Polecane posty

kaczus    12

Ja jestem zaraz na początku 8- go tysiąca i myśle ze się doczekam w końcu na to przesunięcie bo w mordę misia opryskiwacz odmówił mi posłuszeństwa a za MR ma być nowy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

A jak to jest z sprzedażą dóbr wyprodukowanych - np produkcja roślinna. Moge se ojcu sprzedać zboże a słome np na obornik wymienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio018    1

Ja tak samo na początku 8 tysiąca.niby do grudnia ma się wyjaśnić,ale przez tą cisze czarne myśli w głowie czy ta kasa w ogóle będzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dzikijohn możesz. 

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

To bajki. Freetaxi a już wiesz coś o nowych dopłatach? Chodzi mi o zazielenianie. Bo tu sami zieloni w tym temacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

To bajki. Freetaxi a już wiesz coś o nowych dopłatach? Chodzi mi o zazielenianie. Bo tu sami zieloni w tym temacie...

Bajki pod warunkiem że nikt z was nie jest vatowcem ! Inaczej us nie pozwoli na wymianę będziecie musieli okazać sie fakturami zakupy/sprzedaż - słoma/obornik. Zazielenianie od dawna jest na stronie agencji wytłumaczone łopatologicznie czego tu nie rozumieć? Siejesz wysokobiałkowe 5% areału w stosunku 0,7 do 1 h albo siejesz poplony w stosunku 0,3 do 1 h. Polecam lekturę arimr do poduszki a na rano będziesz wszystko wiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ale ponoc mialy byc ten rok przejsciowy to jesli ktos w tym roku nie bedzie mial tego zazieleniania to co sie stanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Bajki pod warunkiem że nikt z was nie jest vatowcem ! Inaczej us nie pozwoli na wymianę będziecie musieli okazać sie fakturami zakupy/sprzedaż - słoma/obornik. Zazielenianie od dawna jest na stronie agencji wytłumaczone łopatologicznie czego tu nie rozumieć? Siejesz wysokobiałkowe 5% areału w stosunku 0,7 do 1 h albo siejesz poplony w stosunku 0,3 do 1 h. Polecam lekturę arimr do poduszki a na rano będziesz wszystko wiedział

 

 

Nie jestem tak pojęty jak Ty. Teraz doczytałem co to poplon ścierniskowy a co to poplon ozimy. Dla mnie super bo i tak siałem poplony ścierniskowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik93    12

Czy w umowie dzierżawy musi byc wpisany numer dowodu i pesel, czy wystarczą adresy zamieszkania wydzierżawiającego i dzierżawcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

Kasa na koncie - równe 100.000 :)

19 września złożony wniosek

13 października poprawka
4  listopada kasa (47 dni od złożenia , 23 od poprawki)

a więc w 4 tygodniu od poprawki przyszły... 

Edytowano przez lukasz493

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A słyszałeś o tym zwyczaju że w nowej pracy pierwszą wypłatę się przepija. Więc poniekąd stałeś się rolnikiem i otrzymałeś pierwszą wypłatę, sumka nie mała to może i kolegów zaprosisz na oblewanie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krciczek    0

Wniosek o płatność złożony niecałe 4 tygodnie temu, kasy na koncie jeszcze nie ma, a dziś telefon i pierwsza kontrola jutro. Mam im pokazać działki, umowę dzierżawy i nie wiem co jeszcze będą chcieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Będziesz miał już kontrolę? Dobrze zrozumiałem?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krciczek    0

Będziesz miał już kontrolę? Dobrze zrozumiałem?

 

Też jestem w szoku, chcą skontrolować działki i umowę dzierżawy na pewno, a nie wiem czy coś jeszcze. Chcieli dziś przyjechać, ale akurat dziś jadę na kurs ŚOR i mają jutro być.

Edytowano przez krciczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

ale ponoc mialy byc ten rok przejsciowy to jesli ktos w tym roku nie bedzie mial tego zazieleniania to co sie stanie ?

Pierwsze 2 lata nie stanie sie nic poza tym że nie dostaniesz ok 300 zł do każdego h z tytułu zazieleniania kolejne 3 lata to już kara która wynosić będzie więcej aniżeli 300 zł których i tak nie dostajesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Też jestem w szoku, chcą skontrolować działki i umowę dzierżawy na pewno, a nie wiem czy coś jeszcze. Chcieli dziś przyjechać, ale akurat dziś jadę na kurs ŚOR i mają jutro być.

 

Umowy rejestrowałeś w starostwie? Jaki masz profil gospodarstwa? Sama produkcja roślinna? Masz wykształcenie rolnicze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Też jestem w szoku, chcą skontrolować działki i umowę dzierżawy na pewno, a nie wiem czy coś jeszcze. Chcieli dziś przyjechać, ale akurat dziś jadę na kurs ŚOR i mają jutro być.

Jestem bardzo ciekaw czy interesuje ich położenie danej działki w terenie względem tego co na mapie? Jeśli tak to do mnie mogą przyjechać jedynie w towarzystwie geodety! Na 20 h mam chyba ok 10 działek o kształtach nie przypominających niczego.. Daj znać jak było i powodzenia życzymy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na tą chwilę to mogą sprawdzić umowy dzierżawy, pojeździć po działkach. Ewentualnie księgi zwierząt. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krciczek    0

Umowy rejestrowałeś w starostwie? Jaki masz profil gospodarstwa? Sama produkcja roślinna? Masz wykształcenie rolnicze?

 

Umowy nie rejestrowałem, bo nie widziałem takiego wymogu, a umowę dzierżawy podpisałem w gminie i na jej podstawie dostałem nr gospodarstwa i ubezpieczyłem się w krusie. Profil gospodarstwa to produkcja roślinna i sadownictwo. Wykształcenie mam ;) Czy rejestracja tej umowy w starostwie to jest konieczność?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Skoro ubezpieczyli się w krusie i nikt nie robił problemów po drodze to powinno być wszystko w porządku.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Bo mi się wydaje że oni chcą sprawdzić te gospodarstwa które wydają się podejrzane. Sama produkcja roślinna, brak budynków, dziwne działki itp.... To dziwna sytuacja że jedni wymagają rejestracji a inni nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Niekoniecznie. Wydaje mi się, że są to typowania wyrywkowe.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krciczek    0

Bo mi się wydaje że oni chcą sprawdzić te gospodarstwa które wydają się podejrzane. Sama produkcja roślinna, brak budynków, dziwne działki itp.... To dziwna sytuacja że jedni wymagają rejestracji a inni nie...

 

Działek nie mam dziwnych, bo mam 3 działki i każda powyżej 4h, budynki i maszyny mam na podstawie umowy użyczenia więc nie wydaje mi się, żeby było coś "podejrzanego" w moim gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To przypilnuj sobie całej dokumentacji i będzie dobrze. Nie zapomnij o tych umowach użyczenia. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj