Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

No fakt. Nie doczytałem albo źle przeczytałem :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras84    1

Generalnie to nie jest moja sprawa, ale to dobry chłopak, który ma wokół siebie pełno ''życzliwych'' jak to na wsi (zazdrośników) dających mu złote rady, na których nie raz się przejechał, dla tego pytam tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ciężko stwierdzić czy mogą być z tego tytułu jakieś problemy. Generalnie jeśli nikt "życzliwy" nie doniesie to skąd niby Agencja ma się dowiedzieć. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras84    1

 

 Generalnie jeśli nikt "życzliwy" nie doniesie to skąd niby Agencja ma się dowiedzieć. 

to jest fakt, ale chłopak się bał bo mu już takich rzeczy nagadali o konsekwencjach, że się w zwykły kredyt wpakował.

Gdyby chodziło o jakieś sezonowe usługi bez działalności, np. prasowanie słomy, to nikt by się tym nie przejmował, a tutaj ma parę setek km poboczy i rowów, zleconych z gminy, i praca praktycznie cały miesiąc x12 formalnie, i nie chciał myśleć czy ktoś gdzieś doniesie, czy nie. Łatwo wierny, bo sam już się w to nie zagłębił w stosownych instytucjach. Życie zweryfikuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

powiedzcie mi jak sprawa wygląda z premią młody rolnik dostałem premie przeszedłem na vat jestem zarejestrowany w krus-ie i chciałbym trochę dorobić za granicą czy są z tym jakieś problemy? czy musiał bym zwracać premie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mosull    0

Czy jak się załapałem w tym naborze, i zmniejsze nieco powierzchnie przejętego gospodarstwa do tej wstępnie deklarowanej to automatycznie moja pozycja na liście będzie niższa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Tak, będzie niższa. 


Panowie a jak powinien wyglądać ten aneks do umowy i czy trzeba go gdzies potwierdzać?

 

Ja potwierdzałem bo kazali.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Biznes12 znam ludzi pracujących w Niemczech, którzy mają tam "jakieś" umowy a w Polsce są ubezpieczeni w krus. Do tej pory nie było problemów. Jak chcesz to ryzykuj :)

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

czyli lepiej się wiele (nie chwalić) ;P a jak agencja by się dowiedziała to może zabrac premie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie spotkałem się z tym.

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sucredo    2

byłem wczoraj u osoby która mi pomagała we wniosku która pracuje w  ARiMR i On mi powiedział że tak może być napisane a mianowicie mam tak napisane:" Rozwiązanie umowy może nastąpić za 1 miesiecznym wypowiedzeniem przez dzierżawxe lub wydzierżawiającego lub za obopólną zgodą stron. Wypowiedzenie umowy dzierżawy powinno być dokonane w formir pisemnej". Przejdzie coś takiego bo on mówi że przejdzie , że nie trzeba aneksu żadnego wiec w końcu jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Miałem już kilka takich przypadków w lubelskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim i pomorskim i nie przeszło. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeżeli masz umowę dzierżawy podbitą przez UG to musi to być umowa na 10 lat mimo tego, że działalność rolniczą masz prowadzić przez 5 lat. U moich klientów do tej pory jakiekolwiek zapisy dotyczące możliwości wypowiedzenia umowy kończyły się wezwaniem z Agencji i aneksowaniem.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

A jak to jest z vat-em? Bo pytałem w agencji  normalnie z zakupionego sprzętu za premię mogę się ubiegać o zwrot vat-u, ale czy mogę odrazu po przejęciu gospodarstwa przejść na vat? Jakie muszę warunki spełnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/szansa-na-grudniowe-nabory,53920.html

 

kiełbasa wyborcza ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slepy78    0

witam

 

Mam umowy dzierżawy z potwierdzeniem podpisu w gminie i na tej umowie jest napisane 

"Rozwiązanie umowy następuje po uprzednim rocznym wypowiedzeniu umowy"

Taki druk umowy dała mi pani w gminie

 

Co teraz ? składać wniosek o płatność z taką umową ?jakiś aneks?co napisać że bez wypowiedzenia przez 10 lat?i podpisy musowo potwierdzać na aneksie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/szansa-na-grudniowe-nabory,53920.html

 

kiełbasa wyborcza ???

 

Pewnie tak ... ale miejmy nadzieje że nie

są już gdizes wymagania na młdego rolnika z nowego prowu ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

witam

 

Mam umowy dzierżawy z potwierdzeniem podpisu w gminie i na tej umowie jest napisane 

"Rozwiązanie umowy następuje po uprzednim rocznym wypowiedzeniu umowy"

Taki druk umowy dała mi pani w gminie

 

Co teraz ? składać wniosek o płatność z taką umową ?jakiś aneks?co napisać że bez wypowiedzenia przez 10 lat?i podpisy musowo potwierdzać na aneksie?

 

Pisz aneks i potwierdzaj podpisy w gminie bo szkoda Twojej drogi do agencji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rowan wystarczy, że pójdziesz do US, złożysz deklarację i jesteś na VAT.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

no i nasz "kochany" minister rolnictwa rzuca kiełbasą wyborczą i liczy że uda sie ruszać z nowymi naborami z nowych środków jeszcze w tym roku (w agrobiznesie dzisiejszym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

O ile KE nie namiesza to jest to realne. Ale czy wykonalne to się okaże. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

Bo już się pogubiłem to jak to ma "Niby" być mają dołożyć tych pieniędzy do tego naboru co był te 900 kolejnych osób , czy po prostu bedzie kolejny nabór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dołożyć swoją drogą. Ale Sawicki twierdzi, że przy dobrych obrotach nowy nabór w grudniu. Oczywiście tego roku :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj