Polecane posty

the1mati1    64

Mogę zmienić niektóre działki, które miałem dostać od ojca w darowiźnie na działki dzierżawione? Otóż będę miał problem z przejęciem tych działek, ponieważ ma się odbyć sprawa w sądzie o uwłaszczenie, która ma być dopiero za 3 miesiące i mogę się nie wyrobić z spełnieniem wszystkich wymogów. Nie będzie z tym problemu jeśli te działki zastąpię innymi, tak żeby tylko powierzchnia deklarowana w biznesplanie się zgadzała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

Witam 

przy przyznawaniu punktów na MR   brany jest pod uwagę stopień bezrobocia w miejscu zameldowania osoby ubiegającej się o dofinansowanie czy miejsce w którym znajduje się   gospodarstwo rolne?

Bo mam tu pewną rozbieżność 

Z tego co wiem to brane pod uwage jest to miejsce gdzie jest najwięcej ziemi jeśli gospodarstwo jest w jednym powiecie i masz tam np8 ha a w powiecie sąsiadującym masz np 12 ha to brane pod uwage jest to gdzie jest więcej ziemi. Tak by było za łatwo bo wszyscy by się meldowali tam gdzie duże bezrobocie a mieszkanie zawsze można komuś wynająć. Mój kolega tak zrobił zeby mieć 4,5 punktów a tu lipa dostał 3 tak jak ja :D 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Mati możesz zastąpić te działki innymi. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli tak to bardzo nie dobrze , w powiecie którym mieszkam i jestem zameldowany jest dwukrotnie większe bezrobocie niż tam gdzie mam całe gospodarstwo ; / 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

A mogę też wydzierżawić ten kawałek ziemi od ojca zamiast darowizny, jeszcze jest taki problem że na tej działce znajduję się część budynków, a w biznesplanie było napisane że przejmuję wszystkie budynki, co muszę wtedy zrobić? Wydzierżawić budynki od ojca, wraz z ziemią??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Wydzierżaw ziemię z budynkami.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a w ktorym banku najlepeij zalozyc konto zeby te 100 tsy wplynelo i zeby jak ta wplata byla zeby jak najmniej zaplacic w banku i 2 sprawa te konto c ozaloze to na nei musze zboze i wszystko odstawiac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Warchest, ja znam taki niezły bank zero prowizji zero kasy. Jak coś to pisz na PW, podam ci nr. Będziesz musiał tylko udać się do ARiMR powiatowego i przy wniosku o nadanie nr. producenta będziesz musiał wpisać cyferki które ci podam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malin1986x    0

Jeżeli mam poprawkę i w jutro doniosę im ten aneks do dzierżawy to jak liczone jest te 60 dni na wyplate ? 

 

Od jutra czy daty zlozenia wniosku o platnosc czyli cos kolo 19 wrzesnia...

Od złożenia wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_1991    0

witam.

dostał juz ktoś kase na konto??

złożyłem wniosek o płatność we wrześniu, a teraz dostałem jakieś "świadectwo rejestracji" i nie bardzo wiem o co chodzi. miał ktoś coś takiego??

pozdrawiam>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A z jakiej Agencji dostałeś to świadectwo rejestracji? Przypadkiem może z Agencji Rynku Rolnego? Bo z Arimr raczej takich rzeczy nie przysyłają.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_1991    0

No tak nie spojrzałem dobrze, to jest z Agencji Rynku Rolnego.

mój błąd dzieki za uświadomienie:)

a nie orjetujecie się ile trzeba czekać na te pieniądze??

bo przedstawiciel sie jakby niecierpliwił dzwoni co jakiś czas i pyta jak tam sie sprawy przedstawiają, chyba liczy na większa premie na koniec roku hehe

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

60 dni od złożenia wniosku o płatność. 

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Czekamy :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Warchest, ja znam taki niezły bank zero prowizji zero kasy. Jak coś to pisz na PW, podam ci nr. Będziesz musiał tylko udać się do ARiMR powiatowego i przy wniosku o nadanie nr. producenta będziesz musiał wpisać cyferki które ci podam.

 

ta gon sie cwaniaczku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dodałeś mi otuchy, bo już pomału zaczynam tracić wiarę w predyspozycje co niektórych do uzyskania tej dotacji.

 

Gdybyś poprosił mnie o ten nr. napisałbym pismo do ministerstwa aby nie udzielali Ci tej dotacji bo prawdopodobnie jesteś niespełna umysłu skoro zadajesz niedorzeczne pytania i chcesz aby dotacja wpłynęła na konto zupełnie obcej ci osoby.

 

Dobrze że zacząłeś myśleć w ostatniej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

nie zaczalem myslec w ostatniej chwili tylko zle mnie zrozumiales mi chodzilio jaki bank polecacie zeby w nim konto zalozyc gdzie najtaniej wynosi utrzymanie konta

a pozatym to co w ministerstwie masz jakichs znajomych i niewiedzialbys kogo napisac tam niby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

Czekamy :)

śledzę z niecierpliwością ten temat już od 3 miesięcy chyba i mam wrażenie jakbyś coś wiedział a nie piszesz :P :P ale do końca roku chyba się wyjaśni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

śledzę z niecierpliwością ten temat już od 3 miesięcy chyba i mam wrażenie jakbyś coś wiedział a nie piszesz :P :P ale do końca roku chyba się wyjaśni ;)

 

KE ma czas do 9 grudnia na decyzję, więc w grudniu na pewno będzie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam.

dostał juz ktoś kase na konto??

złożyłem wniosek o płatność we wrześniu, a teraz dostałem jakieś "świadectwo rejestracji" i nie bardzo wiem o co chodzi. miał ktoś coś takiego??

pozdrawiam>

Witam,ja dostalem 11 Wrzesnia kase:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Kilka ważnych informacj które dziś uzyskałem w wawie: po złożeniu kompletnego wniosku przez osobę werfikującą - wpisanie do systemu - trzeba ok 3-4 tyg czekać na kasę. Jeśli ktoś kupuje grunty za premię przelew nie jest obowiązkowy ale uwaga: na akcie notarialnym należy zamieścić informację: zapłacone gotówką w obecności notariusza. Każda zmiana powierzchni upraw konieczna jest do zgłoszenia w arimr - zmiana biznesplanu. 

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj