Polecane posty

Cormay    0

dla mnie niepojętym jest, że w mieniącym się demokrantycznym państwie przechodzą takie przekręty jak w tym działanu

 

jak to możliwe że w łaskach ustalających zasady są tylko niektóre województwa?

 

dlaczego w zachodniopomorskim było prawie niemożliwe dostanie premii w momencie kiedy w kilku innych dostało po ponad 1000 osób??

to się nadaję do telewizji i prokuratury.

 

jak można traktować inaczej takie same gospodarstwa na terenie jednego kraju??

 

chyba temu który wymyślił tak bulwersujące rozwiązanie powinno się zrobić jakąś pikietę przed miejscem pracy

 

we francji rolnicy są bardziej przedsiębiorczy

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Francja-gwaltowny-protest-rolnikow-w-Bretanii-splonely-dwa-urzedy,wid,16898416,wiadomosc.html?ticaid=113979&_ticrsn=3

 

mam ogromną nadzieję że osoby związane z tym różnicowaniem takich samych gospodarstw w Polsce(faworyzowanie lub dyskryminowanie) ze względu na ich położenie straciły już pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33

dla mnie niepojętym jest, że w mieniącym się demokrantycznym państwie przechodzą takie przekręty jak w tym działanu

 

jak to możliwe że w łaskach ustalających zasady są tylko niektóre województwa?

 

dlaczego w zachodniopomorskim było prawie niemożliwe dostanie premii w momencie kiedy w kilku innych dostało po ponad 1000 osób??

to się nadaję do telewizji i prokuratury.

 

jak można traktować inaczej takie same gospodarstwa na terenie jednego kraju??

 

chyba temu który wymyślił tak bulwersujące rozwiązanie powinno się zrobić jakąś pikietę przed miejscem pracy

 

we francji rolnicy są bardziej przedsiębiorczy

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Francja-gwaltowny-protest-rolnikow-w-Bretanii-splonely-dwa-urzedy,wid,16898416,wiadomosc.html?ticaid=113979&_ticrsn=3

 

mam ogromną nadzieję że osoby związane z tym różnicowaniem takich samych gospodarstw w Polsce(faworyzowanie lub dyskryminowanie) ze względu na ich położenie straciły już pracę.

kolejny narzekający, do jakiej prokuratury, zastanów się człowieku, zasady były znane przed składaniem wniosków a nie po, więc jak coś to trzeba bbyło wcześniej żale wylewać a nie jak się okazało że nie dostałeś kasy, poza tym nie wiem jak w innych ośrodkach ale jak ja składałem to pani w agencji odrazu mówiła że jest już 20000 chętnych a kasy na 8 tys więc jasne było że trzeba będzie mieć dużo punktów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieceofmind    12

No ale liczba przyznanych punktów jest chyba do zweryfikowania...a czy istnieją jakieś procedury odwoławcze w przypadku kiedy ktoś kwestionuje przyznane sobie punkty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33

No ale liczba przyznanych punktów jest chyba do zweryfikowania...a czy istnieją jakieś procedury odwoławcze w przypadku kiedy ktoś kwestionuje przyznane sobie punkty?

 

tak jest taka możliwość, każdy dostał listownie decyzję pozytywną lub negatywną i od tej decycji może się odwołać bo np stwierdził że armir przyznał mniej punktów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

Dziś dostałem instrukcje odnośnie poprawki we wniosku o płatność, gość mówił coś o aneksie do umowy dzierżawy odnośnie zapłaty za dzierżawę... Na umowie było zaznaczone że zapłatą będzie płacenie podatku rolnego, jak wygląda taki aneks ? Będę potrzebował podpisu wydzierżawiających czy to będzie po prostu oświadczenie moje ? Spotkał się ktoś z tym albo wie coś ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jnerwach. wszędzie błędy urzędników przy wyliczaniach powierzchni przeliczeniowych. Mam do Krusu 50km w jedna stronę i musiałem trzy razy jeździć poprawiać i tłumaczyć błędy urzędników. Do tego weterynaria za kota w stodole mandaty... a jeszcze długa droga przede mną.

Możesz rozwinąć myśl odnośnie mandatów za kota w stodole...? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no wlasine mam pytanie bo kilka ha mam miec dzierzawa od rodzicow i jak tam wpiasc czynsz bo mam umowe ale jeszcze nie podpisana i myslalem zeby wpisac od rodzicow za placenie podatkow z tej dzialki czy trzeba jakis czynsz wpisac ? noi mam od cioci 2 dzierzawe noi z nia bede wpisywal czynsz dzierzawny to jak najlepeij wpisac bo mysle by wpisac w ilosci zboza tak ? bo ze w zamian za doplaty to nie mozna ? a i czy jak wpisze przykladowo iles tam pieniedzey to czy ciocia od tej dzierzawy nie bedzie musiala nic w urzedzie skarbowym placic jak np wpisze sie w umowie 400 zł za ha to nie bedzie musiala inc od tego odprowadzac ? zeby nie miala zadnych problemow bo ta ziemie naprawde uprawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

jeżeli chodzi o mandat to przyszli w umówionym czasie na kontrole bo miałem mieć również przepisane "mleko". Wszystko ładnie szło do momentu aż nie weszli tam gdzie paszę. Akurat mysz przebiegła to się zaczęło ale jakoś ich udobruchalem ale kot w stodole to elementarne naruszenie zasad higieny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majcin    7

. Na umowie było zaznaczone że zapłatą będzie płacenie podatku rolnego, jak wygląda taki aneks ? Będę potrzebował podpisu wydzierżawiających czy to będzie po prostu oświadczenie moje ? Spotkał się ktoś z tym albo wie coś ? :D

 

Podpisy musisz mieć :)

 

 

 

aneks do dzierżawy2.rtf

Edytowano przez Majcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majcin    7

Tak, musiałem pisać aneks. Nie miałem nic o czynszu - jak ktoś ma jeszcze bez czynszu niech sobie za wczasu już zrobi żeby na ostatnią chwilę nie szukać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

Czy mając ziemie rolną dłużej niż rok przed złożeniem wniosku o pomoc dla MR jednak nie uprawiając jej (ziemia puszczona w dzierżawę) i nie będąc zarejestrowanym w KRUS przez ten czas można starać się o pomoc dla MR? 

 

Mam okazję kupić parę hektarów które w przyszłości wraz z ziemią przepisaną od teściów wchodziły by w skład mojego gospodarstwa, aktualnie nie posiadam żadnych GR, pracuję i chciałbym powoli kupować ziemie. Czy mogę ją kupić i wydzierżawić dopóki nie zacznę samodzielnie prowadzić gospodarstwa tak by móc w przyszłości skorzystać z MR? Czy sam fakt posiadania ziemi dłużej niż rok (lecz nie prowadzenie gospodarstwa rolnego i nie opłacanie składek KRUS) dyskwalifikował by mnie z programu MR?

 

Oba przypadki dotycza tej samej sytuacji, przedstawiłem je tak byście mogli lepiej zrozumieć moje pytanie.

Jeśli ktoś się orientuje to proszę o odpowidź.

 

...

 

to zależy czy jeszcze nie brałeś dopłat z arimr lub kredytów pref. z dopłatami arimr, czy nie masz nadanego nr gosp. i siedziby stada.

 Nie brałem dopłat ani kredytów...nie mam nr. gospodarstwa ani siedziby stada, jednym słowem jak dotąd nie mam nic wspólnego z gospodarstwem. Ziemię zamierzam dopiero kupić i chciałbym ją od razu puścić w dzierżawwe, dopłaty by szły dla osoby która by to dzierżawiła ode mnie, ja miałbym to przejąć za jakieś 1,5 do 2 lat i wtedy też mam mieć przepisane gosp. po teściach. Jest szansa że w tym przypadku gdy kupię teraz ziemię na takich warunkach jak pisałem wcześniej uda mi się zachować prawo do MR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieceofmind    12

Nie dostałem MR! Pytam o to czy w tym przypadku ewentualna szansa na złożenie wniosku o MR mi nie przepadnie?

Aha nie zrozumiałem, no faktycznie 12 miesięcy minie od nabycia, ale tu tylko poradzi Arimr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

Witam mam takie pytanie ponieważ w biznes planie na młodego rolnika mam podane że mam 13 sztuk krów od których żekomo mam  mieć 13 cielaków ale niestety tyle nie ma poniewaz nie wszystkie sztuki się wycieliły i takie tam i tu moje pytanie czy muszę dokupić te brakujące sztuki czy mogę coś zmienić w biznes planie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

 

@Cormay - dlaczego w zachodniopomorskim było prawie niemożliwe dostanie premii w momencie kiedy w kilku innych dostało po ponad 1000 osób??

to się nadaję do telewizji i prokuratury.

 

jak można traktować inaczej takie same gospodarstwa na terenie jednego kraju??

 

 

 

 

co tak uczepiliście się zachodniopomorskiego??? w lubuskim jeszcze mniej było premii i nikt jakoś nie "walczy" za nie...

 

druga sprawa, że w podlaskim premię dostało 47% ubiegających się - czyli  najwięcej w PL. a średnia wojewódzka tam większa o 2 ha niż krajowa . da się? da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valadin1    38

A ja mam pytanie trochę z innej beczki ;p czy teraz też można kupować sprzęt używany  do 5 lat czy musi być nowy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Hubert zrób zmianę do wniosku. Valadin1 w momencie zakupu sprzęt nie może być starszy jak 5 lat.

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jeszcze inne pytanie: dzierżawca wyraził chęć sprzedaży gruntu. Na działce jest 3ha pola i 0,5ha lasu. Za całość chce 80 tys. Działka ma jeden numer. Za premię można kupowac jedynie grunty użytkowane rolniczo. W związku z tym co zrobić w przypadku zakupu takiej działki. W akcie notarialnym będzie że zapłacono 80 tys ale również za las.... Jak to rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pawel na wypisie jest ile jakiej klasy, ile lasu budynków i łąk, pewnie z MR będziesz mógł wydać np. 60 tys zł za grunty orne 20tys zł x 3ha ornego, a pozostałe 20 tys czy ile tam się dogadacie za 0,5ha lasu już ze swojej kieszeni. Myślę że nie trzeba dzielić tej działki tylko zapłacić za grunt orny i szukać dalej działek albo kupić maszynę.

Chociaż u nas w mazowiecki to te ceny nawet wysokie są chociażby w porównaniu z lubelskim i jeżeli jest to III / IVa kl to 3ha takiej gleby jest warte trochę więcej niż 70 tys które trzeba wydać z MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj