Polecane posty

Optimus    71

cos ten temat przygasł albo agencja działa powoli albo nikt sie kasą nie chce pochwalić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Całkiem możliwe, że jeszcze nikt nie dostał z użytkowników forum.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_86    21

A czy jak mam zapisane gospodarstwo na siebie i dostaję młodego rolnika, to teraz muszę przepisać na siebie licznik prądu, wodę, śmieci, szambo i czy coś jeszcze. Jest to wymagane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1091    2

Nie minęło jeszcze 60 dni od ukazania się listy, więc agencja się nie spieszy i nikt jeszcze kasy nie ma

Edytowano przez Maciek1091

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Pedro to Ty nie masz wniosku swojego na kompie?

Mam, ale tam jest to co poszło w czerwcu jak składałem + korekta, a w sierpniu dostałem wezwanie do uzupełnienia parametrów maszyn, pojechałem wpisałem i teraz zapomniałem co wpisałem :P 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krciczek    0

Jaki wpisujecie czynsz dzierżawy? Jaką przyjąć kwotę za 1ha? Ziemie będę dzierżawił od rodziców, więc wiemy jak to jest, tylko zastanawiam się jaka to powinna być kwota aby nikt się nie przyczepił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

Mam pytanie troche inne od tego co padło juz pewnie ze 100 razy. Premii jeszcze nie dostałem jestem 450 w kolejce i tu prosze o odpowiedz. We wniosku mam wpisane ze bede miał bydło 14 opasów w pierwszy roku 7 w drugim 14 ale ze względów ekonomicznych poniewaz jesteśmy w trakcie budowy obory chciał bym w pierwszym roku mieć 20 sztuk a w drugim 50 sztuk i czy da rede jeszcze to zmienic we wniosku  czy dopiero wtedy gdy już dostanę tą premie (Jeżeli dołożą kasę) 


eeee kurde patrze teraz na listę kto dostał i w mordę misia byłem 8275 a teraz jestem 8278 jak to sie stało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

@kaczus nic nie zmieniaj, zakładam, że sztuki jako takie potrzebne Ci są tylko do pow. ESU czyli większa liczba tylko na plus. Ewentualnie niech cześć stada będzie na ojca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer0010    0

jak to się stało byłem na miejscu 1002* a teraz jestem kilka miejsc niżej       mam jeszcze jakieś szanse

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

mi wyświetla się, że jest z 13 sierpnia 

 

a nie sory jest, nie zauważyłem ;P

3 miejsca w dół, Jupi!! :D

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sebaal123   
Gość sebaal123

Tak samo ja. Dwa miejsca w dół. Porównywałem obie listy i sporo ludzi ma zmiany w punktacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ale zobaczcie że lista się przesunęła. Kilkunastu ludzi dostało teraz po tej zmianie. Ja też niby spadłem o 2 miejsca ale tak naprawdę podniosłem się o kilkanaście. Bo przedemna jest teraz 95* ludzi a było 96*.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio018    1

Mi brakuje nie całe 200 miejsc niby nie dużo....a jednak.Jak obstawiacie decyzje KE o przesunięcie dodatkowych środków ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ventari1    0

Witam. Ja ma z goła inny problem. Dostałem pozytywną decyzję, ale niestety podczas przeprowadzki gdzieś zaginęła. Czy muszę kontaktować się z agencją w tej sprawię czy jest ona nie potrzebna w dalszej fazie ubiegania się o dopłatę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0
Komunikat Prezesa ARiMR z 19 września 2014 r.

dotyczący aktualizacji krajowej listy określającej kolejność przysługiwania pomocy wnioskodawcom, którzy w 2014 r. złożyli wnioski o przyznanie pomocy w ramach działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" objętego PROW 2007-2013.

Na liście rankingowej zamieszczonej przez Prezesa Agencji w dniu 13 sierpnia 2014 roku, określającej kolejność przysługiwania pomocy finansowej w ramach działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 zaszły zmiany wynikające z zakończenia procesu rozpatrywania odwołania od decyzji odmawiających przyznania pomocy lub  rezygnacji wnioskodawcy z przyznanej premii.

W związku z  zaistnieniem powyższych okoliczności skutkujących uwolnieniem środków finansowych i możliwością przyznania premii kolejnym wnioskodawcom, których wnioski o przyznanie pomocy do tej pory zawierały zapotrzebowanie na środki przekraczające wysokość limitu, dotychczasowa lista rankingowa  uległa uaktualnieniu - zobacz listę.

Andrzej Gross
Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

świetnie 3 miejsca w dół

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

@kaczus nic nie zmieniaj, zakładam, że sztuki jako takie potrzebne Ci są tylko do pow. ESU czyli większa liczba tylko na plus. Ewentualnie niech cześć stada będzie na ojca.

Tylko ze część jest na tatę a chodzi tez o te dopłaty zwierzęce co maja być :D wtedy ja bym miał 50 i tata też :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

w tym naborze nie mam już szans, jak myślicie kiedy ogłoszą następny, rok 2015 to realny termin?

Edytowano przez marasp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj