Polecane posty

wortexis    0

To morze przewal całe rozporządzenie i znajdź zapis który upoważnia OR do wymagania aby umowa była rejestrowana w powiecie. Wtedy będziesz mogła stwierdzić że ktoś się myli bądź nie.

moŻe... Upoważnienia często rozmijają się z "widzimi się" urzędników jak wynika z doświadczeń wielu osób które składały wnioski. 

 

Przecież napisałem jak to wygląda u mnie. Oddział w Białymstoku.

Dziękuję, o to mi chodziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZOBACZ jak młody rolnik wygarnia PSL-owi: „Czas najwyższy podziękować im za butę, chamstwo i bydło”. FILM!

opublikowano:

01 listopada · aktualizacja: 01 listopada4fb0f424dd29cacc4fbaf9447165b598.jpgfot. profil J. Piechocińskiego na Facebooku

Zrobiono zamach na nasze
. Chce się nas okraść, a za te pieniądze robi się bankiety, jeździ się furami, nie traktuje się nas poważnie

— mówi młody rolnik z Dolnego Śląska.

Wraz z Ruchem Oburzonych alarmuje o zaniechaniach resortu rolnictwa, które mogą spowodować, że wielu rolników nie otrzyma unijnych dotacji do swych gospodarstw za 2014 rok.

Jak wynika z protestu, który organizacja przesłała do ministerstwa, rolnicy mieli czas do 15 maja, by złożyć wnioski o dofinansowanie, wraz z koniecznymi załącznikami. W powiatowych oddziałach Agencji Restrukturalizacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski te powinny zostać sprawdzone do 9 czerwca. Pracownicy ARiMR mieli obowiązek, w razie stwierdzenia braków w koniecznych dokumentach, wezwać rolników do ich uzupełnienia. Tymczasem, jak wynika z pisma RO, do oddziałów Agencji w całym kraju dopiero 10 września skierowano z resortu instrukcję dotyczącą tegorocznych wniosków o dotacje.

To obowiązkiem struktur ARiMR jest pomaganie we wszystkich sprawach dotyczących rolnika, a także
przy składaniu wniosków o dotacje z
UE
. Ministerstwo rolnictwa działa w sposób karygodny i nieodpowiedzialny, przez co naraziło rolników w całej Polsce na utratę dofinansowań z
UE

— czytamy w proteście skierowanym do Sawickiego.

Ruch Oburzonych zapowiada na 7 listopada ogólnopolski protest rolników, wywołany sytuacją na wsi i skandaliczną wypowiedzią ministra Sawickiego, w której określił rolników mianem frajerów.

CZYTAJ WIĘCEJ: TYLKO U NAS. Sawicki za nazwanie rolników „frajerami” nie dostanie nawet upomnienia. Koalicja wstydu nie ma!

Rolnicy! 16. listopada są wybory do samorządu, następnie mamy wybory parlamentarne. Za „frajerów”, za to, że jesteśmy traktowani jak frajerzy, potraktujmy
PSL
 jak frajerów. Czas najwyższy podziękować im za
, chamstwo i „bydło”. To jest skandal co oni wyprawiają

— wzywa młody rolnik z Dolnego Śląska.

ZOBACZ FILM:

Dopłaty unijne tysięcy rolników zagrożone, będzie protest

 
SAD | 5 listopada, 2014 - 15:14
dsc_2695.jpg
Dopłaty unijne tysięcy rolników zagrożone, będzie protest

Niezapowiedziana zmiana – w porównaniu z ubiegłymi latami – trybu uzupełniania wniosków o dopłaty rolne prowadzona przez ARiMR może pozbawić duża część rolników dopłat unijnych. W najbliższy piątek rolnicy planują protest pod siedzibą dolnośląskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Wrocławiu.

- Opanowana przez PSL ARiMR w ten sposób pozbawi rolników milionów dopłat. - mówi Marcin Bustowski, rolnik gospodarujący w powiecie jeleniogórskim na 70 ha, który na zamieszaniu może stracić ponad 80 tys. zł. Wytyka przy tym Agencji, że jako bastion PSL, dba głównie o organizację drogich niepotrzebnych szkoleń prominentnym działaczom, zamiast dobrze zorganizować pracę biur powiatowych i zadbać właściwie o sprawy rolników. O sprawie wie jeszcze niewielu rolników, bo Agencja z informowaniem ich o nowej sytuacji się nie spieszy. - Nie chcą sobie zaszkodzić przed wyborami - ocenia rolnik, który dotarł do "Kampanii 2014", wewnętrznego dokumentu Agencji, w którym zawarto instrukcje w sprawie postępowania w nowej sytuacji dla pracowników biur powiatowych ARIMR.

W poprzednich latach obowiązywała instrukcja, według której urzędnicy Agencji wzywali rolników do poprawienia wniosków o dopłaty nawet po wymaganym przez Komisję Europejską terminie 9 czerwca. Teraz przyjęto, że wniosek jeśli ma uchybienia formalne, a urzędnicy ARiMR nie wyślą go do poprawy w terminie pozwalającym zachowanie terminu 9 czerwca, nie zostanie uwzględniony, a rolnik nie dostanie w efekcie dopłaty. Waldemar Reduch, z-ca dyrektora dolnośląskiego oddziału ARiMR we Wrocławiu przyznaje, że sytuacja, gdzie w wypadku konieczności uzupełnienia dokumentacji we wniosku o dopłaty, urzędnik powiatowego biura ARiMR nie powiadamia rolnika jest nie do przyjęcia. Na pytanie, co wtedy z możliwością skutecznego złożenia wniosku o dopłaty, odpowiedział, że jeśli termin minął, sytuacja jest już zamknięta. Rolnik na dopłaty traci szanse, swoich racji może dochodzić tylko przed sądem. 

W załącznikach prezentujemy treść nowej instrukcji, która posłuży urzędnikom do odmowy możliwości uzupełnienia wniosków i w efekcie  otrzymnania dopłat.  Poniżej stara instrukcja.

Więcej o tej sprawie w najbliższym numerze "Nowin Jeleniogórskich".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

moŻe... Upoważnienia często rozmijają się z "widzimi się" urzędników jak wynika z doświadczeń wielu osób które składały wnioski. 

 

Dziękuję, o to mi chodziło :)

 

heh jestem totalnie zaskoczony tym że napisałem morze tak samo jak tym że w tak klarownej sytuacji coś może zależeć od widzimisię urzędnika. Celowo napisałem abyś przekopała rozporządzenie zamiast tematu, bo tu mogły paść ogólnikowe stwierdzenia i rejestrowanie umowy w powiecie jest potrzebne do otrzymania premii tylko pośrednio. Ponieważ agencja wymaga zaświadczenia z KRUS a ten do wydania zaświadczenia wymaga rejestracji umowy w geodezji. Czyli oznacza to że wystarczy tylko jedną najbardziej wygodną umowę zarejestrować w geodezji pozostałych nie i jeśli tylko zapchasz gały osobie w KRUS agencja już nie będzie wymagała żadnej rejestracji. Nie zdobyłaś się na trochę trudu aby dojść rozwiązania sama, a dociekliwie po raz kolejny pytasz gdzie jest racja to idzie zauważyć że z jakiegoś powodu nie chcesz rejestrować którejś umowy. Nie ma w tym nic złego i dziwnego, sytuacja bardzo podobna u mojego kolegi który z wielkim trudem zdobył podpis na umowie dzierżawy 10 leniej od starszego nieufnego sąsiada na pole które i tak już od kilku lat uprawia a niebawem pewnie go kupi. Gdyby do tego wszystkiego nakaz podatkowy nie przyszedł by na dziadka tylko na mojego kolegę (byłoby tak gdyby umowę dzierżawy zarejestrował w powiecie) z automatu byłby posądzony o jakieś kombinowanie i próbę zawłaszczenia pola co skutkowałoby wypędzeniem go z pola jeszcze tego samego dnia. Dlatego też zarejestrował tylko umowę dzierżawy na pole od ojca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Maches nie słychać nic o konkretach. Trzeba czekać. Póki co po dobrych paru latach ktoś się ulitował i aktualizował stronę Agencji :)

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Młodzi rolnicy czy po przejęciu gospodarstw przechodzicie na VAT czy zostajecie na ryczałcie ?

opłaca sie teraz przejsc na vat posiadajac gospodarstwo 20 ha. z Hodowla trzody i opasów ??

to jest każdego indywidualna sprawa, przelicz sobie po prostu policz jaką masz sprzedaż, jak planujesz większe inwestycje w gospodarstwo to zapewne się opłaci przejść na VAT. Policz ile otrzymł byś zwrotu podatku z inwestycji jak i środków do produkcji (paliwo, nawozy, środki ochrony roślin itp) jak i ile podatku musiał byś zapłacić do budżetu i rozłóż to na lata które musisz być na VAT. jak wyjdzie na plus to warto. przejrzyj sobie temat: vat w rolnictwie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wortexis    0

Nie zdobyłaś się na trochę trudu aby dojść rozwiązania sama, a dociekliwie po raz kolejny pytasz gdzie jest racja to idzie zauważyć że z jakiegoś powodu nie chcesz rejestrować którejś umowy. 

 

 

Nie pytam gdzie jest racja, bo wiem iż formalnie nie jest to bezpośrednio wymagane przez arimr, chciałam jedynie wiedzieć tylko jak to wygląda w praktyce. Myślałam, że forum służy wymianie doświadczeń, ale widocznie się myliłam... I wyobraź sobie że zadałam sobie wiele trudu wnikając w ten temat na forum i poza nim. No ale mniejsza z tym.

 

Dzierżawa dotyczy 1 małej działki, większą część gospodarstwa mam jako własność i tę własność zamierzam zgłosić jako podstawę ubezpieczenia w KRUS. Powód dla którego nie chcę, jeśli tylko nie muszę, zawracać sobie głowy z rejestrowaniem tej umowy w starostwie jest prosty, dzierżawa leży w innej gminie oraz mam utrudniony kontakt z właścicielem nieruchomości a rejestracja taka (z tego co patrzyłam formularze) wymagałaby jego podpisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie temu służy, wymianie doświadczeń. Po tej całej wymianie do jakiego wniosku doszłaś, jak wygląda to w praktyce wymagają czy nie wymagają?

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizmut    2

nie bylo za to pkt?

 

ale przeciez sam R3 wystarczy do uzupelnienia wyksztalcenia juz po otrzymaniu kasy ?!

 

Nie było punktów. Z pewnością, w poprzednich naborach wystarczało po otrzymaniu premii zrobić kurs R.3, natomiast jak to się przedstawia dziś (tego nawet najstarsi indianie nie wiedzą :lol: ) to musisz się bardziej wtajemniczonych pytać ;P czytaj, np. biuro wsparcia inwestycyjnego, itp. :)

 

 

 

 

 Wiecie cos o tych dodatkowych pieniadzach dla młodych rolników?

 

Przecież już po wyborach, więc kto się będzie Tobą szary rolniku (za przeproszeniem) przejmował... :mellow: 

 

 


BÓG, HONOR, OJCZYZNA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Ale szczerze wątpie by dołozyli do tych 11 tys rolników jestem na miejscu 10 750 watpie bym sie załapał

Na dniach pewnie sie wyjaśni

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

faktycznie nie byl chyba punktowany w tym naborze

 

z moich informacji wynika ze zrobienie R3 rozwiazuje problem.

ktos potwierdzi?


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

koledzy,gdybając,jaks motam się z  założeniem nowego tematu na forum,soorki  i dzięki za odpowiedz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

W tym naborze kurs R3 nie rozwiązywał sprawy z uzupełnieniem wykształcenia. Potrzebny jest zdany egzamin R16, Przynajmniej ja tak miałem i miałem poprawkę i musiałem mieć wpisane że zda egzamin państwowy i uzyska tytul technika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823

cytuje część oficialnego pisama otrzymanego od arimr:

 

 

"

Zgodnie z § 6. ust 1 ww. rozporządzenia warunek dotyczący kwalifikacji zawodowych uważa się za spełniony, jeżeli osoba fizyczna posiada m. in. wykształcenie rolnicze zasadnicze zawodowe, średnie lub wyższe.

Osoby posiadające wykształcenie średnie inne niż rolnicze i pragnące uzupełnić to wykształcenie mogą ukończyć szkoły policealne lub technika uzupełniające w zawodach określonych w ust 2 załącznika do wymienionego na wstępie rozporządzenia.

W zmienionym systemie szkolnictwa zawodowego wykształcenie rolnicze można zdobyć również kończąc kwalifikacyjny kurs zawodowy. Po ukończeniu kwalifikacji R.3. Prowadzenie produkcji rolniczej i po zdaniu egzaminu przed komisją okręgową uzyskuje się dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie rolnik. Jest to najprostszy sposób do uzyskania wymaganych w przytoczonym na wstępie rozporządzeniu kwalifikacji rolniczych dla osób ubiegających się o premię dla młodego rolnika. Wnioskodawca uzyskuje w ten sposób wykształcenie rolnicze na poziomie zawodowym zasadniczym. Dla osób pragnących poszerzyć swoją wiedzę i uzyskać wykształcenie na poziomie średnim istnieje możliwość ukończenia kwalifikacji R.16. Organizacja i nadzorowanie produkcji. Również i w tym przypadku kurs jest zakończony egzaminem przed komisją okręgową i uzyskaniem dyplomu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik rolnik. Jednak ukończenie kwalifikacji R16 nie stanowi niezbędnego warunku uzyskania pomocy, ponieważ przysługuje ona zarówno osobom posiadającym wykształcenie rolnicze zawodowe jak i średnie."

 

 

Myśle, ze to rozwieje wszelkie wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d132    2

to znaczy ze egzamin nie jest potrzebny jak ma sie technikum rolnicze czy nie ?

 

Edytowano przez d132

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Mylisz się kolego, albowiem w tym naborze kursu R.3 nie honorowano  :)  to tak w woli sprostowania.

 

 

 

Nie było punktów. Z pewnością, w poprzednich naborach wystarczało po otrzymaniu premii zrobić kurs R.3, natomiast jak to się przedstawia dziś (tego nawet najstarsi indianie nie wiedzą :lol: ) to musisz się bardziej wtajemniczonych pytać ;P czytaj, np. biuro wsparcia inwestycyjnego, itp. :)

 

 

 

 

 

Przecież już po wyborach, więc kto się będzie Tobą szary rolniku (za przeproszeniem) przejmował... :mellow: 

 

 

 

Skoro ja za zawodówkę rolnicza dostałem punkty to i za kurs r3 także były punkty, co do poprzednich naborów to się kolego chyba mylisz, ostatni nabór był w 2011 a pierwsze kursy r3 kończyły się zimowa porą bieżącego roku, także wątpie aby ktoś czekał do 2013 roku na ruszenie kursu r3 aby wykształcenie uzupełnić.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

 

Napisany przez Driver33 na 10 luty 2011 - 22:30 w Pozostałe Dziś byłem w agencji w sprawie korekt i usłyszałem, iż korekty dotyczące zakupów i inwestycji mogą być składane po złożeniu wniosku o płatność lecz przed dokonaniem zakupu. Ponadto należy złożyć z korektą pismo do dyrektora oddziału z prośbą o zaakceptowanie korekty.

Czy to jest nadal aktualne?

Mam we wniosku wpisaną praso-owijarkę  sipmę za 50 patoli, w międzyczasie pojawiła się sporo tańsza oferta w której lepiej wyposażona podobny sprzęt ale 2 letni od osoby prywatnej.

Rozmawiałem z gościem i mówił że maszyna nie była wcześniej zakupywana ze środków ue i jeśli chodzi o rzeczoznawcę to najpierw podpisujemy umowę, potem mogę sobie oceniać przez rzeczoznawcę i mi ewentualnie różnicę skoryguje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

kolego wyżej sprzęt musi być na fakturę i od firmy która zajmuje się handlem maszynami (odpowiedni kod PKD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Witam. Panowie mam pytanie. Flaszka dla tego kto odpowie jak należy. 

 

Mam MR przeznaczonego na ziemie - wpisane że kupie około 4ha i wydam na to 70 tys. Trafiło się do sprzedania 4,3ha za 70 tys oraz 2ha za 30 tys. Jak to teraz rozliczyć. Będę teraz zgłaszał się do zmian we wniosku i w biznesplanie, zaniosę 2 akty notarialne i oświadczenie że nie kupiłem od wstępnych i zstępnych. Czy muszę coś jeszcze zanieść? Za 4,3 ha płaciłem kasą z mr a za reszte swoją. Jak to im uwzględnić żeby się nie pogubili?

 

I ostatnie pytanie: na akcie notarialnym mam że: sprzedający oświadcza iż cena została zapłacona i odbiór jej kwituje. Nie płaciłem przelewem. Czy to wystarczy?

Edytowano przez dzikijohn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

na pierwsze pytanie to ja bym pogadał z osobą prowadząca wniosek

a na drugie to oni chyba wymagają przelewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Osoba prowadząca wniosek nie istnieje bo po wypłacie kasy wniosek idzie do archiwum. Jak są zmiany to dopiero agencja wniosek przydziela komuś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d132    2

to znaczy ze egzamin nie jest potrzebny jak ma sie technikum rolnicze czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj