Polecane posty

adamk    14

freeraxi - jestem na liscie na tyle blisko, ze jesli doloza kase to otrzymam MR.

miedzy czasie uzupelnilem wyksztalcenie tj R3, czy zglaszac to teraz czy czekac na jakies pismo z MR po zatw tej dodatkowej kwoty?


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma sensu w tej chwili.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

koledzy czy dzierżawy zawrte na mnie (MR jest na żonę) muszą być zgłoszone do MR mojej żony? dodam ze nie mamy rozdzielności. i później np do MGR bedą sie i moje i żony grunty sumować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sucredo    2

Od złożenia wniosku czekam pięć tygodni bez poprawki a ty sucredo ile czekasz?

 

ja czekam nie całe cztery tygodnie, zobaczymy co będzie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ile płaciliście u notariusza za przepis gospodarstwa od wartości 800 tysięcy metodą darowizny taka orientacyjny cena ?

 

Edytowano przez rolnik1992-1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Za dużo coś. Proponuję podzwonić w porywach do 30 km od miejsca zamieszkania. Czasami można zauważyć istotne różnice cenowe. Dexter po co takie kombinacje z tymi dzierżawami. Rozwiń temat.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

mam do wzięcia kilka ha dzierżawy w tej chwili i pasuje mi te dzierżawy pisać na mnie a młody rolnik jest na żonę.

Edytowano przez dexter00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A będziesz gdzieś rejestrował umowę?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli będziesz składał wniosek na dopłaty to pewnie na żonę, która dostała MR. Co najwyżej Agencja może wezwanie jakieś przysłać co tego areału. Poza tym nic się nie dzieje.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek19992    0

witam mam do was pytanie we wniosku zaznaczyłem ze kupie maszyny w 2015 roku i jest mosliwosc zmiany ze kupie je w 2017 roku ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Zrób zmianę.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek19992    0

dokładnie to sprawa wyglada tak ze mam wpisaną prase za 80 tys i na rok 2015  i chicałbym zrobic zmiane w wniosku ze kupie je w 2017 roku i zamiast presy za 80tys bym kupił troche tansza i bym dospisał z 3 drobniejsze maszyny jest mozliwa taka zmiana ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

to jak 2% to 16 tysięcy wychodzi za przepis od 800  tyś  coś dużo wyszło tej kasy

Od kogo dostajesz darowiznę bo to podstawa. Te 2% to podatek w przypadku darowizny od osoby nie spokrewnionej bądź z pokrewieństwem za dalekim (czyli jeśli nie jest darowizna od rodziców bądź rodzeństwa).

Co do samego zapisu to zależy od notariusza i ilości ksiąg na których zmiany będą.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Grunt, żebyś miał rozliczone 70 % premii.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek19992    0

wielkie dzieki freetaxi a jak z fakturami wtedy ? wszystkie musza byc z 2017 wtedy jak zrobie zmiane w wniosku czy np moze byc jakas z 2015 lub 2016

Edytowano przez wladek19992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

Jeśli będziesz składał wniosek na dopłaty to pewnie na żonę, która dostała MR. Co najwyżej Agencja może wezwanie jakieś przysłać co tego areału. Poza tym nic się nie dzieje.

Ile czekaliscie z krusu na zaswiadczenie o podl ub spol z mocy ustawy i pelnym zakresie jako rolnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz kupić wcześniej. Nie ma z tym problemu. Sunf zależy od regionu. W jednych placówkach od ręki, w innych od paru godzin do nawet kilku tygodni.

Edytowano przez freetaxi
  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kogo dostajesz darowiznę bo to podstawa. Te 2% to podatek w przypadku darowizny od osoby nie spokrewnionej bądź z pokrewieństwem za dalekim (czyli jeśli nie jest darowizna od rodziców bądź rodzeństwa).

Co do samego zapisu to zależy od notariusza i ilości ksiąg na których zmiany będą.

 

Ojciec mi przepisuje w formie darowizny gospodarstwo rolne o wartości 800 tyś na całym gospodarstwie jest tylko jedna księga wieczysta

 

Edytowano przez rolnik1992-1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kammillo    18

W moim przypadku było 2% ale można zaniżyć wartość i potargować się też można. W moim przypadku zapłaciliśmy 4000zł za darowizne 30ha ziemi i budynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek77    0

w moim przypadku jedno z rodziców przechodziło na rente to nie zaleznie od kwoty darowizny opłata jest stała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d132    2

pisałem kiedys ze ukonczyłem technikum rolnicze ale nie nie zdałem egzaminu zawodowego a teraz słysze ze przy kontroli moga ode mnie wymagac tego egzaminu albo agencja moze wymagac ?

Edytowano przez d132

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj