Polecane posty

lukasz493    90

Ja wpisywałem w adresie banku BRE Bank SA bodajże i tyle... Nikt się nie przyczepił :) Ale tak jak piszesz zależy pewnie od osoby :)

 

A jeszcze spytam:

Ile czekaliście na wpis w KRUSIE jako rolnik ? Czy pocztą przyjdzie mi papier który jest potrzebny przy składaniu wniosku o płatność czy muszę od nich brać jakieś zaświadczenie ?

Edytowano przez lukasz493

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

 

Gdzieś wyszperałem że z tych 23tys osób do tej pory ponad 1700 musiało oddać pieniądze a przecież jeszcze nie wszyscy zakończyli program tzn nie minęło jeszcze 5 lat od wypłaty środków w ostatnim naborze.

Wie ktoś coś na ten temat?

 

ARiMR odzyskała od beneficjentów działania <Ułatwianie startu młodym rolnikom> ok. 17 mln zł”, a pomoc zwróciło dotychczas 1278 beneficjentów.

 

W tym naborze podobno jak trzeba byłoby oddawać to nie jest ta suma oprocentowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ale mimo to oddać 100 000 to też parę groszy jest...


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wpis do ewidencji zależy od BP. W jednych 2 tygodnie a w niektórych od ręki.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0

 

 

W tym naborze podobno jak trzeba byłoby oddawać to nie jest ta suma oprocentowana

 

Skąd taka informacja ?

 

Znam takich co oddawali i płakali.

 

Jakie były najczęstsze powody do płaczu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeden się rozpił. Reszta nie uzupełniła wykształcenia.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0

Jeden się rozpił. Reszta nie uzupełniła wykształcenia.

 

Dzięki za odpowiedź . Czyli wszyscy z własnej winy / jak dla mnie / .

 

Czy Wiesz może z czego wynika brak oprocentowania w przypadku konieczności zwrotu premii ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pojęcia nie mam.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu94    1

W biznes planie wpisałem działkę do gruntów w całości 2,5 ha a na niej są budynki i ogródek ok 40 arów które właściciel niechce mi wydzierżawić

czy można to w umowie dzierżawy tak napisać żeby bez tej częsci była a nią zastąpić jakąś działką inną i czy agencja to uzna?

 

Mógłby ktoś odpowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zmniejsz powierzchnię użytków rolnych na działce o 0,40 ha i dołóż inną o tej samej powierzchni lub większą.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

Czy jak wezmę premie MR to moge normalnie pracowac na caly etat czy jest jakies rozporzadzenie ze mlody rolnik musi wyłacznie zajmować sie gospodarka????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tylko umowa o dzieło Cię ratuje albo "czarny" etat :)

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wie ktos moze czy liczy sie w tych trzech latach w ktorych mozna uzupelnic wyksztalcenie oplacanie skladki KRUS?

 

przykladowo, w dniu skladania wniosku mam wyksztalcenie gimnazjalne i 3 lata KRUS. czy mozna w tych trzech latach doplacic dormalnie te dwa lata i bedzie 5 lat czy taka opcja wogole nie wchodzi w gre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie można. Trzeba uzupełnić wykształcenie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no uzupelnie, gimnazjum i piec lat KRUSu. taka opcja jest przeciez mozliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

Moge jeszce też zmienić tą kwestie o wyształceniu? Tez zoobowiazalem sie do uzyskania technika rolika bo tak poinformowano mnie chociaż technik jest nie potrzebny wystarczy tytuł zawodowy. I drugie pytanie jeżeli teraz w ciągu tych 180 dni wydzierżawie tą określoną liczbe hektarów to teraz juz musze zbierać faktury na paliwo aby składać w lutym przyszłego roku wniosek o zwrot akcyzy czy jeszcze osoba która obecnie jest właścicielem tej ziemii( ziemia bedzie przekazana na zasadzie dzierżawy)

 

Też mam pytanie jak kolega odnosnie wykształcenia, jeśli ktoś ma wiedzę odpowiedziec to proszę:-) Mianowicie zobowiązałem sie do zdobycia tytułu technika rolnika ( bowiem tak przyszło mi w poprawce, gdyż wczesniej wpisłame tylko tytuła zawodowy - kurs R3 ), a przecież technik nie jest wymagany. Czy można to zmienić z powrotem tylko na tytuł zawodowy rolnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Pytanie z innej beczki chce sprawdzić ile osób z mojego terenu dostało premie, Czy po znaku sprawy mogę odczytać symbol mojego oddziału arimr?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87

Witam , sorki że nie w temacie ale nie chcę na tak krótką odpowiedz zakładać tematu. A mianowicie jeśli przyznano mi maszyny z unii to jest możliwość domówienia jeszcze jakiegoś sprzętu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarm    0

02.09.2014 decyzja że na obecną chwilę brak środków nr. 101XX , ciekawe czy wszystkim wysyłają że nie mają kasy wspomnę iż posiadam gospodarstwo od kilku miesięcy :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

No ja też tego jestem ciekaw, czy rozsyłają to wszystkim poza żołtą listą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pytanie z innej beczki chce sprawdzić ile osób z mojego terenu dostało premie, Czy po znaku sprawy mogę odczytać symbol mojego oddziału arimr?

 

nie

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

Mam pytanie odnośnie zasiewów, jeśli we wniosku napisałem że na jednej z działek zasieje 3,30 ha pszenżyta, a teraz się zmieniło i zasieje 1,5 ha jęczmienia ozimego a resztę pszenżyta to muszę do robić koręktę i zgłaszać do agencji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj