Polecane posty

TOME11    174

krótka piłka:

 

czy można jeszcze przeprowadzić zmianę działek(wniosek o płatność nie składany, nie robione po prostu nic od otrzymania decyzji)

 

są 2 powody: pierwszy to:

-że mam trochę namieszane w działkach(wpisane łąki, wpisane to co nie jest własnością rodziców ale biorą na to dopłaty(stąd ten błąd robiącego wniosek))

-trafiło mi się 13ha w dzierżawę(wydzierżawiający bez problemu zgadza się żebym te +25% dopłat brał sobie, dochodzi jeszcze materiał siewny i paliwo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

"Komitet monitorujący PROW 2007-2013 zaakceptował przesunięcie dodatkowych 23 mln euro na premie dla młodych rolników. Decyzja oczekuje teraz na zaakceptowanie przez KE. Przesunięte pieniądze wystarcza na ok. tysiąc dodatkowych wniosków. W sumie więc można spodziewać się, że po przesunięciu wystarczy pieniędzy na ok. 8 700 wniosków. Mimo to wciąż ok. 14 tys wniosków pozostanie na "białej" liście. Czy Wy również złożyliście wnioski? Na co chcecie przeznaczyć pieniądze?"

 

Cytat z oficjalnego konta Top Agrar na Facebooku. Czyli to prawda co niektórzy tu pisali, ciekawe ile tej komisji się zejdzie i ile jeszcze dorzucą i czy w ogóle dorzucą.

Edytowano przez mlodyhef

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

skoro rekomendowali konkretna ilosc srodkow to kwota na pewno nie wzrosnie.

 

 

poza tym starczy to na okolo 900 wnioskow a nie 9000, nauczcie sie liczyc 


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tome11 możesz zrobić sobie zmiany dotyczące działek aczkolwiek pamiętaj, że wniosek o dopłaty będziesz musiał składać na siebie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Freetaxi mam problem, mianowicie nie jestem pewien jakie szerokości maszyn wpisałem we wniosku :ph34r: Czy osoba prowadząca mój wniosek jest w stanie na tym etapie podać mi te szerokości, czy może już nie zajmuje się moim wnioskiem?? Strasznie głupia sprawa, ale po prostu zapomniałem, a nie mam jak sprawdzić bo byłem wzywany na poprawki w związku z tym właśnie, że nie było wpisanych szerokości... Pytam żeby nie wyjść na głupka jak zadzwonię do faceta ;)

I czy w ogóle jest się czym martwić jeśli chodzi o różnicę między 2,4, a 2,6 m szer roboczej??

 

Kobieta która mi prowadziła wniosek zasugerowała żebym wpisał zakres szerokości agregatu wiec wpisałem od 3 do 4,5  ;) ARiMR Białystok

 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To zależy wszystko od konkretnego OR. Chodzi mi generalnie o wielkość "widełek"


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Freetaxi a jak wygląda sprawa tego typu: rolnik ma umowe dzierżawy potwierdzoną w gminie a biznesplan zakłada zakup gruntów rolnych a wydzierżawiający chce dzierżawcy grunty sprzedać. Czy najpierw rozwiązać umowę dzierżawy a potem kupno i notariusz czy od razu notariusz i z głowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

krótka piłka:

 

czy można jeszcze przeprowadzić zmianę działek(wniosek o płatność nie składany, nie robione po prostu nic od otrzymania decyzji)

 

są 2 powody: pierwszy to:

-że mam trochę namieszane w działkach(wpisane łąki, wpisane to co nie jest własnością rodziców ale biorą na to dopłaty(stąd ten błąd robiącego wniosek))

-trafiło mi się 13ha w dzierżawę(wydzierżawiający bez problemu zgadza się żebym te +25% dopłat brał sobie, dochodzi jeszcze materiał siewny i paliwo)

zgodnie z wytycznymi, młody rolnik powinien prowadzić produkcję zgodnie z określoną strukturą produkcji a nie powierzchni.

oznacza to, ze w biznesplanie możesz mieć wpisane 20ha, a na wiosnę trafia ci się 13 ha na jeden albo kilka sezonów uprawy. możesz je dopisać, zachowując strukturę produkcji +/-30%.

w pierwszym przypadku zmiana jest  nawet konieczna, bo rodzice nie przepiszą ci nie swojej własności.

w drugim możesz wpisać do dopłat nawet bez umowy, byle zachować strukturę produkcji z biznes planu +/-30%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

"Komitet monitorujący PROW 2007-2013 zaakceptował przesunięcie dodatkowych 23 mln euro na premie dla młodych rolników. Decyzja oczekuje teraz na zaakceptowanie przez KE. Przesunięte pieniądze wystarcza na ok. tysiąc dodatkowych wniosków. W sumie więc można spodziewać się, że po przesunięciu wystarczy pieniędzy na ok. 8 700 wniosków. Mimo to wciąż ok. 14 tys wniosków pozostanie na "białej" liście. Czy Wy również złożyliście wnioski? Na co chcecie przeznaczyć pieniądze?"

 

Cytat z oficjalnego konta Top Agrar na Facebooku. Czyli to prawda co niektórzy tu pisali, ciekawe ile tej komisji się zejdzie i ile jeszcze dorzucą i czy w ogóle doroby oby

oby to była racja

Edytowano przez cebula440

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

23 mln euro, a młodego wypłacają w złotówkach, policz sobie po kursie 4,1

 

pisałem to wcześniej, KE dostała papiery 9 września i ma 3 miesiące na zaakceptowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Paweł jakbyś nie zrobił będzie dobrze.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

ja też będę musiał porobić zmiany działek....z tym nie ma problemu...jednakże chcę również zmienić cały profil działalności tj z typowo roślinnej na mieszaną->rośliny przeznaczone pod paszę dla zwierząt- bydło. Od nowej perspektywy dopłat mają być dopłaty do bydła max do 30 sztuk, a więc dostałbym 30 sztuk młodych[tzw stado ruchome] od rodziców---szkoda aby dopłaty przepadły :) Zmianie ulegną również inwestycje, struktura zasiewu, dojdzie stara obora od rodziców. Rozumiem, iż wystarczy odpowiednio argumentowany wniosek do dyrektora OR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zmiany we wniosku i biznesplanie też. Pamiętaj, żebyś przypilnował także ESU.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Dzięki @Freetaxi ;)

Kobieta która mi prowadziła wniosek zasugerowała żebym wpisał zakres szerokości agregatu wiec wpisałem od 3 do 4,5  ;) ARiMR Białystok
 

To ten sam oddział ;) Mi też tak powiedział, ale nie jestem pewien jaką górną granicę wpisałem... A wolę teraz się upewnić niż potem biegać i się tłumaczyć...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pedro to Ty nie masz wniosku swojego na kompie?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

Złożyłem deklarację o uzupełnieniu wykształcenia - studia podyplomowe (180km od domu). Trafiła się opcja zrobienia kursu kwalifikacyjnego (20km od domu).

Czy mogę to w jakiś sposób zmienić? Czy muszę informować agencję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Należy o tym fakcie poinformować OR.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Łatwo tylko trzeba wszystkiego spokojnie przypilnować.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

Jeśli na jednej działce wpisałem że zasieję pszenice ozimą a zasieje jarą to musze robić korektę?

Edytowano przez szpeniek26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nickk    0

Panowie, czy w KRUSie trzeba zarejestrować wszystkie umowy dzierżawy aby się ubezpieczyć i aby wszystko było w porządku dla ARiMR, czy wystarczy, że zarejestruję umowę  np tylko z jedną osobą?

 

 

z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Albert policz sobie odchylenia od zadeklarowanych a zasianych upraw i pilnuj dywersyfikacji. Szczegóły tutaj http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/rolnicy-ktorzy-beda-w-tym-roku-siac-oziminy-musza-przestrzegac-dywersyfikacji-upraw-nowy-ksz.html . Albert o jakiej umowie piszesz bo nie bardzo rozumiem. Nickk jeśli chodzi o umowy to najlepiej zarejestrować je wszystkie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W MR umowy się nie podpisuje tylko składa wniosek o płatność.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj