Polecane posty

freetaxi    947

Nie. Numer w ARR jest Ci niepotrzebny jeśli chodzi o MR.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

dobra już ostatnie pytanie, do prowadzenia ogólnie pojętej działalności jako MR dopłaty na konto itd muszę mieć jakieś inne konto niż osobiste? bo babka na infolinii bgżu mnie trochę zmyliła i mówiła coś o niemożności prowadzenia działalności gospodarczej itd itp, krótka piła do MŁODEGO ROLNIKA wystarczy zwykłe konto osobiste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wystarczy Ci zwykłe konto osobiste.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zwykłe konto osobiste :) 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jak bylem w arimr to pani mi dala wniosek bo chciale mo nadanie numeru gospodarstwa to dala wniosek i kazal pierwsze konto zalozyc w banku i tam podac nr a 2 sprawa t opierwsze to zlozyc czy czekac az przyjdzie mi z krusu ze jestem zarejstrowany bo bylem sie zarejestrowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak masz już numer konta bankowego to składaj ten wniosek o wpis do ewidencji. Zaświadczenie z krus nie ma tu nic do rzeczy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Czy w 2015 roku będzie nabór wniosków na MR? Pani w ODR powiedziała mi dziś, że do 2020 roku nie będzie takich naborów, bo kasy nie ma oraz dopłaty bezpośrednie mają zmaleć do 104 Euro/hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pani z ODR Ci głupot naopowiadała. Nabory na MR w nowej perspektywie finansowej będą. Zmienią się jedynie zasady.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. W Biurze Powiatowym.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

Czy w 2015 roku będzie nabór wniosków na MR? Pani w ODR powiedziała mi dziś, że do 2020 roku nie będzie takich naborów, bo kasy nie ma oraz dopłaty bezpośrednie mają zmaleć do 104 Euro/hektar.

 

wiem, że pewna jest tylko śmierć i podatki, ale wg. tego co mówię przedstawiciele ministerstwa to będzie na 100% i bardzo możliwe że  na początku roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Głupi to Ty jesteś. Nie jeden na forum za 70 tys kupi maszyny a za 30 auto - tatuś tak czy tak będzie ziemię obrabiał. I kto jest głupi? Ten kto ma szansę a jej nie wykorzystuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Jutro jadę do ARiMR i skonfrontuje informacje z ODRu, a potem zamierzam wyciągnąć wnioski. Za czyjąś kasę siedzą w tym biurze. Dzięki za wypowiedz w temacie. Ja przejrzałem troszkę stron w internecie i jest zupełnie inaczej jak mi dziś powiedziano. Spokojnej nocy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

wiez co nie powiem kto tu jest głupi, jedynie  każdy ten co nie zrozumiał  mojego żartu. Ja całą premie przekazuje na gospodarstwo bo akurat takie fanty jak samochód telefon sygnet czy złoty łańcuszek mnie nie kręcą. aha i jeszcze jedno ja cie nie obrażam więc sobie uważaj bo nie pozwole sobie na takie teksty w kierunku mojej osoby więc zastanów sie co napiszesz następnym razem bo możesz mieć przypadkiem "przerwę" na forum. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

znam gościa któremu wniosek robiła jakaś firma jest sam z ojcem i mają ponad 50ha i ponad 100szt bydła. Szkoły żadnej nie ma tylko krus opłaca już długo. Ta pani co mu wniosek pisała wmówiła mu że każdy dostanie i najlepiej jak wpisze do wniosku tylko średnia wojewódzka. W ten sposób pozbawiła go premi. Czy jest jakaś możliwość pociągnięcia do odpowiedzialności tej osoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

wiez co nie powiem kto tu jest głupi, jedynie  każdy ten co nie zrozumiał  mojego żartu. Ja całą premie przekazuje na gospodarstwo bo akurat takie fanty jak samochód telefon sygnet czy złoty łańcuszek mnie nie kręcą. aha i jeszcze jedno ja cie nie obrażam więc sobie uważaj bo nie pozwole sobie na takie teksty w kierunku mojej osoby więc zastanów sie co napiszesz następnym razem bo możesz mieć przypadkiem "przerwę" na forum. Pozdrawiam 

 

Nawet tak nie żartuj bo to wpienić może :P

 

Co do odpowiedzialności.... nie ma takiej opcji. Co w sądzie powiedzą? Ze im kazała tak i tak a oni inaczej chcieli? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

no dokładnie tak było. On i tak całą gospodarkę przejmie a ta im powiedziała że tak będzie lepiej w razie kontroli jak ojciec będzie miał bydło i większość ziemi a syn tylko kawałek pola. Wiedziała że za bezrobocie u nas jest tylko jeden punkt i że po zawodówce i samym krusie punktów za wykształcenie też nie złapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

jeżeli nie przepisali ziemi to w następnym naborze weźmie premie, tylko niech teraz kogoś ogarniętego do wniosku weźmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

i tak dobiliśmy do 800.....

dzisiaj wybieram sie do krus,wiecie moze czy zaswiadczenie dostanę od reki czy bede musiał czekać na decyzje o ubezpieczeniu. dodam ze cały czas jestem jeszcze ubezp jako domownik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zależy od terenu. W jednych stronach czeka się pół godziny a w niektórych po 2 tygodnie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

i tak dobiliśmy do 800.....

dzisiaj wybieram sie do krus,wiecie moze czy zaswiadczenie dostanę od reki czy bede musiał czekać na decyzje o ubezpieczeniu. dodam ze cały czas jestem jeszcze ubezp jako domownik. 

 

W moim oddziale czekałem ok 3 tygodni. Skoro jesteś jeszcze domownikiem musisz ubezpieczyć się jako rolnik, od złożenia twojego zgłoszenia KRUS ma 4 tygodnie na zarejestrowanie, dopiero w chwili gdy zostaniesz zarejestrowany możesz złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia i znowu na jego wydanie trzeba czekać (przynajmniej ja czekałem 3 dni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

znam gościa któremu wniosek robiła jakaś firma jest sam z ojcem i mają ponad 50ha i ponad 100szt bydła. Szkoły żadnej nie ma tylko krus opłaca już długo. Ta pani co mu wniosek pisała wmówiła mu że każdy dostanie i najlepiej jak wpisze do wniosku tylko średnia wojewódzka. W ten sposób pozbawiła go premi. Czy jest jakaś możliwość pociągnięcia do odpowiedzialności tej osoby?

 

trzeba mieć swój rozum - mi też pani mówiła, że wystarczy średnia krajowa 10,42 ha i początkowo chciałem tak zrobić. gdy zacząłem wnikać ile wtedy będę miał pkt w moim województwie (warm.-maz. ze średnią 22,9 ha) pomimo 5 pkt za wykształcenie, a ile mogę mieć, gdy wezmę całą "wolną" pulę ziemi, to wziąłem nie 1, a 4 średnie krajowe i załapałem się.

 

nikt nikomu złej woli nie udowodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj