Polecane posty

freetaxi    947

Nieciekawa sytuacja. Pierwszy raz się z tym spotykam. Jakie województwo?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Miałem coś podobnego i trzeba z nimi walczyc, 2 razy byłem u Pani rozpatrującej wniosek, a jak wezwali mnie 3 raz w tej samej sprawie to już poszedłęm do kierownika oddziału i rozmawiałem z nim jak adwokat, czyli stawiałem sprawę jasno że nie wyjdę dokupki mi nie zatwierdzi tego aktu, Po godzinie mojego gadania i odpierania jego myśli przewodnich ( oczywiście miałem dowody na to co mówiłem ) i wkońcu mnie przeprosił, wyszedł zdenerwowany i przyszła ta Pani prowadząca wniosek i zaakceptowała. Podejrzewam że jakbym się nie postawił to do tej pory by mnie mordowali o ten akt i się przykrywali jakimiś tam domysłami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Archi wydaje mi się, że nawet jeśli PROW będzie zaakceptowany w przyszły piątek jak zadeklarował wczoraj Pan Sawicki to raczej małe szanse na start jeszcze w tym roku. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Władek wysłałem Ci pw. Sprawdź.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slepy78    0

Robię zmiane w bp i niewiem jak wpisać wartość sgm w roku bazowym

 

Mam rozumieć rok bazowy to np.wrześień 2014 zasiałem pszenżyto a wiosna 2015 posadziłem ziemniaki -i to wszystko jako rok bazowy w 2014?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ganja    0

Czy, ktoś może wie, ile czasu ma Komisja Europejska na zaakceptowanie  Uchwały Nr 95 Komitetu Monitorującego  PROW z dnia 9 września 2014 o przesunięciu tych dodatkowych środków. Wiem że na forum już ktoś pisał, że 3 miesiące potem 4, ale proszę o jakąś podstawę prawną, jaki mają czas, bo nie mogę nigdzie znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wychodzi na to, że 4 miesiące.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

wiec adrian mowisz ze mam jechac do olsztyna zrobic blokade agencji dopuki mi nie zatwierdza?

 

Wszystko w granicach rozsądku, acz kolwiek zapisy w księgach wieczystych trudno się znosi, ale może jakieś oświadczenia, lub odłącz działkę na której miały powsta te wiatraki i zostaw ją rodzicą, a areał tej działki wydzierżaw jakoś tak na papierku, aby zgadzał Ci się areał, bo innego wyjścia chyba nie widzę ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek313    54

tylko tego nie wie nikt gdzie na ktorej dzialce i czy kiedykolwiek powstana te wiatraki moze tylko poloza kabel przez moje pole i tyle a moze wogule nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Nie wiesz na jakie działki podpisali rodzicę umowę dzierżawy?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek313    54

praktycznie na wszystkie te ktore sa z dala od wsi i zabudowan, bo to jest w fazie badania wiatru, lotu ptakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek313    54

tak bo nikt nie wie gdzie bedzie stal wiatrak o ile bedzie, czy na gorce czy w dolku a dzialki mam np po 5 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

To może być problem. Agencja uznała pewnie, że sam nie prowadzisz gospodarstwa skoro Twoje pola są już wydzierżawione.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

@jimmy872 najpierw byli na polach i po sprawdzali, a później przyjechali do mnie, dałem im umowy dzierżaw i akt notarialny, sporządzili raport, że wszystko się zgadza, wypili kawę i pojechali :)

Na polach byli sami czy prowadziłeś ich jak owce po pastwisku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_86    21

Na polach byli sami czy prowadziłeś ich jak owce po pastwisku ?

 

 

U mnie Panowie byli sami na polach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_86    21

A mi dziś wpłynęły pieniądze 3tygodnie i 1 dzień od złożenia wniosku o płatność.

 

 

A Kolega miał jakąś poprawkę, kontrole? Jakie województwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nickk    0

Witam,

 

na umowie dzierżawy mam parę działek więcej od wydzierżawiającego - ale nie podałem ich w biznesplanie/wniosku. Czy to może być problem?

 

Wydzierżawiający po prostu chce iść na rentę i np ma jakieś działki tu 1000 metrów, tam 500, gdzie indziej 300, których nie brałem do wniosku, ale wydzierżawiłem, żeby mógł pójść na rentę. Część z nich to lasy itp. Czy agencję będą interesowały moje dodatkowe działki, które wydzierżawiłem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d132    2

wniosek wysłany 27 pazdziernika poprawka wysłana 17 listopada jak myslicie ile jeszcze poczekam na kase ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kammillo    18

A Kolega miał jakąś poprawkę, kontrole? Jakie województwo?

Bez poprawek się obyło. A jestem z województwa pomorskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj