Polecane posty

freetaxi    947

Już dostają powoli. Z moich klientów paru już kasiorkę ma. Jakiś miesiąc od złożenia wniosku o płatność jeśli wszystko jest ok.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

A jeżeli ktoś miał jakieś poprawki to termin też idzie automatycznie do przodu z wyplata ? Bo u mnie wlasnie dzis mija miesiac od zlozenia wniosku, ale tydzien temu mialem jedna poprawke nt. umowy dzierzawy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wniosek o płatność musi być zatwierdzony przez osobę prowadzącą więc dopóki ona tego nie zrobi pieniążków na konto nie dostaniesz. Skoro tydzień temu miałeś korektę to teraz już poleci z górki :)

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

Aha, czyli tak: złożyłem miesiąc temu wniosek, a dopiero teraz po poprawkach został zatwierdzony przez prowadzącego ? A więc teraz liczyć miesiąc od tej poprawki czy kasa może być nawet i w tym tygodniu ?

A i jak to jest, przelewy wychodzą od naszych oddziałów w których składaliśmy czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Myślę, że pieniądze będziesz miał szybciej niż miesiąc. A co do przelewów to nie mam zielonego pojęcia jak tam wszystko działa.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

I się zaczęło.... 

Jak kolega wyżej mówił - trzeba umowę aneksować jeśli są zapisy o wypowiedzeniu jej przed 10 letnim okresem. Do tego zażądano rejestracji owej umowy w starostwie (swoją drogą ciekawe jak to będzie bo podobno są problemy). Żeby było ciekawiej notariusz narobił błędów w akcie i czeka mnie sprostowanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Do mnie też dzwonili z poprawką odnośnie umowy. Cholera, dzwonili z zastrzeżonego, nie pamiętam nazwiska kobity - ma ktoś pomysł jak się z nimi skontaktować?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dzwoń do swojego OR i po znaku sprawy dojdziesz kto prowadzi wniosek.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

Od razu załatw sobie zaświadczenie z gminy o ha przeliczeniowych bo tego też wymagali w starostwie...
Ja umowe dzierzawy wzialem wlasnie od starostwa, bo oni maja tam swoje druczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Od razu załatw sobie zaświadczenie z gminy o ha przeliczeniowych bo tego też wymagali w starostwie...

Ja umowe dzierzawy wzialem wlasnie od starostwa, bo oni maja tam swoje druczki...

 

Ale które ha przeliczeniowe ich interesują? Te które mam w akcie notarialnym czy te dzierżawione? Ja mam umowę robioną w gminie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

Ja dostałem bez żadnych problemów. Zaniosłem umowę dzierżawy do wglądu a ona wydała mi zaświadczenie w stylu:

Ojciec posiada tyle i tyle hektarow przeliczenowych z czego tyle i tyle z moca umowy dzierzawy przechodzi na syna.

I to wystarczy zarówno w starostwie jak i krusie, przynajmniej u mnie sobie to poskerowali i zostawili...

Edytowano przez lukasz493

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A to się dopiero dowiem co i jak. Jednym wystarczy umowa dzierżawy bez żadnych zaświadczeń innym jakieś papierki potrzebne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

A to się dopiero dowiem co i jak. Jednym wystarczy umowa dzierżawy bez żadnych zaświadczeń innym jakieś papierki potrzebne. 

zrób sobie 2 egzemplarze umowy bo w starostwie chcą oryginał zabrać a i oryginał musisz miec dla siebie.

z umową dzierżawy kolejność jest taka:

* zgłoszenie w starostwie( najlepiej umówić sie że sami zawieziemy dokumenty do gminy bo pocztą dłużej)

* jedziemy do gminy która wprowadza nasze dokumenty ze starostwa do ich bazy  tam nam dają nakaz podatkowy już na nasze nazwisko

* dzierżawę zgłaszamy w krusie na podstawie nakazu podatkowego na którym mamy wyliczone hektary przeliczeniowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

No i jest klops. Umowa została podpisana w gminie i przez Sekretarza potwierdzona stosownymi pieczęciami. Teraz chcę to zgłosić do starostwa i niech tam to zarejestrują. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

a gdzie jest napisane, że dzierżawa ma być zgłoszona w starostwie w ewidencji gruntów?

przecież jest tylko mowa o umowie z datą pewną, czyli poświadczoną przez urząd?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

W moim przypadku bez pieczątki i zatwierdzenia przez startostwo w krusie nie było szans się ubezpieczyć :) A co za tym idzie to już wiadomo..

Co do kopii, ja u notariusza zrobiłem umowę dzierżawy (nt. którą wziąłem właśnie ze starostwa gdzie polecono właśnie używać ich druków) za 40 zł razem z 4 kopiami za potwierdzeniem notarialnym (jedna do krus, jedna do starostwa, jedna do wniosku o płatność)

 

Umowy dzierżawy nie interesują gminy i wcale tam nie trafiają, bynajmniej tak mówiła mi znajoma która tam pracuje. Dopiero przy przekazaniu gospodarstwa nakazy i reszta przechodzą na nowego właściciela, w przypadku dzierżaw nic się nie zmienia i nic do nich nie trafia...

Jedynie to zaświadczenie o he przeliczeniowych było u mnie związane z gminą, nic poza tym... 

Edytowano przez lukasz493

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

słyszałem że jest przepis ze umowa 10 letnia musi byc zarejestrowana w starostwie ale pewny nie jestem. ja osobiście wolę zgłosić no bo w agencji bedą wiedzieli i tak o tej dzierżawie i wolę nie miec problemów za jakiś czas z KRUS który dowie sie że nie odprowadzam składek od tejże dzierżawy. a oni kasy już napewno nie odpuszczą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    221

Czyli jak to jest? Bo ja umowę dzierżawy mam potwierdzoną u notariusza, z tą umową poszedłem do KRUS, tam kazała mi iść do starostwa, tam wystawili mi zaświadczenie o "odmowie rejestracji"(podobno tylko umowy rejestrują, jeśli ktoś się ubiega o rente lub emeryture), z tym poszedłem do KRUS i zarejestrowali mnie jako rolnika, teraz czekam na decyzje. Czy wszystko będzie w porzadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Do mnie dziś babka dzwoniła że mam umowę zarejestrować w starostwie i dostarczyć jej wypis z rejestru gruntów na te działki. Wie ktoś o tym coś więcej bo dla mnie jest to lekko dziwne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

dolaczam sie do pytania ale ja w starostwie z umowa dzierzawy nie byle tylko w gminie dali hektary przeliczeniowe i do krus i zarejstrowali teraz musze konto zalozyc i isc do agencji o nadanie numeru gospodarstwa i wtedy to sie wysyła ? a w starostwie trzeba zglaszac umowe ? i podatek z tych dzierzaw to bede placil na sb czy na wlascicieli czy jak to wyglada ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Po przemyśleniu sprawy wydaje mi się że wypis z rejestru gruntów chcą jako potwierdzenie powierzchni działek w umowie dzierżawy. Orientuje się ktoś czy na wypisie po zgłoszeniu w geodezji owej umowy będzie wzmianka że grunty są dzierżawione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtraczek    2

Witam mam jeszcze 17lat i bedę miał gospodarsto po ojcu jeśli będzie się opłacało bo mleko teraz ciągle w dół :P

 

I tak

 

-ucze sie w zasadniczej szkole zawodowej na kierunku budowlanym ( nie rolniczym)

- mamy 20 sztuk bydła ogółem 14 krów dojnych

- ok 20 hektarów pola

 

No napewno będe musiał zrobić ten kurs rolnika :) I teraz takie moje pytanie czy mam jakieś szanse na dostanie tych 100 tys :D

 

dodam że w 2008 dostaliśmy z uni dofinansowanie na nowy ciągnik , wszystko było wporządku nowa obora także wszystko przeszło :D

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Do mnie dziś babka dzwoniła że mam umowę zarejestrować w starostwie i dostarczyć jej wypis z rejestru gruntów na te działki. Wie ktoś o tym coś więcej bo dla mnie jest to lekko dziwne....

Do złożenia wniosku o płatność jest wymagana jedynie umowa dzierżawy ewentualnie kopia aktu własnośći gruntów, nie ma tu wzmianki i wypisie z rejestru gruntów na podane działki?

A w KRUS to wydaje mi się że wystarczy działka na własność min 1 ha lub dzierżawa na taką powierzchnie tylko aby sie ubezpieczyć w KRUS nie ma potrzeby biegania po starostwie i zalatwiania wszystkich dzierzaw, wystarczy umowa " z data pewna" w UG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

No racja jest nowa Aktualizacja Listy z 15 października kolejne 20 osób dostało kasiore:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj