarstwa (chyba max 14 dni się czeka). Załóż sobie konto w banku (najlepiej z placówką jak najbliżej Ciebie bo przy zakupach za kasę wymagają na potwierdzeniu wykonania przelewu pieczątki banku - chore bo są przecież przelewy internetowe a potwierdzenie przychodzi na maila).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Tego nie wiem. Ja nip wyrabiałem jak jeszcze był potrzebny do US - kilka lat temu. Teraz nie wiem jak to wygląda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

To bardzo fajnie powiedziałeś tylko że czemu tego nie robisz, włąśnie w tych województwach sie gospodarstwa mają łaczyć a czemu ty sie nie połaczyłem i nie zroibłeś tych 60 heltraów czy tam ileś ile trzeba było, w małopolsce uzyskanie średniej krajowej młodemu rolnikowi jest tak samo ciezkie jak uzyskanie powiedzmy w zachodniopomorskim 60 hektarów. Małopolska miała bardzo mało PGR gdzie w bardziej rolniczych terenach było ich ogromna ilosc i ogromna powierzchnia któa rozdysponowano między rolników stąd wyszłą średnia wielkość gospodarstw w województwie. T muisałeś dobić do średniej wilkosci wojwódzkiej a ja w małopolsce niemal do potrójnej średniej wojewódzkiej więc jak to jest kto miał gorzej? Fakt różniż sie śrdnie w hektarach ale tez są ogromne różnice w warunkach.

w małopolsce ziemia jest po około 20tys/ha u mnie w tamtym tygodniu 5 klasa poszła po 53tys. Tak że nie wiem gdzie są gorsze warunki do rozwoju. Ziemi mam więcej niż średnia wojewódzka za wykształcenie 5 punktów i się nie załapałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cormay    0

w małopolsce ziemia jest po około 20tys/ha u mnie w tamtym tygodniu 5 klasa poszła po 53tys. Tak że nie wiem gdzie są gorsze warunki do rozwoju. Ziemi mam więcej niż średnia wojewódzka za wykształcenie 5 punktów i się nie załapałem.

 

Niestety, masz pecha jak ja, bo "Młody Rolnik" skierowany jest w inne województwa, tylko szkoda że jest to robione ze szkodą dla Polskiego rolnictwa.

 

Nic nie zastąpi zdrowej konkurencji, dyskryminowanie niektórych województw do niczego dobrego nie doprowadzi.

Edytowano przez Cormay

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d132    2

w biznesplanie mam wpisane ze zakup marzyn bedzie w 2014r a jeszcze czekam na kase i moje pytanie jest takie czy moge bez problemu kupic maszyny w 2015 r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zrób sobie zmianę żeby Ci się nikt nie doczepił.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_86    21

Freetaxi mam pytanie

 

Czy jeżeli za pieniądze na MR kupuję teraz ciągnik i będę rejestrować go wiadomo na siebie to czy agencja się nie doczepi jeżeli dopiszę współwłaściciela - męża, żeby mieć zniżki na OC bo ja takowych nie posiadam. Dodam, że mąż nie jest dopisany do ziemii. Nie będzie miała, ale agencja.

 

I po drugie ciągnik będzie już zarejestrowane już teraz w grudniu a faktura będzie wystawiona na termin do połowy lutego. Czy to nie przeszkadza w agencji? Bo chodzi o to że ciągnik nie spełnia nowych norm emisji i teraz go trzeba zarejestrować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zastanawia mnie kwestia tego współwłaściciela (męża). Nie miałem takiego przypadku. Wydaje mi się, że nie będzie problemu ale dla pewności spróbuj się dowiedzieć tego w Agencji. Wystarczy napisać pismo z zapytaniem i muszą na nie odpowiedzieć. Lepiej wiedzieć zawczasu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_86    21

Ok dzięki. Na pismo już mi nie zdążą odpowiedzieć bo dzisiaj dealer do mnie dzwonił, że muszę jak najszybciej zarejestrować, a dopiero w wpadłam na ten pomysł z mężem. A rejestrację mi wyznaczyli w Wydziale Komunikacji na poniedziałek. Więc chociaż zadzwonię i się dopytam. 

 

Ale to że ciągnik będzie zarejestrowany w grudniu a faktura zapłacona w styczniu to już się nie doczepią?

Edytowano przez Magda_86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Też myślę, że nie będzie problemu. Jak Ci powiedzą coś konkretnego daj znać. Będę wiedział na przyszłość :)

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wniosek złożyłem 17.11, dzisiaj dzwoniłem i 18.11 wysłany do Wawy a kasy ani widu ani slychu . 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

w małopolsce ziemia jest po około 20tys/ha u mnie w tamtym tygodniu 5 klasa poszła po 53tys. Tak że nie wiem gdzie są gorsze warunki do rozwoju. Ziemi mam więcej niż średnia wojewódzka za wykształcenie 5 punktów i się nie załapałem.

 

Gdzie w małopolsce ziemia jest po 20 tyś/ha??? w mojej okolicy hektar ziemi 3/4 klasa nieraz i 100 tyś dochodzi takze jak mi załątwisz hektar w małopolsce mojej okolicy za 20 tyś to biore każdą ilosć!! Ile poszło młodego z wczśniejszych rozdań na wasze wojwództwa ile poszło PROWU i SAPARDów i różnych funduszy unijnych o tym to nie napiszcie tylko ten młody nie pasuje bo sie nie załapali. U mnie średnia wojewódzka coś niecałe 4 hektary ja miałem 17 hektarów złożone i ledwie takze wiesz 4 krotna wartość średniej wojewódzkiej...

 

A co tam wyżej jakie papiery pokolei to po notariuszu papiery idą do starostwa tylko ze poczta notariusz ma na to 7 dni bodajże ale pogadaj z notariuszem moze osobiscie będziesz mógł to przenieść później w starostwie jak dobrze pogadasz kwestia godizny wprowadzenie ja miałm znajomą jako kierowniczke to mi tak to poprowadziłą ale tak tez powinno pójść no i powinni Ci wydać zawiadomienie do gminy niby maja na to 30 dni i przesyłają ale mi wydali osobiście zawiozłęm to do gminy tam znowu troche proszenia ale nie dało rady to kurs do wójta i w ciagu 15 minut przeliczone hektary i wydane zaświadczenie do KRUSu no i wycieczka do KRUS tam też troche proszenia nie da rady wydać decyzji o ubezpieczeniu jako rolnik bo nie ma kierowniczy jakiś urlop, kilka razy dzwoniłem wkońcu pani kierownik se zjawiłą wydałą decyzje i odrazu tam pogoniłą podwładna i wydali zaświadczenie, Generalnie wszytsko załtwiłem wkońcu 1 dzień tylko w KRUS trzeba było czekać tydzień no ale to duzo chodzenia proszenia i kilku znajomych, według przepisów i czekania na wszytsko wyszło by blisko 2 miesiace no moze półtorej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_86    21

Też myślę, że nie będzie problemu. Jak Ci powiedzą coś konkretnego daj znać. Będę wiedział na przyszłość :)

 

 

Dzwoniłam do Agencji do Łodzi. Odpowiedzieli mi, że mogę dopisać męża jako współwłaściciela. A jeżeli chodzi o to że ciągnik będzie zarejestrowany prędzej niż dokonanie płatności to mam napisać wyjaśnienie. 

 

A pod jaki numer telefonu dzwonić do Warszawy, kiedy pieniądze będą wypłacone, bo mój wniosek już jest tam wysłany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Raczej Ci nic nie powiedzą w sprawie ewentualnego terminu przelewu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy na umowie dzierżawy musi być przybita pieczątka "stwierdzam wiarygodność podpisów" wraz z datą??? ponieważ moja gmina takowej nie posiada. Może być to napisane odręcznie przez urzędnika Gminy przykładowo przez wójta bądź sekretarza własnie takie sformułowanie "stwierdzam wiarygodność podpisów"  ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Myślę, że przejdzie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niewiele dni pracujących tego roku zostało więc wątpliwe żeby kasę wypłacili w tym roku pewnie aż styczeń luty na spokojnie bedą wypłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Słuchajcie, w Top Agrar pisali cos na temat 60 dni na wypłatę środków. Musze znaleźć ten artykuł, to było w październikowym albo listopadowym. Tylko pytanie czy 60 dni od złożenia wniosku o płatność? Czy jak to liczyć? Zamówiłem w piątek maszyny bo cenniki zmieniali, a wniosek o płatność w piątek wiozę, więc jestem ciekaw czy do końca lutego mi zapłacą.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Freetaxi mam do ciebie małe pytanko bo składałem w tym roku nabór na MR i jestem na 82xx miejscu i mam nadzieje że coś sypnął kasy z tego co obiecywali czy jak mój ojciec wziął by teraz kredyt preferencyjny w banku to czy przy ewentualny przepisaniu godp. na mnie będą jakieś problemy bo zaznaczam że w biznes planie mam całe gosp. na siebie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Freetaxi mam pytanie

 

Czy jeżeli za pieniądze na MR kupuję teraz ciągnik i będę rejestrować go wiadomo na siebie to czy agencja się nie doczepi jeżeli dopiszę współwłaściciela - męża, żeby mieć zniżki na OC bo ja takowych nie posiadam. Dodam, że mąż nie jest dopisany do ziemii. Nie będzie miała, ale agencja.

 

I po drugie ciągnik będzie już zarejestrowane już teraz w grudniu a faktura będzie wystawiona na termin do połowy lutego. Czy to nie przeszkadza w agencji? Bo chodzi o to że ciągnik nie spełnia nowych norm emisji i teraz go trzeba zarejestrować.

 

A nie lepiej najpierw isc do ubezpieczyciela zapytac o cene OC bez znizek i ze znizkami meza? Roznica bedzie ok 100zl czy warto?

Freetaxi mam do ciebie małe pytanko bo składałem w tym roku nabór na MR i jestem na 82xx miejscu i mam nadzieje że coś sypnął kasy z tego co obiecywali czy jak mój ojciec wziął by teraz kredyt preferencyjny w banku to czy przy ewentualny przepisaniu godp. na mnie będą jakieś problemy bo zaznaczam że w biznes planie mam całe gosp. na siebie ??

 

To zalezy czym jest zabezpieczony kredyt. Najlepiej w banku zapytac czy mozesz pozniej przejac ten kredyt od ojca i ile to bedzie kosztowało. Ja tez o takie cos pytałem to BGZ bez zadnych problemów moze przeniesc kredyt na mnie na takich samych warunkach jak maja rodzice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

U mnie jest po terminie.

Czyli mineło u Ciebie 60 dni od dostarczenia wniosku o płatność?


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj