Polecane posty

pawelol111    1342

Ja czekałem z 10 dni a podanie o zaświadczenie złożyłem razem z dokumentami o ubezpieczenie i decyzja wraz z zaświadczeniem przyszły pocztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Z tym KRUSem to jest różnie nie którzy po tygodniu mają inni po miesiącu... Wszystko od oddziału zależy...

 

Mam takie pytanko bo wpisałem we wniosku 9 sztuk cielaczków czyli 5 jałoszek i 4 byczki... Czy jeżeli na razie mam 9 sztuk jałosi bo akurat byczków nie mogę kupić nigdzie. Przeszkadza to w czymś? Doczepią się czy liczba sztuk musi się zgadzać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

Ja czekałem z 10 dni a podanie o zaświadczenie złożyłem razem z dokumentami o ubezpieczenie i decyzja wraz z zaświadczeniem przyszły pocztą.

 

a wysłałeś umowy działki które posiadasz i z krusu w orginale? czy wysłałeś kopie wraz z wnioskiem o płatność? bo nie wiem czy wysyłać wniosek o płatność pocztą czy osobiście jechać ?

 

 

wie ktoś może czy można wysłać razem z wnioskiem umowę dzierżawy i z krusu kopie czy trzeba wysłać w oryginale?

Edytowano przez biznes12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteklegia    4

witam!

 

Mam ogromny problem.

 

Miałem jedną umowę dzierżawy z dnia 18.09.2014 drugą 14.10.2014 i 14.10.2014 zarejstrowałem się w krus. Dostałem zaświadczenie na dzień 14.10.2014 dzwonili z agencji i mam donieść zaświadczenie na dzień 18.09.2014. W krusie nie dostane, co mogę zrobić?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Ale jakie zaświadczenie miałeś na dzień 14.10? Przecież z krus chodzi o to, że jesteś ubezpieczony społecznie jako rolnik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a jak tata np ma ten kurs na opryskiwacz to ja tez musze robic juz czy moge np za 2 lata jak tacie sie skonczy a jestem MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz potem. Ale warto mieć w dokumentacji oświadczenie, że ojciec Ci wykonuje zabiegi środkami ochrony roślin.

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Czy ktoś z Was orientuje się jak wyglądają postępy z zatwierdzeniem funduszy na 2015-2020? Czy jest szansa że jeszcze w tym roku ogłoszone zostaną jakieś programy z nowego PROWu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Minister Sawicki twierdzi, że jak KE zatwierdzi PROW w listopadzie to jeszcze w tym roku będzie nabór. Tylko to mogą być przedwyborcze obiecanki.

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Sawicki ostatnio wspominał ,że są możliwe grudniowe nabory z działań młody rolnik i restrukturyzacja małych gospodarstw, ale czy to realne to ciężko powiedzieć, czas pokaże ale oby się sprawdziło to co mówi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

znając życie to wyjdą jakieś komplikacje i nic nie ruszy w tym roku i zrzucą na to że nie są jeszcze poszczególne procedury ustalone, na moje oko to może gdzieś dopiero w lutym ruszy coś a modernizacje to pewnie około wakacji :) ale teraz to tylko takie wróżby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

właśnie chcą ode mnie zaświadczenie z krus z 18 września, a jestem ubezpieczony od 14 października...

ale jak byles wtedy np w zus, bo pracowałeś to nie mógłbyś go dostać, a umowę dzierżawy mogłeś wcześniej zawrzeć - jeszcze na etacie.

w agencji sa chyba nadgorliwi.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1983    0

a ja miałbym szanse na młodego jeśli od sierpnia mam przekazane gospodarstwo a od 1 listopada jestem dopiero na krusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Będziesz miał szanse.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelnick1    0

Witam, szukalem we wczesniejszych postach odpowiedzi na moje pytanie, ale  nie znalazalem ... a wiec:) przejałem od ojca działke na ktorej sa garaze i obora, w oborze znajduje sie jałowizna i cielaki ojca; Czy bydło ojca moze byc w moich budynkach czy musi mi je przepisac zeby agencja sie nie czepiała?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisma    17

Wniosek o płatność złożony 06.10

Poprawka 27.10

Przelew kasy 13.11

Pani z ARiMR powiedziała, że w ciągu 3 tygodni przelew będzie zrobiony i tak się stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Paweł a Ty będziesz miał swoją odrębną produkcję zwierzęcą czy tylko roślinną?

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

Mam dwa pytania, sporządzam od 4 rożnych osób umowy dzierżawy, w tym dwóch wydzierżawiających ma rentę czy dla krusu muszą być wszystkie umowy czy wystarczy tylko jedna żeby otrzymać wniosek ze jest się rolnikiem?oraz do kiedy można najpóźniej zmienić rodzaj maszyny jaka chce się kupić, aktualnie jest ciągnik ale myślę o zamianie na jakąś maszynę rok docelowy jest 2017?


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wszystkie umowy zanieś będziesz miał odpowiednio naliczoną składkę i wydane zaświadczenie o podleganiu ubezpieczeniu. Na wydatkowanie pieniążków masz 3 lata więc nie powinni robić problemów ze zmianami do tego czasu. Rok docelowy jest 2020.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelnick1    0

we wniosku mialem tylko rośliną... teraz nie posiadam zadnych zwierząc, wszystko jest na ojca ktory trzyma krowy mleczne w oborze na jego działce, a jałowizna jest w budynkach ktore przejałem ...

Edytowano przez pawelnick1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

dzięki freetaxi, ale jest możliwość dostarczenia później kolejnych umów i naliczenia składek, tylko jest z tym trochę zachodu?czy porostu nieopłacalne pytam bo mam utrudniony jak na razie kontakt z jedna osoba i podpisaniem umowy. 3 lata jest od wydania decyzji, złożenia wniosku o płatność czy wypłaty kasy?

Edytowano przez KamilK199

Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Jestem beneficjentem młodego rolnika, mam już złożony wniosek o płatność i chciałem zapytać czy mogę teraz pracować na umowę zlecenie? Pracować legalnie że pracodawca będzie odprowadzać składki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj