Polecane posty

TOME11    174

icon_share.png freetaxi to jest to tak?

 

Tabela 1.2 w PRG.

 

Tabela 1.2 Opis planowanych zmian w gospodarstwie (w nawiązaniu do powyżej wybranych opcji).          

 

tutaj?

 

 

dzwoniłem dzisiaj do babki z ARiMR ale powiedziała, że już się nie zajmuje MR.... i dała mi nr do faceta który powiedział mi, że mogę złożyć za jednym zamachem zmianę wniosku i wniosek o płatność

 

składam:

-wniosek o płatność

-umowy dzierżawy

-zaśw z krus o ubezpieczeniu jako rolnik

 

i coś jeszcze?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nickk    0

Freetaxi orientujesz się w takiej kwestii: jeśli mam w biznesplanie zaznaczone że do produkcji roślinnej będę używał stodoły i jest tam zaznaczone że będzie to dzierżawa to umowa ma być dzierżawy czy użyczenia? Pytam bo mówiliśmy na tym forum o użyczeniu sprzętu i użyczeniu budynków.

 

 

Ja na umowie dzierżawy dodałem adnotację, że oprócz gruntów wydzierżawiam również od tej osoby również stodołę o powierzchni takiej i takiej na działce X.

 

Będzie ok? :)

 

Tylko z tą stodołą to tak wyszło - mam 220 m^2 (tak podała mi osoba wydzierżawiająca), a teraz wziąłem wyciąg z kartoteki budynków i jest tam powierzchnia 160 m^2. Raczej to nie będzie problem i dyrektor agencji zaakceptuje tę zmianę? (bo pismo pewnie trzeba napisać o zgodę) :)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

Czy w umowie o dzierzawie g r w punktcie wysokosc czynszu podac nie dotyczy czy lepiej wpisac kwote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

Arimr nie ustalila konkretnego wzoru umow dzierzaw trzeba podac od do czas obowiazywania umowy bo ja mam zapis umowa zawarta w dniu ug x na okres 10 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Arimr nie ustalila konkretnego wzoru umow dzierzaw trzeba podac od do czas obowiazywania umowy bo ja mam zapis umowa zawarta w dniu ug x na okres 10 lat

jeśli mam napisane, że umowa zawarta np w dniu 17.11.14(...)na okres 10 lat to wystarczy?

 

czy musi np pisać, że umowa trwa od 17.11.14 do 17.11.24?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asasinator666    108

Pytanie odnośnie maszyn kupowanych za premię MR. W biznesplanie podałem agregat- 24000zł, a teraz wychodzi, że będzie kosztować około 26500zł. inna maszyna będzie tańsza niż podałem wcześniej (25000/ 22000zł). Po podliczeniu wszystkiego brakuje około 4tys do wymaganych 70tys. Dołożę coś o wartości 4tys. Jak i kiedy to najlepiej rozwiązać i czy ceny maszyn trzeba będzie poprawiać w biznesplanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabaczek89    4

Freetaxi orientujesz się w takiej kwestii: jeśli mam w biznesplanie zaznaczone że do produkcji roślinnej będę używał stodoły i jest tam zaznaczone że będzie to dzierżawa to umowa ma być dzierżawy czy użyczenia? Pytam bo mówiliśmy na tym forum o użyczeniu sprzętu i użyczeniu budynków.

W tym naborze wystarczy umowa użyczenia, rozmawialem z freetaxi i to potwierdzil :)

Pytanie odnośnie maszyn kupowanych za premię MR. W biznesplanie podałem agregat- 24000zł, a teraz wychodzi, że będzie kosztować około 26500zł. inna maszyna będzie tańsza niż podałem wcześniej (25000/ 22000zł). Po podliczeniu wszystkiego brakuje około 4tys do wymaganych 70tys. Dołożę coś o wartości 4tys. Jak i kiedy to najlepiej rozwiązać i czy ceny maszyn trzeba będzie poprawiać w biznesplanie?

nie trzeba sie rozliczac z tymi cenami, abys tylko kupil te maszyny co napisales w BP i wydał minimum te 70 koła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju    24

A jak to jest z użyczeniami maszyn ? napisałem w wniosku że będę użyczał ciągnika od rodziców ale wyszło tak że prawdopodobnie będziemy go sprzedawać  ? będą przez to jakieś problemy ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john56l    0

Witam, chciał bym się dowiedzieć czy można posiadać nr gospodarstwa oraz jakieś zwierzęta typu krowy i czy to nie wyklucza mnie z możliwości skorzystania z młodego rolnika w przyszłości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie maszyn kupowanych za premię MR. W biznesplanie podałem agregat- 24000zł, a teraz wychodzi, że będzie kosztować około 26500zł. inna maszyna będzie tańsza niż podałem wcześniej (25000/ 22000zł). Po podliczeniu wszystkiego brakuje około 4tys do wymaganych 70tys. Dołożę coś o wartości 4tys. Jak i kiedy to najlepiej rozwiązać i czy ceny maszyn trzeba będzie poprawiać w biznesplanie?

 

 

 Ceny podałeś w biznesplanie?  U mnie nikt  nic takiego nie wymagał. Szerokości robocze maszyn też podawane jako zakres od - do.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Paweł może być umowa użyczenia budynku. Nickk a mierzyłeś tą stodołę ile ma faktycznie? Endrju zrób zmianę do PRG i wyrzuć ten ciągnik dla pewnośći tak, żeby nikt nie miał prawa się doczepić w razie czego. Mateusz817mm - Minister coś bąknął o naborze jeszcze w tym roku. Pożyjemy. I się zobaczy. John56l zależy od kiedy masz te zwierzęta na siebie zarejestrowane.

  • Like 3

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john56l    0

Jeszcze nie mam ich zarejestrowanych i dlatego się pytam czy mogę je zarejestrować i czy nie wylkuczy mnie to z płatności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja bym Ci proponował żebyś się wstrzymał do momentu kiedy będą konkretne przepisy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Witam kolego freetaxi a jak to jest bo składałem na młodego w tym naborze i założyłem numer gospodarstwa bo był potrzebny mam ten numer nadany ale na młodego się nie załapałem czy w momencie kiedy zakładałem numer stawałem się już tak jakbym prowadził gospodarstwo na siebie ale nic na ten numer nie brałem ani żadnych zwierząt nie rejestrowałem czy to może mnie wykluczyć z następnych naborów z góry dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie. Będziesz mógł składać wniosek. Chyba, że coś w tej kwestii pozmieniają. Ale pewnie zostanie tak jak jest. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzornyMDW    219

freetaxi czy bedę mógł połączyć młodego rolnika z prow-em po nowym roku jeśli będzie nabór ?

Edytowano przez CzornyMDW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ale jak połączyć? Rozwiń trochę pytanie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzornyMDW    219

Otrzymałem premie na młodego rolnika , pieniądze lada dzień mają być na koncie, i z tego co słyszałem po nowym roku ma byc nabór na modernizacje gospodarstw i chciałbym złozyc wniosek tez na maszyny te które mam wpisane na młodego rolnika i moje pytanie jest takie czy taka opcja przejdzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Było wałkowane już na forum setki razy. Nie wiadomo czy będzie taka możliwość. Trudno powiedzieć. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

kolego nowa modernizacja, to z tego co słyszałem, ruszy bliżej końca roku albo i później, niż początku przyszłego roku

 

dziś a agrobiznesie Sawicki gadał, ze im jeszcze 180mln zostało, i ma starczyć w sumie dla 11 tys młodych ze starego naboru, ciekaw jestem jak to chcą pogodzić z ruszeniem nowego naboru

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

Majac umowe podpisana na 0,35 ha czynsz dzierzawy w kwintalach pszenicy zapisac jako

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja się powoli gubię w tych doniesieniach prasowych. Minister raz mówi tak, raz inaczej. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj