Polecane posty

michal7536    7

Dobrze niech przesuwają jak najwięcej to w następnym naborze prędzej dostanę, bo w tym gdybym składał to by się nie udało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

mogli by już przesunąć, można by konkretniej coś planować

 

kolego wyżej, w przyszłym naborze dostanie każdy kto spełni warunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wino36    4

Mam pytanie odnośnie ESU. Dostałem decyzje o przyznaniu pomocy. W punkcie 4e.jest info odnośnie ESU aby osiągnąć co najmniej 4ESU i nie mniej niż w dniu złożenia wniosku. W dniu składania mam ponad 6ESU, więc bardzo trudno będzie mi przez 5lat rok w rok utrzymać tak wysokie ESU. Czy jeżeli w którymś roku będzie niższe niż 6ESU to mi dofinansowanie zabiorą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

info z ministerstwa, wniosek o przesunięcie przesłali do KE dopiero 9 września, a komisja ma 3 miesiąca na zatwierdzenie, czyli najpóźniej do 9 grudnia będzie wszystko wiadomo, heh pokryje mi to się prawie z listą MGR, chyba, że komisja się mocno pośpieszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wortexis    0

napewno przyjdą do wszystkich decyzje jakieby one nie były 

Oj niekoniecznie się z tym stwierdzeniem zgodzę, cierpliwie czekałam na decyzję (woj. podlaskie) aż w końcu zadzwoniłam do Arimr Białystok, decyzja wysłana 19 sierpnia (!) jak się okazało winą był błędnie wpisany przez pracownika Arimr adres. Także jak ktoś jeszcze nie otrzymał decyzji radzę interweniować ponieważ decyzje, przynajmniej u nas na Podlasiu, zakończono rozsyłać 5 września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

Mam pytanie odnośnie ESU. Dostałem decyzje o przyznaniu pomocy. W punkcie 4e.jest info odnośnie ESU aby osiągnąć co najmniej 4ESU i nie mniej niż w dniu złożenia wniosku. W dniu składania mam ponad 6ESU, więc bardzo trudno będzie mi przez 5lat rok w rok utrzymać tak wysokie ESU. Czy jeżeli w którymś roku będzie niższe niż 6ESU to mi dofinansowanie zabiorą?

 

jeśli w dniu złożenia wniosku miałeś 6 ESU, to w roku docelowym musisz mieć przynajmniej to samo - tym samym załatwisz problem min. 4 ESU na koniec.

 

pomiędzy rokiem bazowym, a docelowym możesz mieć cały czas np. 1 ESU.

 

niech ktoś poprawi, jak się mylę.

 

ja mam cały czas niecałe 3 ESU, a w docelowym niecałe 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

Gdyby dołożyli  te 90 mln to osoby do którego miejsca na liście  mają szanse otrzymać dofinansowanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ricardo    5

mogli by już przesunąć, można by konkretniej coś planować

 

kolego wyżej, w przyszłym naborze dostanie każdy kto spełni warunki

 

Kolego nie zgodzę się z tobą, nie dostanie każdy kto spełni warunki. W nie których województwach jest zawsze więcej chętnych niż kasy. Z tego co też słyszałem, kasa na młodego rolnika ma być podzielona na 2-3 rzuty, bo czemu inni jak za parę lat dostaną gospodarstwo nie mają skorzystać, zresztą na te najbardziej oblegane programy z czasem są przesunięcia kasy. Wszystkim i tak nie dogodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

Kolego nie zgodzę się z tobą, nie dostanie każdy kto spełni warunki. W nie których województwach jest zawsze więcej chętnych niż kasy. Z tego co też słyszałem, kasa na młodego rolnika ma być podzielona na 2-3 rzuty, bo czemu inni jak za parę lat dostaną gospodarstwo nie mają skorzystać, zresztą na te najbardziej oblegane programy z czasem są przesunięcia kasy. Wszystkim i tak nie dogodzą.

 

ja też się z tobą zgodzić nie mogę, we wszystkich poprzednich naborach oprócz ostatniego, dostali wszyscy spełniający warunki, kasy zawsze było więcej niż wniosków, w ostatnim było mniej bo im tyle zostało a wniosków dużo bo to ostatni nabór na starych warunkach, teraz mocną podkręcą kryteria, sam wymóg, ze 70% gruntów musi być własnością skutecznie odstraszy krętaczy, tak samo wymóg z ESU, z tego wynikać może tylko to że wniosków będzie znacznie mniej niż w przeszłości i kolejna kwestia, że w nowym  PROW mając dużo pieniędzy do dyspozycji jak by tych wniosków było więcej niż pula przeznaczona (choć nie ma na to szans) będą mogli łatwo zwiększyć tą kwotę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandra2    0

Nic z tych rzeczy. A w przyszłym naborze to ponoć ma być brana średnia powiatowa i jeżeli w Twoim powiecie jest jakiś obszarnik który ma 500 - 1000 ha to nawet jak będziesz miała/miał ze 50 ha nic Ci to nie da i kasy nie dostaniesz, taka kara dla największych krzykaczy.

 

trafna ironia.

 

mam wielką nadzieję że w kolejnym naborze wszystkie gospodarstwa będą miały równe szanse, i podlegały takiej samej punktacji, bo teraz w jednym województwie wystarczyło 10 ha żeby się załapać, a w innym 25ha było mało. Trochę to smutne. (przy założeniu 4 pkt za kwalifikacje i 3 pkt za bezrobocie)

 

bo sytuacja gdzie np w zachodniopomorskim dostaje 90 osób a w mazowieckim 1100, czy lubelskim 1050 to delikatnie mówiąc katastrofa.

 

nawet jeżeli przyjrzymy się procentowemu stosunkowi wniosków złożonych do otrzymanych premii to wygląda to niemal równie tragicznie:

zachodniopomorskie: 14%

mazowieckie: 30%

lubelskie: 40%

 

i oczywiście może w końcu bezrobocie będzie punktowane w skali kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

A nie pomyślałaś dlaczego w innym województwie średnia wynosi 30ha a w innym 4? I jak podajesz procentowy układ to podaj wszystkich województw a nie 3 bo trochę próbujesz naciągnąć fakty twoją korzyść.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandra2    0

A nie pomyślałaś dlaczego w innym województwie średnia wynosi 30ha a w innym 4? I jak podajesz procentowy układ to podaj wszystkich województw a nie 3 bo trochę próbujesz naciągnąć fakty twoją korzyść.

 

dlatego że w niektórych jest sporo obszarników po 2-5 tys ha, a w niektórych są gospodarstwa po 1-2 ha które służą warszawiakom do korzystania z KRUS.

 

tylko to nie ma żadnego wpływu na działalność innych gospodarstw w danym województwie, więc sztuczne tworzenie ich w obecnym naborze jest niezasadne i niekorzystne dla Polskiego rolnictwa.

 

czy gospodarstwo mające w sąsiedztwie inne po 2000-3000 ha są w jakiś sposób inne od tych otoczonych 2-4 ha?? NIE, więc zejdźmy na ziemię, skończmy z hipokryzją i skupmy się NIE na własnych interesach, tylko na polepszeniu dobrobytu i konkurencyjności, a to znaczy - mądrze wykorzystajmy/rozdysponujmy środki

Edytowano przez Sandra2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandra2    0

Sandra2 te bzdury to z głowy bierzesz czy może tata Ci dyktuje... .

jak już pisałam - trochę mniej hipokryzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma tu żadnej hipokryzji, bawią te Twoje teorie dlatego rozmowa schodzi na taki poziom.

 

Po pierwsze to dotacja była ogólnie dostępna dla wszystkich, kwestia warunków dzierżawy gruntów, bo każdy nawet ten z ,,nieuprzywilejowanego,, woj za odpowiednią kwotę mógł wydzierżawić ile chciał ha dla podbicia pt. A jeżeli skusił by się na dreszczyk adrenaliny mógł to ogarnąć bez jakiejkolwiek dzierżawy, kwestia odpowiedniego wypełnienia wniosku, a później dobra argumentacja i pisemne podanie do ARiMR.

 

Po drugie odpowiedz sobie na pytanie, dlaczego w Twoim województwie są obszarnicy a w mazowieckim ich nie ma? Jak już rozgryziesz tą kwestię będziesz wiedziała dlaczego statystyki podają takie dane nie inne, a powodem tych liczb nie będą warszawscy przedsiębiorcy.

 

Mieszkam na wsi parędziesiąt km od stolicy. Nie znam ani jednego przedsiębiorcy pochodzenia warszawskiego który ma grunty w w mojej okolicy dla KRUS-u. Znam też kilku zamożnych przedsiębiorców warszawskich którzy wywodzą się z moich okolic i wyobraź sobie że dawno już posprzedawali ojcowizny, a jedyne grunty jakie posiadają są to tereny rekreacyjne w górach i warmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekb9    0

Panowie, a jak tam z naszymi biznes planami w stosunku do nowych zasad uzyskania dopłat w roku 2015, kiedy złożyć poprawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Najlepiej teraz. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

witam

czy jak bym kupił teraz nowy ciągnik z finansowaniem fabrycznym a jak przyjdzie kasa z MR i rozlicze się z tych 70% spłacając ten kredyt fabryczny  agencja będzie robiła jakies problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
largo8999    0

Witam,

 

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

 

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

 

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 

Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

 

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

 

Z góry dziękuję za pomoc

 

Pozdrawiam

A

 

WebRep
 
currentVote
 
 
noRating
noWeight
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

Panowie, a jak tam z naszymi biznes planami w stosunku do nowych zasad uzyskania dopłat w roku 2015, kiedy złożyć poprawki?

 

Jakie poprawki masz na myśli? Podaj jakiś przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj