Polecane posty

Magda_86    21

A czy jak dostałam MR a posiadam od 9 miesięcy już gospodartswo zarejestrowane to czy jeżeli dodzierżawiłam teraz ziemię do uzyskania zadeklarowanej wielkości w biznepslanie czy muszę tę dzierżawę zgłaszać w KRUS i Urzędzie Gminy żeby przepisać na siebie podatek rolny, czy może widnieć na starego właściciela. Umowa dzierżawy była sporządzona w UG (poświadczenie podpisów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jeżeli już gdzieś zgłaszasz to najpierw z umową do starostwa. Oni ją ujawniają - czyli nanoszą informację i w wypisie z rejestru gruntów będzie widniało że jesteś dzierżawcą. Jak z krusem to nie wiem. Oni składkę do 50ha mają stałą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Generalnie w starostwie nie chcieli mi zarejestrowac umowy dzierzawy. Uzasadniali to tym, ze robia to tylko wtedy kiedy ktos przechodzi na emeryture. Dalem sobie z tym spokoj. Nawet gdyby mi to tam przyjeli to nakaz przychodzilby na wlasciciela tak? tylko z informacja, ze ja jestem dzierzawca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

A czy jak dostałam MR a posiadam od 9 miesięcy już gospodartswo zarejestrowane to czy jeżeli dodzierżawiłam teraz ziemię do uzyskania zadeklarowanej wielkości w biznepslanie czy muszę tę dzierżawę zgłaszać w KRUS i Urzędzie Gminy żeby przepisać na siebie podatek rolny, czy może widnieć na starego właściciela. Umowa dzierżawy była sporządzona w UG (poświadczenie podpisów)

 

jak przepisac podatek rolny na siebie jak podatek to oplacasz na wlasciciela gruntu tak bo ty jestes tylko dzierzawca a podatnik zmienia sie gdy wlasciciel sie zmiena dobrze mowie ????

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

jak przepisac podatek rolny na siebie jak podatek to oplacasz na wlasciciela gruntu tak bo ty jestes tylko dzierzawca a podatnik zmienia sie gdy wlasciciel sie zmiena dobrze mowie ????

 

 

Źle mówisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Widocznie kobitkom w starostwie nie chciało się nanosić zmian - za dużo papierów. Lepiej wcisnąć kit. Ja nosiłem umowę dzierżawy z takim wnioskiem gdzie zaznaczało się pole że mi potrzebna rejestracja do ubezpieczenia i z głowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Źle mówisz.

 

a to jak powinno wygladac co zrobic bo jeszcze wniosku nie skladalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

a to jak powinno wygladac co zrobic bo jeszcze wniosku nie skladalem

 

Umowę dzierżawy rejestrujesz w Starostwie Powiatowym. Tam miła Pani wklepie Twoje nazwisko do odpowiednich arkuszy w rejestrze gruntów, które następnie wyśle do odpowiedniego Urzędu Gminy. Po przetworzeniu przez UG otrzymanych informacji, nakaz płatniczy na te działki, które dzierżawisz będzie figurował na Ciebie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Pewnie, że nie było takiego wymogu. Tylko, że bez tego nie zarejestrujesz się w KRUSie. Po rejestracji umowy w Starostwie, z Urzędu Gminy trzeba wziąć zaświadczenie o ilości posiadanych ha by KRUS mógł sobie odpowiednio naliczyć składki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_86    21

No ale mi nie chcę zarejestrować umów dzierżawy bo dana osoba jeszcze nie zaprzestała opłacać składek i nie przechodzi na emeryturę i nie ma takiego prawa. Tak mi mówią.... A już parę hektarów swoich mam zarejestrowanych w KRUS i opłaciłam już 4 składki, więc nie wiem czy się doczepią, że nie mam wszystkich hektarów zgłoszonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

No to masz problem. Sam myślałem że bez rejestracji przejdzie. W moim starostwie są takie formularze http://eurzad.powiatsiedlecki.pl/c/document_library/get_file?uuid=a577640a-1b23-4270-98e8-0d9f01e54491&groupId=10136    wypełniasz papier i zaznaczasz ostatnie okienko - o wysokości składek i zostawiasz na kancelarii z umową dzierżawy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

Ale jak jest już zarejestrowany w KRUSie to po co ma jeszcze dorzucać tam dzierżawy? Ja mam podobną sytuację tylko jeszcze nie byłem w KRUSie, bo pracuję w tej chwili na umowę o pracę. Złożyłem wypowiedzenie i czekam na świadectwo pracy, a potem z tym papierkiem i z aktami własności do KRUS i powinni mnie zarejestrować. Nie będę pokazywał umów dzierżaw. Jak się mylę proszę o poprawienie.

pawelol111 ty masz wszystko na umowie dzierżawy czy masz coś swojego? Edytowano przez KACZOR1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

No ale mi nie chcę zarejestrować umów dzierżawy bo dana osoba jeszcze nie zaprzestała opłacać składek i nie przechodzi na emeryturę i nie ma takiego prawa. Tak mi mówią.... A już parę hektarów swoich mam zarejestrowanych w KRUS i opłaciłam już 4 składki, więc nie wiem czy się doczepią, że nie mam wszystkich hektarów zgłoszonych.

Idziesz do starostwa z umowami i składasz je. Nie ma tak, że nie mogą przyjąć tylko muszą. Jeżeli nie mogą ich wpisać do systemu to muszą wydać postanowienie z podstawą prawną dlaczego tego nie mogą zrobić na które służy Ci zażalenie.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

 

Ale jak jest już zarejestrowany w KRUSie to po co ma jeszcze dorzucać tam dzierżawy? Ja mam podobną sytuację tylko jeszcze nie byłem w KRUSie, bo pracuję w tej chwili na umowę o pracę. Złożyłem wypowiedzenie i czekam na świadectwo pracy, a potem z tym papierkiem i z aktami własności do KRUS i powinni mnie zarejestrować. Nie będę pokazywał umów dzierżaw. Jak się mylę proszę o poprawienie.

pawelol111 ty masz wszystko na umowie dzierżawy czy masz coś swojego?

 

 

Też myślałem że wystarczy umowa dzierżawy w agencji bo co kogo obchodzi czy to w ewidencji jest czy nie. Liczy się ze wniosek o dopłatę składam. A tu zonk. Chcą rejestracji w starostwie.

 

Co do krusu to jest taka sprawa: na podstawie dzierżaw i aktów własności krus nalicza składkę. Dlatego trzeba im się z umową i papierem z UG o hektarach przeliczeniowych pokazać. Jak krusowi nie pokażesz umowy to chyba nie naliczą bo nie wiem czy oni mają jakieś dane z ewidencji ale przy kontroli z Agencji to ciul wie co zechcą żeby im pokazać....

 

Mam i dzierżawę i własność. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

na jakiej podstawie agencja żąda ujawnienia dzierżaw w ewidencji?

czy zobowiązuje już do tego sama umowa na 10 lat czy to jest ich wytyczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwona1990    0

witam mam pytanie mam juz uwowe dzierzawy mam 9.5ha iczekam jeszcze za gosciem ktory jest za granica i ma mi odpisac jeszcze 8 ha na własnosc i moje pytanie dotyczy tego czy moge jechac z ta umowa dzierzawy do agencji po nr gospodarstwa czy musze czekac az bede miał całosc ??? z góry dzieki :)

Edytowano przez iwona1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Numer gospodarstwa dostaniesz po wypełnieniu i złożeniu wniosku. Gucio ich obchodzi czy masz jakieś hektary 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

witam mam pytanie mam juz uwowe dzierzawy mam 9.5ha iczekam jeszcze za gosciem ktory jest za granica i ma mi odpisac jeszcze 8 ha na własnosc i moje pytanie dotyczy tego czy moge jechac z ta umowa dzierzawy do agencji po nr gospodarstwa czy musze czekac az bede miał całosc ??? z góry dzieki :)

po nr gospodarstwa możesz jechać nawet bez niczego; pocztą ale bardzo szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio018    1

wskpiotrus125 Żółta lista jest do 7837 nr. A tobie ile miejsc brakuje ?

 

Żółta lista jest obecnie kończy się na 7837 pozycji. A tobie ile miejsc brakuje ? Cały czas czekamy za kasą ale czy się doczekamy...? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj