Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Roxer    126

Haha, na jakiej podstawie Sawicki może lać wodę ze nabór jeszcze w tym roku jak nawet PROW nie zatwierdzony? I jeszcze żeby to zatwierdzenie od niego zależało to może i bym zrozumiał,a tak? Ale szopka, ahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

No właśnie, że PROW ma być ponoć zatwierdzony do końca listopada... http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/sawicki-prow-2014-2020-zostanie-zaakceptowany-przez-ke-do-konca-listopada,53982.html


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GBartek    215

freetaxi będzie to nowy nabór, czy pierwszeństwo będą mieli Ci z poprzedniego MR ? Może wiesz coś na ten temat.
Chyba będzie trzeba odwiedzić lub zadzwonić do ODR'u. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zadzwoń do ODR. Pewnie już coś wiedzą  :D  A tak poważnie. Konkretów nie ma. Tyle co w projekcie plus ewentualne jakieś przypuszczenia o których wolałbym nie pisać bo wydaje mi się, że są nieprawdą.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slepy78    0

Mam pytanie co do zmiany w biznesplanie a mianowicie ;

 

chciałbym dopisać chodowle byków

i chodzi mi tu o zakup z tych 70 tyś w rozliczeniu

 

Jakie byczki mogę kupić aby agencja mi zaliczyła ,chodzi mi o wiek ?

może być to zakup cieląt 2 miesięcznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Co do niedawnych pytań o nabór z MR z nowego rozdania to wiem z nieoficjalnego źródła, że prawdopodobnie, powtarzam PRAWDOPODOBNIE będzie jeszcze w tym roku nabór.  Coby uprzedzić pytania na temat wiarygodności moich rewelacji to dodam, iż to moje źródło pracuje w ARIMR, to samo źródło robiło mi wniosek z ostatniego naboru (bez jakichkolwiek poprawek - nawet wniosku nie składałem osobiście) i mam pewne podstawy twierdzić, że moje słowa sie sprawdzą. Szczegółów nie znam co, kiedy jak i gdzie. Pozdrawiam i prosze leniwych kandydatów na Młodego Rolnika nie zasypywać mnie durnymi pytaniami po kroćset razy. Na PW nie odpowiadam. Ot tyle. Trzeba czekac na oficjalne info. Pa

 

PS. GBartek odpuść sobie tych darmozjadów z ODR. Tu na forum są ludzie, którzy Ci pomogą za mniejsze pieniądze i bardziej profesjonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

dlaczego mieliby mieć pierwszeństwo ci z poprzedniego naboru? tym bardziej, że różnice będą spore (choć jeszcze dokładnie nie wiadomo jakie) więc spora część z ostatniego naboru nawet nie spełni wymagań nowego MR, jeżeli wprowadzą to same wymogi 70% gruntów na własność i 10 tys euro wielkości ekonomicznej, prowadzenie gospodarstwa maks od 12 miesięcy ładnie przesieje stawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cradle    31

Freetaxi   Jak się przepisze gospodarstwo na MR aktem darowizny, i tam będzie zawarta służebność Rodziców co do budynku gospodarczego i Domu, to ARiMR nie będzie robić problemów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie będzie problemu. Grunt, żeby nie było współwłasności. 

Edytowano przez freetaxi
  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cradle    31

Dzięki Freetaxi.  Żadna współwłasność nie będzie, po prostu Rodzice chcą wnieść taki zapis do aktu u notariusza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GBartek    215

Mam następne pytanie. Jeśli nabór będzie w tym lub następnym roku, to należy składać nowy biznesplan ? Czy będą brane pod uwagę te ze starych naborów ?
Bo szczerze powiedziawszy od wiosny po rozmowach z tatą, stwierdziliśmy, że produkcja mleczna ( max. 10 krów ) po zniesieniu limitów nie będzie opłacalna i planujemy chów bydła mięsnego. Co do parku maszynowego też nastąpiłyby zmiany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nowy nabór, nowe zasady. Oczywiście trzeba złożyć nowy wniosek z wymaganymi dokumentami. Możesz sobie wszystko pozmieniać. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kilka dni temu otrzymałem pieniądze z MR, rozpoczynam przygodę z rolnictwem i mam do was pytanie z innej beczki, czy opłaca mi się za te pieniądze zakupić mały wóz paszowy 5m pronara na stado 20 krów?Pracowałby z C-360. Pasza pobierana głównie z pryzm. Krowy cały rok na oborze. Nie wiem czy koszty eksploatacji wozu nie będą wynosić więcej niż korzyści ze wzrostu ilości mleka.Pytam tutaj bo ten temat żyje, a temat o wozach paszowych jest poruszany raz na kilka tygodni;)Proszę doświadczonych rolników o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Nowy nabór --> nowy wniosek. Ludzie pomyślcie chociaż troche.

freetaxi, Ty to masz zdrowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GBartek    215

Doszły do mnie informacje, że do nowego naboru miałyby być brane wnioski ze wcześniejszego, dlatego wolałem się upewnić.
Kto pyta nie błądzi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Witam

Kilka dni temu otrzymałem pieniądze z MR, rozpoczynam przygodę z rolnictwem i mam do was pytanie z innej beczki, czy opłaca mi się za te pieniądze zakupić mały wóz paszowy 5m pronara na stado 20 krów?Pracowałby z C-360. Pasza pobierana głównie z pryzm. Krowy cały rok na oborze. Nie wiem czy koszty eksploatacji wozu nie będą wynosić więcej niż korzyści ze wzrostu ilości mleka.Pytam tutaj bo ten temat żyje, a temat o wozach paszowych jest poruszany raz na kilka tygodni;)Proszę doświadczonych rolników o poradę.

 

Ale to prosto obliczyć. Zakładamy że każda krowa przez paszowóz da 500 l więcej mleka w całej laktacji czyli masz 10 tys l więcej. Zakładając że na litrze mleka zostanie Ci 0,2zł zysku masz 2 tys zł rocznie zysku przez paszowóz. Koszt paszowozu to ok 40 tys czyli za 20 lat wyjdziesz na swoje. Jeśli wydajność zwiększy Ci się o 1000l będziesz 10 lat musiał stadko doić żeby pokryć koszty paszowozu. 

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no niby tak ale tutaj ze swojej kieszeni nie dolozy ani zlotowki bo to bedzie z MR  czyli zmodernizuje swoje gospodarstwo wiec bierz paszowoz moze kiedys wiecej jeszcze krow bedziesz mial to szybciej sie splaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Tylko paszowóz nie da mu dochodu a wręcz odwrotnie - obciąży gospodarstwo. Nie lepiej za te pieniądze kupić coś co przyniesie zysk? O to chodzi żeby te pieniądze potraktować jak swoje i wydać jak najlepiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andi_25    0

Witam, jestem tu nowy i mam małe pytanko odnośnie MR, czy słyszał ktoś z Was lub miał kontrolę na miejscu z agencji, po złożeniu wniosku o płatność, ponoć w łódzkim prawie u każdego w ciągu 2 tygodni po złożeniu wniosku jest kontrola, mierzą działki przejęte w PRG i sprawdzają dokumenty(umowy dzierżawy, akty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko paszowóz nie da mu dochodu a wręcz odwrotnie - obciąży gospodarstwo. Nie lepiej za te pieniądze kupić coś co przyniesie zysk? O to chodzi żeby te pieniądze potraktować jak swoje i wydać jak najlepiej. 

 

Co masz na myśli? Myślałem że paszowóz najszybciej przyniesie zysk...:) To jest tylko jeden z powodów dla których chcę go kupić. Drugi może i ważniejszy jest taki, że do najbliższego pastwiska mam 2 km i po pierwsze ja tracę codziennie 2 godz. na wyganianiu krów, a po drugie myślę że krowy też na tym tracą jak zrobią 4 km każdego dnia w sezonie. Zaznaczam, że jestem początkujący dlatego pytam.Do tej pory byłem nauczycielem  wf, ale los spłatał mi figla i musiałem zmienić branżę;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko paszowóz nie da mu dochodu a wręcz odwrotnie - obciąży gospodarstwo. Nie lepiej za te pieniądze kupić coś co przyniesie zysk? O to chodzi żeby te pieniądze potraktować jak swoje i wydać jak najlepiej. 

 

 

Jakby była możliwość zakupu używanych maszyn to wtedy byłyby wydane z sensem. A tak kupuje się  nowe a często to przerost formy nad treścią bo płacisz 3 razy drożej niż maszyna używana w bdb stanie


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Co masz na myśli? Myślałem że paszowóz najszybciej przyniesie zysk... :) To jest tylko jeden z powodów dla których chcę go kupić. Drugi może i ważniejszy jest taki, że do najbliższego pastwiska mam 2 km i po pierwsze ja tracę codziennie 2 godz. na wyganianiu krów, a po drugie myślę że krowy też na tym tracą jak zrobią 4 km każdego dnia w sezonie. Zaznaczam, że jestem początkujący dlatego pytam.Do tej pory byłem nauczycielem  wf, ale los spłatał mi figla i musiałem zmienić branżę ;)

 

 

Paszowóz ułatwi pracę - tylko tyle. Gdybyś miał 40 sztuk - wtedy paszowóz wskazany bo za dużo roboty na taczkę. Teraz podniesiesz sobie koszt wyprodukowania mleka przez tą kupę złomu, nic więcej.  Wiesz czym grozi trzymanie krów na łańcuchu cały rok? Skracasz jej życie, krowa się męczy bo nie chodzi, to też podnosi koszty bo zamiast 8 -10 laktacji masz 5-6. Masa nauki i praktyki przed Tobą. Bilansowanie pasz musisz umieć, ogarnąć ile jakiej uprawy potrzebujesz żeby mieć czym krowy karmić cały rok. Licz się z tym że np kiszonka z kukurydzy bardzo się psuje jak jest ciepło. 

 

Jakby była możliwość zakupu używanych maszyn to wtedy byłyby wydane z sensem. A tak kupuje się  nowe a często to przerost formy nad treścią bo płacisz 3 razy drożej niż maszyna używana w bdb stanie

 

Używana w dobrym stanie - koszt wyniósłby połowę nówki albo i mniej a robota tak samo wykonana. Zgodzę się. Jest jeszcze jeden aspekt - zachodnia maszyna jest wykonana ze stali a nie z ciasta jak te nowe nasze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Jakby była możliwość zakupu używanych maszyn to wtedy byłyby wydane z sensem. A tak kupuje się  nowe a często to przerost formy nad treścią bo płacisz 3 razy drożej niż maszyna używana w bdb stanie

przecież możesz kupić 5-letnią..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj