Polecane posty

kammillo    18

Witam. Panowie mam pytanie. Flaszka dla tego kto odpowie jak należy. 

 

Mam MR przeznaczonego na ziemie - wpisane że kupie około 4ha i wydam na to 70 tys. Trafiło się do sprzedania 4,3ha za 70 tys oraz 2ha za 30 tys. Jak to teraz rozliczyć. Będę teraz zgłaszał się do zmian we wniosku i w biznesplanie, zaniosę 2 akty notarialne i oświadczenie że nie kupiłem od wstępnych i zstępnych. Czy muszę coś jeszcze zanieść? Za 4,3 ha płaciłem kasą z mr a za reszte swoją. Jak to im uwzględnić żeby się nie pogubili?

 

I ostatnie pytanie: na akcie notarialnym mam że: sprzedający oświadcza iż cena została zapłacona i odbiór jej kwituje. Nie płaciłem przelewem. Czy to wystarczy?

Zmiany można wprowadzić jeżeli zmienią ci się plany bo dzwoniłem do agencji gdyż sam miałem kupić maszyny a znalazła się ziemia na sprzedaż. Zadzwoniłem do agencji czy mogę wprowadzać zmiany to powiedzieli żę mogę więc dałem zadatek i czekam na pieniądze. A ta druga sprawa to trzeba przelewem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/ze-starego-prow-jeszcze-23-mln-euro-na-8222-ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom-8221,54284.html

A jednak kolejnego naboru narazie nie będzie ciekawe kiedy KE wyrazi ta zgodę oby jak najszybciej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Zmiany można wprowadzić jeżeli zmienią ci się plany bo dzwoniłem do agencji gdyż sam miałem kupić maszyny a znalazła się ziemia na sprzedaż. Zadzwoniłem do agencji czy mogę wprowadzać zmiany to powiedzieli żę mogę więc dałem zadatek i czekam na pieniądze. A ta druga sprawa to trzeba przelewem.

 

 

 Problem polega na tym że dzwoniłem do agencji i mam dwie sprzeczne informacje od dwóch pracowników. Jeden mówi że przelewem a drugi mówi że można gotówką bo w akcie jest że sprzedający kwituje odbiór zapłaty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/ze-starego-prow-jeszcze-23-mln-euro-na-8222-ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom-8221,54284.html

A jednak kolejnego naboru narazie nie będzie ciekawe kiedy KE wyrazi ta zgodę oby jak najszybciej 

 

No to pieknie ani naboru nie bedzie ani kasy! Tylko dla 900 osob starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

A czy za MR można pobudować garaż? a jeśli tak to czy ten garaż musi być garażem przez 5 lat czy można go wcześniej przerobić na chlew?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

D132 samo ukończenie szkoły zawodowej czy średniej rolniczej dawało punkty za wykształcenie. DzikiJohn zanieś akt na te 4,3 ha. Wydałeś 70 000 PLN i to jest najważniejsze. Co do zapisu w akcie to wystarczy "zapłacono w obecności notariusza". Jest to osoba zaufania publicznego więc na pewno przejdzie. No i ta flaszka by się przydała :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biniu91    17

Koledzy mam już pieniądze na koncie. Czekałem 40 dni na przelew od dnia złożenia wniosku. Przy zakupie ciągnika co brać od dealera: Faktura wystarczy? Czy coś jeszcze? Ciągnik, który kupuję, różni się od tego który podałem we wniosku o 5KM. Czy aktualizacje muszę zrobić przed zakupem? czy mogę później?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Teoretycznie mieścisz się w widełkach ale dla świętego spokoju zrób tą zmianę. OD dealera weź tylko FV.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W starych naborach 100 000 PLN a w nowy będzie 80 000 na początek. Potem 20 000 PLN.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A składałeś wniosek o przyznanie pomocy w ostatnim naborze? Jeśli tak to 100 000 PLN od razu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

Przejołem gospodarstwo z dniem wczorajszym przez notariusza, dalej wymagane jest zaświaczenie z KRUS że jesem ubezpieczony jako rolnik a nie domownik tylko że oni potrzebują znowu zaświaczenia z gminy o gruntach przeliczeniowych a w gminie nie wydadzą bo jeszcze żadnej wiadomości nie dostali, ile to moze potrwać czasu? i czy da sie to jakoś przyśpieszyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Próbowałeś jakoś "przenieść" osobiście dokumenty do UG? Powiedz jaka jest sprawa, że zostało mało czasu i powinni pójść na rękę. Jak coś będzie miało dłużej trwać to lepiej omówić sytuację i powiedzieć, że zależy na czasie. Biorąc pod uwagę fakt, że czasu zostało mało. Mi się dzisiaj udało przyspieszyć telefonicznie parę spraw związanych z zaświadczeniem z Krus w paru placówkach terenowych w kraju.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

Byłem w UG właśnie mam akt notarialny i wypis z rejestru gruntów noa le że po wyborach juz to babaeczki grzeją siedzenia i sie nie ruszą, na poproszenie że zależy mi na czasie ogromne oburzenie że dopiero w nowym roku. No tak na nakazie tlyko ze ja przejołem czesc gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja bym uderzył do Wójta/Burmistrza osobiście z prośbą o przyspieszenie. Albo widocznie masz specyficznych urzędników u siebie w UG. Pamiętaj, że to urzędnik jest dla nas a nie odwrotnie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Byłem w UG właśnie mam akt notarialny i wypis z rejestru gruntów noa le że po wyborach juz to babaeczki grzeją siedzenia i sie nie ruszą, na poproszenie że zależy mi na czasie ogromne oburzenie że dopiero w nowym roku. No tak na nakazie tlyko ze ja przejołem czesc gospodarstwa.

wal do WÓJTA niech pogoni towarzystwo do roboty  bo to normalnie paranoja .. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

No też właśnie rozważam udanie się do Wójta, No to akurat wiem ze tak powinno być tylko akurat z tym jest różnie bo niektórzy urzędnicy sa naprawde wporządku i sami idą na ręke a drugiego to za nic nie ruszy. Kolego @freetaxi ile trzeba czekac na zaświadczenie  z KRUS? Teoretycznie czas na złożenie wniosku o płatnosć jest gdzieś o połowy lutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W zależności od placówki. W niektórych dają od ręki, w innych od ręki ale na wyraźną prośbę. Jeszcze w innych moi klienci czekali do miesiąca. Wniosek o płatność musisz złożyć w ciągu pół roku od otrzymania decyzji o przyznaniu pomocy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

Decyzja była 25 sierpnia czyli teoretycznie do 25 lutego mam złożyć wniosek bo jakie kolwiek poprawki moga juz byc po terminie? A nadanie nuemru gospodarstwa też wymagane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Numer ewidencyjny gospodarstwa też sobie wyrób w Biurze Powiatowym.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valadin1    38

@malopolanin64  numer wymagany ale to kwestia tylko kilku godzin bynajmniej u mnie tak było podanie o godzinie 10 a numer mogłem odebrać o godzinie 15 tego samego dnia ;)

Najgorzej właśnie w gminie dostać te ha przeliczeniowe strasznie się grzebią :P ja czekałem tydzień na zaświadczenie z gminy o ha przeliczeniowych... w krusie powinni dać od razu zaświadczenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj