Polecane posty

warchest    253

Tak, musiałem pisać aneks. Nie miałem nic o czynszu - jak ktoś ma jeszcze bez czynszu niech sobie za wczasu już zrobi żeby na ostatnią chwilę nie szukać :)

 

tzn  ja mam od rodzicow dzierzawe i tez nie mam czynszu tylko za placenie podatku to jaki aneks trzeba zrobic a i jak umowe dzierzawy sie pisze i u notariusza bedzie ta umowa to czy jak czynsz dzierzawny sie wpisze to nie trzeba w urzedzie skarbowym nic placic ? ani nic nie bedzie musial placic wlasciciel gruntu tam ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można? Można :) 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

Jeżeli mam poprawkę i w jutro doniosę im ten aneks do dzierżawy to jak liczone jest te 60 dni na wyplate ? 

Od jutra czy daty zlozenia wniosku o platnosc czyli cos kolo 19 wrzesnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Od złożenia wniosku.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekn21    0

Panowie mam pytanie. Jesli mam umowe dzierżawy notarialna czy to wystarczy do agencji czy dodatkowo mam jeszcze gdzies sie z tym udac?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A ubezpieczyłeś się już w krusie?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

koledzy czy muszę gdzieś zgłaszać( poza ARiMR) umowe dzierżawy notarialną którą mam we wniosku.zastanawia mnie czy muszę ją podawać w krusie gdzie oczywiscie naliczą mi wiekszą składkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilidan    0

Witam mampytanie odnosnie premii dla mlodego rolnika na specjalny dzial rolnictwa jakim jest pszczelarstwo

skladal kos albo slyszeliscie moze o kims takim? chodzi mi o premie na rozwoj pasieki i dokupienie paru  dzialek rolnych


Boże widzisz a nie grzmisz
-Widzę tylko plastik prądu nie przewodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

2. Dzierżawcy przysługuje, z zastrzeżeniem ust. 3, prawo rozwiązania umowy za wypowiedzeniem ze skutkiem na ostatni dzień roku, w którym doręczył wydzierżawiającemu wypowiedzenie w formie pisemnej pod rygorem nieważności.

 

taki zapis wywalić całkiem czy może lepiej zmienić na coś takiego:

 

2. Dzierżawcy przysługuje prawo rozwiązania umowy za wypowiedzeniem ze skutkiem na ostatni dzień roku, w którym doręczył wydzierżawiającemu wypowiedzenie w formie pisemnej pod rygorem nieważności lecz nie wcześniej niż po upływie 5 lat od zawarcia tej umowy.(DATA PEWNA?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biniu91    17

Witajcie koleżanki i koledzy. Mam pewne pytanie. W biznesplanie wpisałem zakup ciągnika 105 km i cenę około 200 tys, jednakże moje plany się troszkę zmieniły i zdecydowałem się już (i dogadałem z dealerem) na ciągnik 95 km za 170 tys brutto. Czy muszę wprowadzić poprawkę przed złożeniem wniosku o płatność? Dopłatę MR będę wpłacał jako środki własne przy finansowaniu fabrycznym - tzn daje dealerowi 100 tys, reszta na raty i tu moje drugie pytanie: Czy jeżeli w biznesplanie podałem, że maszyna, którą mam zamiar kupić jest warta załóżmy 170 tys to muszę przeznaczyć na nią całe 100 tys z MR czy mogę wpłacić dealerowi 70 tys i resztę na raty a pozostałe 30 tys przeznaczyć na coś innego? 
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tome11 żadnego z tych zapisów nie może być w umowie dzierżawy. Biniu zmiany do wniosku odnośnie zakupu trzeba zrobić teraz. Jeśli chodzi o MR to masz mieć rozliczone 70 % kwoty brutto czyli 70 000 PLN.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panie freetaxi a jak umowe dzierzawy podpisywac to jak z rodziczami bede mial to czynszu dzierzawnego wogole nie pisac tylko ze za podatek czy jak ?

i 2 pytanie jak pisze z ciocia dzierzawe na ziemie ktora uprawiam to w umowie dzierzawy wpisac czynsz dzierzawny musze to ona nie bedzie cin musiala od tego placic w urzedzie skarbowym ??? a i jak podpisze z nia umowe u notariusza na 10 lat to bede mial prawo pierwokupu jakby co ? i czy jakbym tego nie kupił to dalej do tych 10 lat moge dzierzawic to czy jakby mi zabrala to musze szukac innej dzilaki np po 5 latach od tej dotacji dostania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

sorry freetaxi za zawracanie d*py ale czy taka umowa przejdzie? można wpisać bez problemowo 'tylko' 5 lat? Księga Wieczysta i Sąd Rejonowy też potrzebny?

 

pzdr i thx

post-99941-0-51508000-1413147300_thumb.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Panie Warchest jeśli chodzi o czynsz dzierżawny to jak tam Pan uważasz. Co do podatku to na 100 % nie wiem ale raczej nie będziesz musiała nic odprowadzać. Opcja pierwokupu to raczej wchodzi w rachubę ale jeśli dzierżawisz Pan ze Skarbu Państwa. Po 5 latach kończy się zobowiązanie MR więc nie ma potrzeby kontynuacji. Tome11 umowa musi być podpisana na 10 lat i nie może w niej być zapisu o wcześniejszym wypowiedzeniu umowy. Pokasuj te zapisy odnośnie ksiąg wieczystych i Sądu Rejonowego.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

freetaxi piszesz że zmiany odnośnie przeznaczenia pieniądzy trzeba wnieść teraz a z tego co się orientuje to mamy na to 3 lata żeby zrobić zmiany we wniosku. Jeżeli dostanę już pieniądze to nie mogę zrobić już zmiany??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli wiesz, że będziesz zmieniał inwestycje to po co czekać? Na wydatkowanie pieniędzy masz 3 lata i do tego czasu możesz zrobić sobie zmiany związane z wydatkowaniem pieniędzy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Panie Warchest jeśli chodzi o czynsz dzierżawny to jak tam Pan uważasz. Co do podatku to na 100 % nie wiem ale raczej nie będziesz musiała nic odprowadzać. Opcja pierwokupu to raczej wchodzi w rachubę ale jeśli dzierżawisz Pan ze Skarbu Państwa. Po 5 latach kończy się zobowiązanie MR więc nie ma potrzeby kontynuacji. Tome11 umowa musi być podpisana na 10 lat i nie może w niej być zapisu o wcześniejszym wypowiedzeniu umowy. Pokasuj te zapisy odnośnie ksiąg wieczystych i Sądu Rejonowego.

 

ok, tak zrobię, zmieniłem sobie jeszcze Miejsce położenia działki na Obręb ewidencyjny; powierzchnię działek w umowie dzierżawy wystarczy pisać do 2 miejsc po przecinku czy trzeba aż do 4? np 2,58 czy 2,5842?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pisz do 4 miejsc.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteklegia    4

Witam!
 

Mam kolejne problemy z dzierżawami.

 

Dziś bylem w krusie, kazano mi jechać do starostwa zarejestrować dzierzawę. Pojechałem i tam mówią że nie mogą zarejestrować umowy od rodziców, wróciłem do krusu. Tam z kolei mówią że muszą. Kółko się zamyka. Co robić?


podbijam:

 

koledzy czy muszę gdzieś zgłaszać( poza ARiMR) umowe dzierżawy notarialną którą mam we wniosku.zastanawia mnie czy muszę ją podawać w krusie gdzie oczywiscie naliczą mi wiekszą składkę. 

 

Edytowano przez barteklegia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_86    21

Witam!

 

Mam kolejne problemy z dzierżawami.

 

Dziś bylem w krusie, kazano mi jechać do starostwa zarejestrować dzierzawę. Pojechałem i tam mówią że nie mogą zarejestrować umowy od rodziców, wróciłem do krusu. Tam z kolei mówią że muszą. Kółko się zamyka. Co robić?

podbijam:

 

 

Mnie powiedzieli w Starostwie, że można rejestrować umowy dzierżawy tylko te, w których dzierżawca pozbywa się ziemi w celu przejścia na emeryturę/ rentę/ zaprzestania płacenia składek i itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Powinno.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj