Polecane posty

jimmy871    27

Do złożenia wniosku o płatność jest wymagana jedynie umowa dzierżawy ewentualnie kopia aktu własnośći gruntów, nie ma tu wzmianki i wypisie z rejestru gruntów na podane działki?

A w KRUS to wydaje mi się że wystarczy działka na własność min 1 ha lub dzierżawa na taką powierzchnie tylko aby sie ubezpieczyć w KRUS nie ma potrzeby biegania po starostwie i zalatwiania wszystkich dzierzaw, wystarczy umowa " z data pewna" w UG.

Wg mnie racja pełna. Złożyłem wniosek wraz kwitami z kursu i od notariusza i nikt nie pytał o żadne papiery ze starostwa, mam nadzieje że na tym się sprawa szcześliwie zakończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d132    2

witam mam proble dostałem premie na młodego rolnika ale jestem po technikum rolniczym które zdałem w tym roku ale nie zdałem egzaminu rolniczego chciał bym sie zapytac czy same technikum starczy do młodego rolnika czy jednak bede musiał zrobic ten egzamin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Będziesz musiał zrobił zrobić egzamin, bądź za rok podejść jeszcze raz w tej szkole, w której się uczyłeś.

Technikum jest szkołą średnią, lecz nie rolniczą, to tylko matura.

Jeżeli chodzi o tą rejestrację w starostwie umowy dzierżawy to mnie również Pani powiedziała, że zarejestruje jeżeli chodzi chodzi o rentę lub coś tam, powieadziałem jej że do młodego rolnika, że KRUS, że agencja to mi odpowiedziała że nie potrzeba że powinno być wszystko ok.

29 września złożyłem wniosek o płatność i o żadne poprawki do tej pory nie dzwonili więc myślę że nikt nie zadzwoni i za jakiś tydzień kasa przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Gdzie ta zaktualizowana lista, bo jakoś doszukać się jej nie mogę na ARiMR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

witam mam proble dostałem premie na młodego rolnika ale jestem po technikum rolniczym które zdałem w tym roku ale nie zdałem egzaminu rolniczego chciał bym sie zapytac czy same technikum starczy do młodego rolnika czy jednak bede musiał zrobic ten egzamin ?

Nie prawda nie musisz zdawać egzaminu. Jesli do ARIMR dostarczyłeś świadectwo ukończenia szkoły na którym widniały przedmioty rolnicze i miałeś oceny pozytywne(skoro ukończyłeś to chyba jasne) dyplom technika nie jest w tej chwili wymagany bynajmniej w moim oddziale agencyjnym Środa Wlkp tak mi powiedziano. Ja chodziłem do technikum weterynaryjnego i dostarczyłem samo świadectwo ukończenia technikum w raz z zaświadczeniem o ukończeniu tego technikum i przeszło. W agencji mi powiedzieli ze wystarcza 3 przedmioty rolnicze na świadectwie na ocene pozytywną i problem z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zaraz , zaraz Adrian jak skończył technikum rolnicze to dostał 4 punkty za wykształcenie. Nie musi podchodzić do egzaminu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na której stronie w temacie ktoś wkleił wzór umowy dzierżawy? Znajomy dzięki przesunięciom znalazł się na liście a w jego przypadku gospodarstwo ma przejąć od rodzica na umowę dzierżawy. Mógł by mi ktoś podpowiedzieć bo doszedłem kilkanaście stron wstecz i nie mogę tego znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

witam mam proble dostałem premie na młodego rolnika ale jestem po technikum rolniczym które zdałem w tym roku ale nie zdałem egzaminu rolniczego chciał bym sie zapytac czy same technikum starczy do młodego rolnika czy jednak bede musiał zrobic ten egzamin ?

prosta sprawa, policzyli Ci 4 punkty za wykształcenie? jeśli tak to nie musisz nic robić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sebaal123   
Gość sebaal123

Te przesunięcia po 20 wniosków to pewnie jakieś ochłapy z innych programów? Albo ludzie wypadają z listy. Ciekawe.

Wróciłem z powrotem na miejsce z listy z 13 sierpnia.

Edytowano przez sebaal123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwona1990    0
d132

 

witam co do tego technikum to mam tak samo ale zdałem egzamin zawodowy a kilka osob nie zdało i wszystkim nam naliczyli 4 pkt i  w decyzji jest wyraznie zaznaczone ze nie musimy uzupełniac wykształcenia a jak przyszła decyzja to nie miałem jeszcze wynikow egzaminu ale wystarczyło wysłac swiadectwo i zaswiadczenie ze to było technikum rolnicze ja wziołem ze szkoły zaswiadczenie ze uczyłem sie 4 lata w zawodzie technik rolnik i ze pisze egzamin w tym roku i koledzy z klasy tez tak mieli i w decyzji mamy zaznaczone ze nie musimy uzupełanic wykształcenia i za szkołe mielismy po 4 pkt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju    24

Koledzy wiecie może jak wygląda zmiana biznesplanu ?  Tzn . Chciałbym kupić inną maszynę zamiast tej którą , mam wpisaną w biznesplan , czy wystarczy korekta   ? wniosek o płatność nie jest jeszcze złożony 

Edytowano przez endrju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    71

w tą sobotę mija mi 60 dni od złożenia wniosku o płatność  

 

a na forum słychać ze około miesiaca i kasa na koncie to jednak sprawa indywidualna kazdego, a miałeś poprawki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Endrju 1 i ostatnia strona wniosku o przyznanie pomocy oraz pierwsza strona PRG oraz ta strona, na której będziesz dokonywał zmian. Nie zapomnij o podpisach.

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Umowy w starostwie rejestrują w przypadku renty, emerytury i w sprawie składek do ubezpieczenia - dlatego potrzebny od nich papier do krusu. 

 

 

Co do tego nieplacenia po 60 dniach - dobry numer konta podałeś bo może kasa jest ale u kogoś innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwona1990    0

mam pytanie otrzymałem premie chce pracowac na gospodarswie ale mam tylko 14 ha i mysle ze moze byc ciezko spokojnie zyc i moje pytanie dotyczy tego czy przez te 5 lat nie moge legalnie pracowac ?? czy jest jakis krotszy czas ?? bo nie wiem jak to bedzie czy nie bede musiał podjac jakies pracy zeby to wsztko utrzymac i nie chchiał bym robic na czarno chodzi mi o legalna prace po jakim okresie moge siebie dorabiac ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rok musisz być na krusie. Potem możesz iść normalnie do legalnej pracy z umową. A do tego czasu pozostaje Ci albo dobrze sformułowana umowa o dzieło albo bez umowy. Przy czym po raz kolejny apeluję o staranną analizę ewentualnej umowy o dzieło bo w razie kontroli ZUS mogą być problemy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ale ten wniosek o zmiane tych pieniedzy to mozna zmienic przez 3 lata tak chodzi o wydatkowanie tych pieniedzy przykladowo zlozylem na kupno maszyn a trafi sie kawalek zimi to moge zmienic na ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jak to wyglada z cena bo jak przykladowo u mnie by byla cena 60 tys ha to taka moge podac do tego czy nie bardzo bo ui nas tak cena faktyczna jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malin1986x    0

a na forum słychać ze około miesiaca i kasa na koncie to jednak sprawa indywidualna kazdego, a miałeś poprawki ?

miałem rozbieżność w numerach kont bankowych  , poprawka w połowie wrześnie  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwona1990    0
freetaxi

 

dzieki kolego :) 

mysle ze pierwsze 2  czy 3 lata nie bede musiał chodzic do pracy ze cos sie uskrobie z tego ale potem to nie wiem i wolałem zapytac :) wielkie dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj