Polecane posty

warchest    253

tak, możesz.

 

mozna kupic ale  hyba nie za te pieniadze z MR co dostales czyli 100 tys tak mi powiedziano hyba ze ejst inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_86    21

Jutro mam mieć kontrolę. Napiszcie co u Was sprawdzali. Nie mam produkcji zwierzęcej. Jestem właścicielką gospodarstwa + trochę dzierżaw + produkcja roślin ozdobnych. Czy sprawdzali książki oprysków, jeździli po polach, patrzyli w jakich warunkach trzymacie płody rolne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Obstawiam, że jesteś z łódzkiego? Bo ostatnio tam wszystkich nękają :) Popsrawdzają Ci umowy dzierżaw, akty notarialne (jeśli dotyczy). Jeśli robiłaś już zabiegami środkami ochrony roślin też przygotuj sobie ewidencję. Mogą też oglądać działki, które przejęłaś ale niekoniecznie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_86    21

Obstawiam, że jesteś z łódzkiego? Bo ostatnio tam wszystkich nękają :) Popsrawdzają Ci umowy dzierżaw, akty notarialne (jeśli dotyczy). Jeśli robiłaś już zabiegami środkami ochrony roślin też przygotuj sobie ewidencję. Mogą też oglądać działki, które przejęłaś ale niekoniecznie. 

 

Tak, jestem z województwa łódzkiego.

 

Nękają, to takie ciężkie są te kontrole?

 

Tak mam komputerową ewidencję, szafkę na środki ochrony roślin, ale pustą bo wszystko zostało wykorzystane. Więc takie szafki też mogą sprawdzić?

 

Działki mierzyć?

 

Ok, mam nadzieję, że nie będę mnie tak mocno męczyć, wydaje mi się, że wszystko mam w porządku. A już nie mam tak siły ze wszystkim latać bo mam 1,5 miesiąca do porodu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a jak sie tlumaczy jakby co jak mam dzierzawe notarialna podpisana 14 pazdzierrnika a rzepak sialem 17 sierpnia i jak z opryskami bo jak ja kupuje srodek tego dnia co pryskam a opakowania po tym to gdzie zdawac i trzeba miec jakies zaswiadczenie ze sie zdalo ten oprysk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

równe 30 dni

 

Dziś minęło 50 dni od złożenia wniosku. W agencji dowiedziałem się, że mój wniosek dopiero w tym tygodniu zostanie zweryfikowany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Magda dasz sobie radę. Z tego co napisałaś masz wszystko w porządku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

staszek 1234 liczysz 30 dni od momentu zlozenia wniosku?

 moj wniosek poszedl juz do wyplaty, tak mi powiedzieli, ale kasy cos nie widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Strasznie stoją ostatnio wypłaty chociaż pracownicy twierdzą, że jest nakaz na ekspresową robotę :)

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Tak, jestem z województwa łódzkiego.

 

Nękają, to takie ciężkie są te kontrole?

 

Tak mam komputerową ewidencję, szafkę na środki ochrony roślin, ale pustą bo wszystko zostało wykorzystane. Więc takie szafki też mogą sprawdzić?

 

Działki mierzyć?

 

Ok, mam nadzieję, że nie będę mnie tak mocno męczyć, wydaje mi się, że wszystko mam w porządku. A już nie mam tak siły ze wszystkim latać bo mam 1,5 miesiąca do porodu ;)

Daj znać jak będziesz po kontroli jak było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Ich problem :) Grunt, żeby młody rolnik wiedział gdzie ma te działki bo ostatnio miałem takiego klienta co do końca nie był zorientowany w terenie  :D

Kolego podpowiedz co w takiej sytuacji gdy jak to nazwałeś "rolnik nie jest zorientowany w terenie". Może brzmi śmiesznie ale znam osobiście mnóstwo sytuacji typu.. Rolnik ma pole wielkości 20 h gdzie na mapkach istnieje 15 działek kształtów bliżej nie określonych, wynika to z tego że przez x lat działki były dokupowane przez poprzedników i bez pomocy geodety nikt nie jest w stanie wskazać granic poszczególnych działek. Orze się w tą stronę jak pasuje a działkii często przebiegają w zupełnie innym kierunku a co gorsza wiele razy bywa tak że dane pole podzielone jest na ojca i syna ilość h oczywiście się zgadza ale ma się to nijak do mapek i obrysu działek w ewidencji. Ilości h oczywiście się zgadzają ale czy to wystarczy kontrolującym? Osobiście w tą wątpie a ty freetaxi jakie masz zdanie na ten temat? Jakie sankcje grożą w takiej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Bardziej chodziło mi o to, że trafiają się takie osoby, które nie do końca wiedzą pod czym się podpisywali w maju i nie bardzo orientują się gdzie położone jest ich gospodarstwo :)

 

Jimmy Agencja w ciągu 10 lat zrobiła już mniej więcej porządek. Ludzie dowiedzieli się gdzie mają pole. Czasami okazywało się, że były jakieś dziwne zamiany z dawien dawna. Ale z zasady powinno być już wszystko OK.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Bardziej chodziło mi o to, że trafiają się takie osoby, które nie do końca wiedzą pod czym się podpisywali w maju i nie bardzo orientują się gdzie położone jest ich gospodarstwo :)

 

Jimmy Agencja w ciągu 10 lat zrobiła już mniej więcej porządek. Ludzie dowiedzieli się gdzie mają pole. Czasami okazywało się, że były jakieś dziwne zamiany z dawien dawna. Ale z zasady powinno być już wszystko OK.

Freetaxi nie chodzi o to że rolnik nie wie gdzie jego pole się znajduje bo to oczywiście nie często spotykane tematy :) Pytam jakie sankcje grożą w sytuacji jeśli benificjent defacto nie uprawia ziemi w granicach swoich działek a sięga swoją uprawą działki ojca i vice versa. Nie sądzę by było to jakieś wyłudzenie czy coś w tym stylu ale logika podpowiada że ludzie w/w opisanych sytuacjach nie będą siać w granicach działek o kształcie trójkąta, koła czy rombu tylko po to by mieścić się w granicy swej działki kiedy pole jest w dużym pięknym kwadracie.. Czy jesteś w stanie powiedzieć czy i jakie sankcję grożą w takiej sytuacji ?

Sąsiad dopytywał w agencji o ten temat to powiedziano mu tylko "że tak nie wolno" :D Ameryki nie odkryli ale sami pewnie w ogódku nie chcieli by warzywek uprawiać w kształcie koła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sucredo    2

kurcze by mogli przysłać już tą kase, przydała by sie:) a jest ktoś z Kuj Pom co by powiedział ile czeka badż czekał na wypłate?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jimmy nie powinno być problemów w trakcie kontroli. Nie da się konkretnie sprecyzować granic działki.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

kurcze by mogli przysłać już tą kase, przydała by sie:) a jest ktoś z Kuj Pom co by powiedział ile czeka badż czekał na wypłate?

Ja jestem z Kuj- Pom jutro będzie 2 tygodnie jak złozyłem wniosek o płatność i póki co cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

też mam takie pole jest tam 5 numerów moich i 20 arów sąsiada które uprawiamy od zawsze bo nie miał tam dojazdu. w środku gdzieś jest droga której już nie było jak kupowaliśmy ta cześć. Całe pole ma około 4.5ha w rzeczywistości w wypisie z rejestru moje działki to 4ha a agencja do dopłat uznaje 3.5ha. Kamieni żadnych nie ma. Ciekawe jak to zmierza bo tyle lat są dopłaty i kontroli w terenie nigdy nie było. Pewnie dlatego że w wypisie z rejestru mam ponad 18ha ornych a agencja uznaje tylko 16.5. Było mierzone gpsem i jest nawet więcej jak 18 bo kilka nieużytków jest uprawionych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju    24

Koledzy jaką datę wpisać w oświadczeniu o samodzielnym prowadzeniu gospodarstwa ? Tą  w którym był sporzadzany akt notarialny (nabyta została ziemia ) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sucredo    2

Ja jestem z Kuj- Pom jutro będzie 2 tygodnie jak złozyłem wniosek o płatność i póki co cisza.

 

ja czekam trzy tyg już od złożenia wniosku i też cisza i mam nadzieje że już nie zadzwonią z żadna poprawką i nie długo dostane kase, oby:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak endrju wpisujesz datę z aktu notarialnego.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj