Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A co wstydzi się powiedzieć?      :P    a jak się pomylę.     :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Żeby uzyskać numer ewidencyjny składasz wniosek o wpis do ewidencji w swoim BP Arimr. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

No ale na którą mam głosować jak wszystkie ładne      :D      nawet nie wiem jak Masz na imię       :P

 

numero uno :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieceofmind    12

czy numer gospodarstwa jest potrzebny do wniosku o płatność? jak tak to gdzie go pobrać?

A w ogóle można mieć gospodarstwo bez numeru?

 

Podatki, krusy, no chyba że jakaś dzierżawa...nawet nie wiem zaczynam to zgłębiać.

Ale nawet jeżeli dzierżawa to chyba operuje się numerem właściciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

w ostatnim tpr pisze że jednak 9tys osób dostanie premie. Mają jakieś sprawdzone informacje czy tak sobie piszą. Na liście nic się nie zmienia.

 

papiery poszły do KE i ministerstwo tylko czeka na ich zgodę, mają czas do 9 grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

Mi diler new hollanda mówił że spokojnie otrzymam premie mimo tego że jestem na początku 11 tysiąca..powiedział że środków ma być dużo więcej tylko na razie agencja nic nie zdradza bo każdy czeka bliżej wyborów..ja jakoś nie wierze w to co mówił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

bzdura, z kilku źródeł słyszałem, że tylko te 90mln będzie, na pewno tyle poszło do KE, zanim by następne przesunęli za długo by się zeszło, prędzej ruszy nowy nabór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarm    0

 W sierpniu dostałem pismo że na razie brak środków,a dziś dostałem pismo o możliwości zapoznania sie z aktami sprawy i wypowiedzenia się co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań. Wie ktoś może o co chodzi (pozycja na liście 10200).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

w ostatnim tpr pisze że jednak 9tys osób dostanie premie. Mają jakieś sprawdzone informacje czy tak sobie piszą. Na liście nic się nie zmienia.

 

 

900 osob!

to blad zle policzyli


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

bzdura, z kilku źródeł słyszałem, że tylko te 90mln będzie, na pewno tyle poszło do KE, zanim by następne przesunęli za długo by się zeszło, prędzej ruszy nowy nabór

 

Nowy nabór nie ruszy wcześniej jak w marcu, licząc na to że na początku września wszyscy dostali decyzje pozytywną mają 6miesiecy na złożenie wniosku o płatność, a jeśli nie złożą to wchodzą następni na ich miejsce, patrząc na ostatni nabór ile wniosków zostało złożonych a ile otrzymało pieniądze, było by spore zamieszanie bo tu juz by mieli wnioski złożone na nowy nabór a tutaj by się na liście przesuneli.

 W sierpniu dostałem pismo że na razie brak środków,a dziś dostałem pismo o możliwości zapoznania sie z aktami sprawy i wypowiedzenia się co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań. Wie ktoś może o co chodzi (pozycja na liście 10200).

 

A składałeś jakieś odwołanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

też tak myślę że nowy nabór nie prędko bo większość tych co się teraz nie załapali złoży jeszcze raz. Muszą ten nabór zakończyć na dobre i dopiero nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarm    0

Nowy nabór nie ruszy wcześniej jak w marcu, licząc na to że na początku września wszyscy dostali decyzje pozytywną mają 6miesiecy na złożenie wniosku o płatność, a jeśli nie złożą to wchodzą następni na ich miejsce, patrząc na ostatni nabór ile wniosków zostało złożonych a ile otrzymało pieniądze, było by spore zamieszanie bo tu juz by mieli wnioski złożone na nowy nabór a tutaj by się na liście przesuneli.

 

A składałeś jakieś odwołanie?

nie, nie składałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Mi diler new hollanda mówił że spokojnie otrzymam premie mimo tego że jestem na początku 11 tysiąca..powiedział że środków ma być dużo więcej tylko na razie agencja nic nie zdradza bo każdy czeka bliżej wyborów..ja jakoś nie wierze w to co mówił :)

Ten diler robił Ci wniosek? U mnie diler NH znajomemu robił - 22xx miejsce na liście, wziął 700zł i obiecał upust na maszynie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

10-11 września składałem wniosek o płatność i 15 Października (wczoraj) pieniądze na koncie. Więc dla osób które czekają na kase liczcie koło miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

Ten diler robił Ci wniosek? U mnie diler NH znajomemu robił - 22xx miejsce na liście, wziął 700zł i obiecał upust na maszynie. 

 

kto robi wniosek raczej nie było najbardziej istotne

 

co do naboru nowego to nie wydaje mi się że muszą czekać z nowym naborem do zakończenia starego, niech się wypowie ktoś kto może większą wiedzę ma

do mnie doszły dosyć mocne słuchy z ministerstwa że na koniec tego roku, ewentualnie początek nowego ma być nowy nabór na MR i dla niskotowarowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Najpierw KE musi zatwierdzić projekt PROW 14-20 więc póki co takie gadanie to nie ma sensu. Aczkolwiek oby tak było.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Z moich źródeł wiem że projekt PROW 2014-2020 wrócił z KE i jest do wykonania ponad 600 poprawek ;) także dużo pracy przed naszymi urzędnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szajar    1

A znając naszych urzędników to narobią znowu masę błędów :D Mnie zastanawia jedna rzecz - czemu za błędy odpowiadaja rolnicy a nie urzędniki, kasę zarabiaja to nie z pensji urzędników tylko kasy dla rolników ? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

na PROW 2014-2020 przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Warto jednak już rozglądać się za możliwościami finansowania zakupów z dotacji. 

 

Zapraszam do odwiedzenia poniżej umieszczonego artykułu , gdzie opisałem problem.

 

Pozdrawiam

Krzysztof Sądej


www.premiumdirect.blogspot.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj