Polecane posty

Ropsonok    25

Przygotowując się do następnego naboru i po czytając o osobach z poprzednich naborów, gdzie arimr wystąpiła o zwrot dotacji zainteresowała mnie jedna kwestia:

 

 

 

  1.  

Mam działkę z budynkami dom,obora,stodoła gdzie 1/2 to moja własność, czy dobrze rozumiem że jeżeli to tylko produkcja 

roślina nie muszę je posiadać na własność w całej części?

Czy tylko jeśli wpiszę produkcję zwierzęcą, wtedy budynki muszę mieć całkowicie na własność?

 

W sumie w sankcjach nie ma tego uwzględnionego, lecz obawiam się że po kilku latach jest to luka dla jakiegoś regionalnego prezesa.. co będzie z osobami które w tym naborze mają tylko użytki rolne?.

 

Czyli gdybym w moim przypadku, wydzierżawił od współwłaściciela jego część i chciał przebudować oborę, czy nawet dokonać modernizacji w środku, to nie mogę tego zrobić?

Zasady są proste. Nie możesz mieć z kimś współwłasności (najczęściej z rodzeństwem). Musisz zrobić dział spadku w sądzie lub u notariusza. Możesz zrzeknąć się swojej części lub być spłaconym lub powiedziec czego się chce lub spłacić rodzeństwo. Nie wiem jak żyjesz z rodzeństwem ale musisz uważać żeby nie stać sie przypadkiem bezdomnym. Z drugiej strony musisz zobaczyć czy jak przejmiesz całość to nie staniesz się "starym" rolnikiem. W zależności czy sie teraz uczysz, jesteś jako domownik lub bezrobotny, KRUS może zarządać zapłaty ubezpieczenia za czas współwłasności.

Nawet przy produkcji tylko roślinnej wymagany  jest budynek. Żaden notariusz nie wydzierżawi Ci części od współwłaściciela bo to jest niezgodne z przepisami, właściciel dla właściciela nie może wydzierżawić.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z tym wymaganym budynkiem przy produkcji roślinnej bym debatował. Pisałem parę wniosków gdzie nie było nawet użyczenia budynków a wystarczyło dodać, że plony będą sprzedawane prosto z pola. 

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ja miałem w papierach użyczenie przy produkcji roślinnej na stodołę i garaż. Nikt nie miał zastrzeżeń. Pytanie tylko czy wymagana jest jakaś umowa użyczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Powinna być dla świętego spokoju.

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d132    2

witam czekam włsnie na kase z młodego rolnika i zastanawiam sie czy jesli wezme na młodego belarke i owijarke to bede mógł złozyc zaraz na prow na traktor ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W nowym PROW dopłacają tylko do 6 kół. I teraz pytanie czy owijarka na TUZ czy na kołach. Jeżeli na TUZ, a belarka ma tylko dwa koła, to możesz składać papiery na maszyny z max 4 kołami.

 

Rozumiesz prosty rachunek, mogłeś dostać na 6 kół, kupiłeś teraz dwa zostaje ci 6-2=4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zico99    4

Witam mam pytanie do kiedy muszą podjąć decyzję o przesunięciu tych środków na te 900 dodatkowych miejsc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

dobra a jak widzicie młodzi rolnicy  sprawę dopłat do nasion na swoich polach ;>   na jesieni zasiana ozimina i wniosek o dopłate ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d132    2

bede brał owijarke na tuz ale mam wpisane ze na młodego oprucz tego wezme siewnik zborzowy to jak to sie bedzie liczyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

Z tą liczbą kół to chyba ktoś żarty sobie robi..ja nic takiego nigdzie nie słyszałem ani nie znalazłem do przeczytania na ten temat,na maszyny będzie można otrzymać max 200tys zwrotu a raczej nie będzie ich obchodzić ile kół będą miały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale bez problemu jak kupie te maszyny bede mógł składac na prow na trakto ?

 

 

Będziesz musiał nawet bo jak to tak że masz maszyny a nie masz czym ich ciągać. Zabiorą ci dotacje i zobaczysz.

 

 

Z tą liczbą kół to chyba ktoś żarty sobie robi..ja nic takiego nigdzie nie słyszałem ani nie znalazłem do przeczytania na ten temat,na maszyny będzie można otrzymać max 200tys zwrotu a raczej nie będzie ich obchodzić ile kół będą miały.

 

W rozporządzeniu na pewno jest. Przeczytaj dokładnie to znajdziesz...


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1091    2

Żadne żarty z tymi kołami. Nawet jak będziesz brać agregat uprawowy i ma np 4 koła kopiujące to zostają Ci tylko te 2 na owijarkę. To jeszcze można obejść przez kupno agregatu na przednim wałku, wtedy nie ma kopiujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

60 dni minęło a premii jeszcze nie dostałem  , czyli te 60 dni to nie jest jakiś ostateczny termin 

a miałeś poprawke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Będziesz musiał nawet bo jak to tak że masz maszyny a nie masz czym ich ciągać. Zabiorą ci dotacje i zobaczysz.

 

 

W rozporządzeniu na pewno jest. Przeczytaj dokładnie to znajdziesz...

 

no jak przeciez we wniosku musial napisac ze np bedzie uzyczal ciagnika od rodzicow co nie to ma czym ciagac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

koło od pługa tez jest liczone ? a jeśli wał ugniatający jest w transporcie ciągniony na dwóch kołach to tez się liczy jako 2 koła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Ale to w nowym PROWIE, nie? ten MR jest jeszcze ze starego więc nie ma to nic wspólnego, no chyba że się myle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabaczek89    4

Czesc rolnicy, powiedzcie mi prosze do mlodego rolnika wystarczy umowa uzyczenia budynku gospodarczego do produkcji zwierzecej, tak? trzeba ja potwierdac notarialnie??? Pozdro!!!!


Czyli jak to jest? Bo ja umowę dzierżawy mam potwierdzoną u notariusza, z tą umową poszedłem do KRUS, tam kazała mi iść do starostwa, tam wystawili mi zaświadczenie o "odmowie rejestracji"(podobno tylko umowy rejestrują, jeśli ktoś się ubiega o rente lub emeryture), z tym poszedłem do KRUS i zarejestrowali mnie jako rolnika, teraz czekam na decyzje. Czy wszystko będzie w porzadku?

ja byłem w starostwie i bez problemy wpisali umowe dzierzawy potwierdzona przez notariusza na 10 lat, w krusie tez bez problemu czekam juz z 3 tydzien na decyzje, opozniaja mi zlozenie wniosku

Edytowano przez kabaczek89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam 

przy przyznawaniu punktów na MR   brany jest pod uwagę stopień bezrobocia w miejscu zameldowania osoby ubiegającej się o dofinansowanie czy miejsce w którym znajduje się   gospodarstwo rolne?

Bo mam tu pewną rozbieżność 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koło od pługa tez jest liczone ? a jeśli wał ugniatający jest w transporcie ciągniony na dwóch kołach to tez się liczy jako 2 koła ?

 

Liczone a czemu by nie? Koło to koło.  Bierz wał zawieszany. Zawsze to mniej problemów w razie kontroli.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj