Polecane posty

freetaxi    947

Złej woli nie ale ktoś kto bierze za napisanie jakieś tam pieniążki i powinien wiedzieć co w trawie piszczy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

początkowo, gdy zbierali wnioski nawet najstarsi górale nie przewidywali, że na zielonej (żółtej) liście będzie 1/3 tych, co składali... w poprzednich latach, kto złożył i spełnił warunki - ten kasę dostał.

Edytowano przez jaroWM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1785

Ma ktoś ładny wzór umowy o dzierżawe, zeby bylo wystarczajaco miejsca na wypisanie kilkunastu dzialek z kilku miejscowosci ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

to zobacz sobie posty z tego tematu z przed ogłoszenia listy,  jak pojawiało się info o ilości wniosków które były na bieżąco aktualizowane na stronie ARiMR i kwota do podziału też była znana, co bardziej ogarnięty, używając prostych wyliczeń, mógł dojść do wniosku, że próg będzie gdzieś w przedziale 15-20 pkt i żeby być spokojnym trzeba było mieć ze 20pkt i to było jasne jak słońce jeszcze przed zakończeniem naboru, nie mówiąc już o okresie tych 2 tygodni na poprawki, na miejscu tego kolesia dobrą bym reklamę tej firmie zrobił w okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Niestety, ale wszędzie się trafiają jakieś, za przeproszeniem, ułomy. U nas też prosiliśmy o wpisanie zwiększonego areału ziemniaków i truskawek aby podnieść ESU, a baba z ODR prowadząca wniosek zamiast tego wpisała zwiększenie hodowli bydła. Może nieistotna zmiana bo ESU tak czy siak się zgadzało, ale czegoś takiego chyba nie powinno być. Płacę więc powinno być tak jak ja chce, no chyba, że się w czymś mylę to wtedy można mnie poprawić. Ale w sumie w tym przypadku niekompetencja tej osoby nie kończyła się tylko na takich przekręceniach. Nie wiem kto tam zatrudnia ludzi, ale powinni bardziej dbać o ludzi kompetentnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kwestia pomyłki tej babki to żaden problem, bo ESU nie było czynnikiem zwiększającym punkty. Wystarczy teraz zrobić zmianę w PRG.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cormay    0

dla mnie niepojętym jest, że w mieniącym się demokrantycznym państwie przechodzą takie przekręty jak w tym działanu

 

jak to możliwe że w łaskach ustalających zasady są tylko niektóre województwa?

 

dlaczego w zachodniopomorskim było prawie niemożliwe dostanie premii w momencie kiedy w kilku innych dostało po ponad 1000 osób??

to się nadaję do telewizji i prokuratury.

 

jak można traktować inaczej takie same gospodarstwa na terenie jednego kraju??

 

chyba temu który wymyślił tak bulwersujące rozwiązanie powinno się zrobić jakąś pikietę przed miejscem pracy

 

we francji rolnicy są bardziej przedsiębiorczy

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Francja-gwaltowny-protest-rolnikow-w-Bretanii-splonely-dwa-urzedy,wid,16898416,wiadomosc.html?ticaid=113979&_ticrsn=3

 

mam ogromną nadzieję że osoby związane z tym różnicowaniem takich samych gospodarstw w Polsce(faworyzowanie lub dyskryminowanie) ze względu na ich położenie straciły już pracę.

 

 

kolejny narzekający, do jakiej prokuratury, zastanów się człowieku, zasady były znane przed składaniem wniosków a nie po, więc jak coś to trzeba bbyło wcześniej żale wylewać a nie jak się okazało że nie dostałeś kasy, poza tym nie wiem jak w innych ośrodkach ale jak ja składałem to pani w agencji odrazu mówiła że jest już 20000 chętnych a kasy na 8 tys więc jasne było że trzeba będzie mieć dużo punktów

 

oczywiście że trzeba było mieć dużo punktów, tylko dlaczego w jednym województwie było o WIELE łatwiej dostać te punkty niż w innym?

 

dlaczego zasady nie były takie same dla wszystkich? dlaczego są równi i równiejsi?

i tutaj nie chodzi o to że ktoś czuje się pokrzywdzony, bo zawsze ktoś taki się znajdzie. Tutaj chodzi o to że dyskryminacja regionów, na korzyść innych wpływa ogromnie niekorzystnie na całe Polskie rolnictwo.

 

Przecież ten przekręt nadaje się pod obrady komisji europejskiej, powinni ukarać odpowiednie urzedy/osoby za niegospodarność w rozdysponowaniu środków. ponad 1200 przyznanych premii w jednym województwie a w innym poniżej 100? dysproporcja powala swoją skalą

 

w jakim normalnym kraju przechodzą takie "wały" żeby dawać dwa razy więcej punktów rolnikom z jednego województwa niż innego w obrębie tego samego kraju?

podajcie mi przykład

Edytowano przez Cormay

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baku112    0
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2

ul. Smoleńska 5/7

Gdańsk

 

Kwalifikacja: PROWADZENIE PRODUKCJI ROLNICZEJ R.3

KURS  KWALIFIKACYJNY  W ZAWODZIE  ROLNIK 613003

NAUKA NA KURSIE JEST BEZPŁATNA

 

Cele kształcenia w zawodzie rolnik w formie kursu kwalifikacyjnego: 

Absolwent jest przygotowany do wykonywania następujących zadań:

1) wykonywania prac związanych z prowadzeniem produkcji roślinnej i zwierzęcej;

2) prowadzenia i obsługi pojazdów, maszyn i urządzeń stosowanych w produkcji roślinnej i zwierzęcej;

3) prowadzenia sprzedaży produktów rolnych i zwierząt gospodarskich;

4) obliczania opłacalności produkcji rolniczej.

Organizacja i forma kursu kwalifikacyjnego

liczba uczestników: 20

okres nauczania: 1,5 roku (3 semestry), zajęcia odbywają się systemem zaocznym 

                            dwa razy w miesiącu -piątek, sobota, (ewentualnie) niedziela  

Uczestnikami kursu mogą być osoby, które ukończyły 18 lat, ukończyły 8-letnią szkołę podstawową, gimnazjum, zasadniczą szkołę zawodową, średnią lub posiadają wykształcenie wyższe a chcą zdobyć nowe kwalifikacje.

 

Po kursie uzyskujesz:  zaświadczenie o ukończeniu kursu

 

Dodatkowe kwalifikacje:

Ukończenie kwalifikacyjnego kursu zawodowego umożliwia przystąpienie do egzaminu zewnętrznego potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Osoba, która zda egzamin otrzyma świadectwo potwierdzające daną kwalifikację. 

Słuchacz po ukończeniu kursu może wykonywać prace związanych z prowadzeniem produkcji roślinnej i zwierzęcej, prowadzić i obsługiwać pojazdy, maszyny i urządzenia rolnicze, prowadzić sprzedaż produktów rolnych i zwierząt gospodarskich.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

Taki sam kurs w Opatowie (woj. świętokrzyskie) z tym że płatny 2 500zł za całość. Zakład Doskonalenia Zawodowego. Zjazdy - sobota, niedziela - co dwa tygodnie.

Edytowano przez KACZOR1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baku112    0

Tu jest bezpłatny ale i zbiera się właśnie grupa jest już 5 osób z 20 

Edytowano przez baku112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz121515    14

jak wygląda to żaświadczenie z gminy?? babka powiedziała mi że żadnego zaświadczenia nie może mi wystawić, jedynie przeliczy mi na podstawie wypisów z rejestru gruntów hektary fizyczne na przeliczeniowe. co o tym myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

bierz byle bys mial hektary przeliczeniowe napisane i fizyczne i z tym do krus u mnei tez z tym byl problem ale w krusie juz nie robili problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

oczywiście że trzeba było mieć dużo punktów, tylko dlaczego w jednym województwie było o WIELE łatwiej dostać te punkty niż w innym?

 

dlaczego zasady nie były takie same dla wszystkich? dlaczego są równi i równiejsi?

i tutaj nie chodzi o to że ktoś czuje się pokrzywdzony, bo zawsze ktoś taki się znajdzie. Tutaj chodzi o to że dyskryminacja regionów, na korzyść innych wpływa ogromnie niekorzystnie na całe Polskie rolnictwo.

 

Przecież ten przekręt nadaje się pod obrady komisji europejskiej, powinni ukarać odpowiednie urzedy/osoby za niegospodarność w rozdysponowaniu środków. ponad 1200 przyznanych premii w jednym województwie a w innym poniżej 100? dysproporcja powala swoją skalą

 

w jakim normalnym kraju przechodzą takie "wały" żeby dawać dwa razy więcej punktów rolnikom z jednego województwa niż innego w obrębie tego samego kraju?

podajcie mi przykład

Daj na luz,ile razy to można wałkować.Było i już się nie wróci.

Zasady były znane od samego początku.Im więcej ha masz  tym lepiej.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33

oczywiście że trzeba było mieć dużo punktów, tylko dlaczego w jednym województwie było o WIELE łatwiej dostać te punkty niż w innym?

 

dlaczego zasady nie były takie same dla wszystkich? dlaczego są równi i równiejsi?

i tutaj nie chodzi o to że ktoś czuje się pokrzywdzony, bo zawsze ktoś taki się znajdzie. Tutaj chodzi o to że dyskryminacja regionów, na korzyść innych wpływa ogromnie niekorzystnie na całe Polskie rolnictwo.

 

Przecież ten przekręt nadaje się pod obrady komisji europejskiej, powinni ukarać odpowiednie urzedy/osoby za niegospodarność w rozdysponowaniu środków. ponad 1200 przyznanych premii w jednym województwie a w innym poniżej 100? dysproporcja powala swoją skalą

 

w jakim normalnym kraju przechodzą takie "wały" żeby dawać dwa razy więcej punktów rolnikom z jednego województwa niż innego w obrębie tego samego kraju?

podajcie mi przykład

to że w normalnym kraju nie żyjemy to już nie od dziś wiem i radzę się z tym pogodzić, już piłsudski mówił :" Polska to porządny kraj tylko ludzie ku..." ale cała Unia też nie lepsza mi się wydaje, poprostu taki świat jest że jak przekrętu nie zrobisz to nie zarobisz, a już te całe dopłaty to powinny zlikwidować bo i tak francuz czy niemiec więcej od polaka czy litwina dostaje więc zamiast wyrównywać dysproporcje jeszcze je powiększają.

 

ale wracając do tematu

dla mnie to też było dziwne że w różnych województwach różnie hektar się liczy,  tak samo jak to że w jednym województwie za rzepak czy też inną uprawę, przelicznik do ESU był inny niż w drugim województwie, no ale co zrobić? wymyślił to jakiś urzędas i tyle, a jakie miał założenia to Bóg raczy wiedzieć. Co do dysproporcji w poszczególnych województwach to należy brać proporcje, przyznanych do złożonych wniosków i wtedy porównywać województwa bo inaczej to brednie zawsze będą wychodziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33

oczywiście że trzeba było mieć dużo punktów, tylko dlaczego w jednym województwie było o WIELE łatwiej dostać te punkty niż w innym?

 

dlaczego zasady nie były takie same dla wszystkich? dlaczego są równi i równiejsi?

i tutaj nie chodzi o to że ktoś czuje się pokrzywdzony, bo zawsze ktoś taki się znajdzie. Tutaj chodzi o to że dyskryminacja regionów, na korzyść innych wpływa ogromnie niekorzystnie na całe Polskie rolnictwo.

 

Przecież ten przekręt nadaje się pod obrady komisji europejskiej, powinni ukarać odpowiednie urzedy/osoby za niegospodarność w rozdysponowaniu środków. ponad 1200 przyznanych premii w jednym województwie a w innym poniżej 100? dysproporcja powala swoją skalą

 

w jakim normalnym kraju przechodzą takie "wały" żeby dawać dwa razy więcej punktów rolnikom z jednego województwa niż innego w obrębie tego samego kraju?

podajcie mi przykład

to że w normalnym kraju nie żyjemy to już nie od dziś wiem i radzę się z tym pogodzić, już piłsudski mówił :" Polska to porządny kraj tylko ludzie ku..." ale cała Unia też nie lepsza mi się wydaje, poprostu taki świat jest że jak przekrętu nie zrobisz to nie zarobisz, a już te całe dopłaty to powinny zlikwidować bo i tak francuz czy niemiec więcej od polaka czy litwina dostaje więc zamiast wyrównywać dysproporcje jeszcze je powiększają.

 

ale wracając do tematu

dla mnie to też było dziwne że w różnych województwach różnie hektar się liczy,  tak samo jak to że w jednym województwie za rzepak czy też inną uprawę, przelicznik do ESU był inny niż w drugim województwie, no ale co zrobić? wymyślił to jakiś urzędas i tyle, a jakie miał założenia to Bóg raczy wiedzieć. Co do dysproporcji w poszczególnych województwach to należy brać proporcje, przyznanych do złożonych wniosków i wtedy porównywać województwa bo inaczej to brednie zawsze będą wychodziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cormay    0

. Co do dysproporcji w poszczególnych województwach to należy brać proporcje, przyznanych do złożonych wniosków i wtedy porównywać województwa bo inaczej to brednie zawsze będą wychodziły.

 

ktoś już tutaj to robił, i jak się domyślasz wyszły z MIAŻDŻĄCĄ korzyścią dla tych kilku województw gdzie średnia powierzchnia gospodarstwa to ok 10ha (% uznanych do złożonych wniosków)

Daj na luz,ile razy to można wałkować.Było i już się nie wróci.

Zasady były znane od samego początku.Im więcej ha masz  tym lepiej.

 

 

Sedno w tym że w jednym województwie za każdy ha dostawało się 0,25 pkt, a w innym powiedzmy 0.8 pkt.

I jak tu normalnie konkurować? ktoś powinien za to odpowiedzieć, nie sądzicie?

 

w jednym województwie musiałeś mieć 60 ha na 16 pkt, a w innym 20 ha - paranoja? nie Polska

 

oczywiście że zasady były znane od początku, bo jak miałyby być znane od środka czy końca??? :)

Edytowano przez Cormay

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1091    2

Walkowanie walkowaniem. Niepotrzebnie. Tylko gdzie trzeba miec mozg, zeby zakladac tysiac kont i pisac o tym samym?

Sorry za brak polskich znakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

kolego freetaxi mam taki problem , mianowicie umowę dzierżawy mam od 25 wrzesnia a zgłoszona w starostwie 17 pazdzirnika. w Krusie powiedzieli że nie mogą mnie ubezp od daty zawarcia umowy tylko od zarejestrowania w starostwie. Czyli ubezp bede od 17.X czy ARiMR nie zrobi problemu. No bo niby działalność rozpocząłem z dniem zawarcia pierwszej umowy. pozdr 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A wniosek o płatność złożony?  Jeśli tak to kiedy?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie powinno być problemów.

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

Panowie tak szukam i nie za bardzo mi wychodzi. Czy są jakieś chociaż plotki na temat tego, na jakich zasadach (tak ogólnie) będzie przeprowadzany MR w 2015 roku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Plotki? Ja słyszałem że to był ostatni nabór na MR gdzie można było skorzystać z dzierżawy i np wydzierżawić część gosp. W nowym naborze ma obowiązywać całkowite przejęcie gosp na stałe razem z całą produkcją (roślinną, zwierzęcą, specjalną itp). Ale widzisz, to są tylko plotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj