Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
cebula440    0

w tym naborze nie mam już szans, jak myślicie kiedy ogłoszą następny, rok 2015 to realny termin?

a ja uważam że dla tych 900 osób bedą pieniadzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_86    21

A czy jak mam zapisane gospodarstwo na siebie i dostaję młodego rolnika, to teraz muszę przepisać na siebie licznik prądu, wodę, śmieci, szambo i czy coś jeszcze. Jest to wymagane?


 

 

Po drugie czy umowy dzierżawy poświadczone w Urzędzie Gminy należy zgłaszać w Starostwie Powiatowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krciczek    0

Będę przejmował od rodziców w formie umowy dzierżawy 5 działek, akty notarialne na 3 działki są na boje rodziców, natomiast na 2 działki akt jest tylko na jednego. Czy w związku z tym muszę zrobić dwie umowy dzierżawy, czy mogę te wszystkie działki wpisać na jedną umowę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huard    13

panowie złożyłem wniosek o płatność i osoba która zajmuje sie moim wnioskiem mówiła ze przyjedzie jakaś kontrola o co moze chodzić i co bedą sprawdzać?wszystko przejołem dzierżawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Inspektorzy będą sprawdzać generalnie dokumentację w gospodarstwie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_86    21

Czy w tej dokumentacji muszą być już też  przepisane liczniki wody, prądów, śmieci  i itp.? Co jeszcze kryje się pod słowem dokumentacja według Agencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    89

Studia dzienne mogą być problemem dla agencji ? Czy raczej mało ich to obchodzi aby w papierach wszystko się zgadzało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Magda a Ty masz jaką formą przejmujesz/przejęłaś gospodarstwo? Dzierżawa czy darowizna? 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_86    21

Magda a Ty masz jaką formą przejmujesz/przejęłaś gospodarstwo? Dzierżawa czy darowizna? 

 

 

Od rodziców przejęłam całość w formie darowizny + mam umowę dzierżawy od znajomych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huard    13

freetaxi tzn o jakiej dokumentacji mówisz ze bedą sprawdzać bo ja mam wszystko dzierżawą od rodziców plus jedna działka od szwagra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

To może ktoś napisze co w tej dokumentacji będą sprawdzać bo mnie to także ciekawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mniej więcej to samo, taksa notarialna wszędzie taka sama. Chyba, że masz w okolicy sporo notariuszy to można się targować. Ale nadal to temat o młodym rolniku a nie o przepisywaniu ziemi!

 

Młody rolnik wiąże się z przepisywaniem ziemi, jak najbardziej! Też miałam zapłacic dużą sumę za przepisanie gospodarstwa, ale znalazłam w internecie taksę notarialną, a tam takie zdanie:

 

"Sporządzenie umowy zbycia nieruchomości, jeżeli w związku z tą umową następuje wypłata świadczeń z tytułu ubezpieczenia społecznego rolników albo renty strukturalnej współfinansowanej ze środków pochodzących z Sekcji Gwarancji Europejskiego Funduszu Orientacji i Gwarancji Rolnej - 600 zł"

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można ale przy okazji można zrobić zmianę do wniosku żeby się wszystko zgadzało. Co do dokumentacji to poczytajcie o zasadach wzajemnej zgodności. Wszystko tam jest włącznie ze wzorami dokumentów.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sebaal123   
Gość sebaal123

Można ale przy okazji można zrobić zmianę do wniosku żeby się wszystko zgadzało. Co do dokumentacji to poczytajcie o zasadach wzajemnej zgodności. Wszystko tam jest włącznie ze wzorami dokumentów.

Można zwiększyć areał aby uzyskać więcej punktów? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie :) za proste to by było.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sebaal123   
Gość sebaal123

Cóż trzeba czekać. Jestem na pozycji 92** więc chyba nie ma co sobie robić nadziei. Mogłem przepisać jeszcze przynajmniej 10 hektarów w woj. łódzkim i nie byłoby teraz problemu :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmkeen    7

Czy brał ktoś z Was zaświadczenie o braku planu zagospodarowania przestrzennego z gminy ? Potrzebne jest ono do notariusza. Czy opłata jest ta sama tj. chyba 17zł  niezależnie od ilości działek czy od każdej działki jest to pobierane osobno ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzio    11

Czy ARIMR żąda w Akcie Notarialnym szczegółowych powierzchni budynków, czy wystarczy tylko uwzględnić, że na danej działce znajduje się obora, stodoła i td itd.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

Nie wiem jak ARiMR ale notariusz sam ode mnie chciał wymiary budynków i date ich budowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Agencja nie wymaga podawania powierzchni budynków w akcie notarialnym. Przynajmniej tak było do tej pory.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

dane budynków dla notariusza brałem z "kartoteki nieruchomości" w starostwie powiatowym (30 zł). dodatkowo był potrzebny wypis z rejestru gruntów (u mnie tylko 50 zł - był 12 żł). jeśli nie jest się właścicielem (a jeszcze się nie jest, skoro organizuje się te papiery dla notariusza), to potrzebne jest upoważnienie dotychczasowego właściciela lub niech on je załatwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj