Polecane posty

Gość   
Gość

A cholera wie co ty masz za kurs. Ale jak jest na liście szkół które upoważniają do premii MR to żaden staż w KRUS nie jest potrzebny.

To co zacytował kolega qbass24 mówi aby uzyskać premię trzeba spełnić dwa warunki - jakakolwiek szkoła + KRUS. Nie można zaprzestać na zerówce bo później nawet 10 czy 15 lat stażu w rolnictwie i opłacania KRUS nic nam nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

mówili w mediach że Tusk ma byc premierem do grudnia, więc tez tyle chyba rząd będzie trwał, więc myślę, ze w roku wyborczym Sawicki się postara żeby jak najwięcej pieniędzy rozdysponować, jak mi przeszło by MGR i MR to może bym nawet na PSL zagłosował choć nie lubię tej partii, mam nadzieje, że minister zaczyna dzień od przeglądania agrofoto :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

mówili w mediach że Tusk ma byc premierem do grudnia, więc tez tyle chyba rząd będzie trwał, więc myślę, ze w roku wyborczym Sawicki się postara żeby jak najwięcej pieniędzy rozdysponować, jak mi przeszło by MGR i MR to może bym nawet na PSL zagłosował choć nie lubię tej partii, mam nadzieje, że minister zaczyna dzień od przeglądania agrofoto :-)

oby to bya prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

Mam pytanie odnośnie wykształcenia. Czy przy wykształceniu gimnazjalnym i ukończonym kursie kwalifikacyjnym w zawodzie rolnik jest wymagany staż w KRUS? Bo nie wiem czy dobrze rozumię, że konieczne są 3 lata stażu. A jeśli tak jest faktycznie to czy w przypadku przyznania pomocy ten warunek spełni się samoistnie, ponieważ są 3 lata na uzupełnienie wykształcenia?

 

zadzwon a najlepiej idz jutro do agencji i sie dowiedz, tam wiedza najlepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GUTO91    0

moim zdaniem tusk w roli przewodniczącego rady może nam więcej zaszkodzić niż jako premier, dlatego iż, jest, był i będzie marionetką w rękach Merkel. przez co rzecz jasna został wybrany na ww. stanowisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal7536    7

I to stanowisko to swego rodzaju nagrodą dla niego jest, że jak był premierem to robił wszystko co Unia kazała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Primo co do trwania rządu, to że premier się zmienia nie oznacza, że będą wybory. Po prostu wybiorą nowego premiera. PO jest zbyt słaba, będą się ratować jak mogą i wyborów nie przyspieszą bo przegrają a tak do jesieni może coś wykombinują by wygrać.

@guto91 ja bym go trochę mniej delikatnie nazwał, ale nie od dziś wiemy, że Tusk to polityk niemiecki. Merkel zrobiła dobre posunięcie wybierając rudego (oczywiście dobre dla niej)

 

hmm a może trochę przyspieszą.. Będą się chwalić jacy to oni nie są zajeb..ci bo ich szef jest szefem UE i teraz cuda dla Polski zrobią, cześć ludzi na pewno na to poleci. A Merkel byłaby baardzo zadowolona gdyby rudy dalej rządził, pewnie i dla tego to stanowisko. Jedno jest pewne oni już tam coś kombinują..

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GUTO91    0

gdyby to ode mnie zależało Tusk stał by przed sądem kryminalnym. taaak, staram się wykazać względną delikatnością bo w przeciwnym wypadku mnie peeselowcy i platwormiarze tu ukrzyżują

Edytowano przez GUTO91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w ostatnim naborze wykruszyło się chyba z 17%, ale teraz ostatni raz taki dobre warunki.

 

nie wiem co rozumiesz przez "dobre warunki"

 

po prostu jest jakaś pula i w tym naborze warunki są pod pewne województwa, trudniej jest w jednych, łatwiej w innych. (oczywiście powinny być równe dla wszystkich gospodarstw)

 

to że jedno województwo dostaje 100 premii a inne 1200 to skandal.

 

Sawicki przekonał mnie do siebie, ale ma dużo pracy przed sobą jeżeli chodzi o personalia, żeby takie sytuacje jak w tym naborze się nie powtarzały w innych działaniach. Taka nauczka na przyszłość.

Edytowano przez MarcinSokorski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Przynajmniej podpisał się z nazwiska. Co do wyboru Tuska, to nic nie zmienia, ponieważ praktycznie nie ma tam żadnej władzy, wszystko jest już z góry zaplanowane i choćby chciał nie ma wpływu na to. Ja się osobiście ucieszyłem, ponieważ jest szansa, że PO w końcu, po 7 latach nierzadów nie wygra wyborów, bez Tuska który był fatalnym premierem, ale mimo wszystko jego "charyzma" ciągneła tę partię i to głównie dzięki niemu mają poparcie, ludzie głosują na niego. Głosowanie na Sawickiego bo przed wyborami ogłosił nabór na MR to też idiotyzm, partia etetystów, nie świadczy to o tym, że mu zależy na ludziach tylko dogłębnie pokazuje o co mu tak na prawdę chodzi, znalazł pieniądzę nagle? tuż przed eurowyborami, nic was nie dziwi? A co będzie teraz? Kopacz premierem, Wenderlich marszałkiem i przedwsczesne wybory.

Cały dzien media krzycza o zaslugach Tuska, chwila i wyniesli by go na ołtarze. I czemu się dziwić jak w taśmach to dawno mówli. Wiedzieli o tym rok temu, wszystko już ustalone, stołki obsadzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pana wyżej ignorować.

 

nie rozumiem

proszę jaśniej

 

co do Sawickiego to podoba mi się jego aktywność, pomysły też ma nie najgorsze, szkoda że nie do końca przypilnował tego naboru, ale przecież ma od tego ludzi(pewnie już byli na dywaniku), którzy zawalili na całej linii z tymi różnymi zasadami dla każdego województwa.

Edytowano przez MarcinSokorski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

co ty piszesz gdzie on jest aktywny.na pewno byli na dywaniku w jakieś knajpie.ciekawe kto za to zapłaci.

widać że jesteś PSL-owiec

jego motto jedzcie jabłka,a co z producentami innych warzyw.ciekawe kiedy powie jedzcie paprykę lub coś innego.

polityka to inny temat,to jest młody rolnik......

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poglądy mam raczej liberalne(PSL to tak jak PO czy PiS ugrupowania socjaldemokratyczne, czyli BARDZO daleko ideologicznie ode mnie), nie utożsamiam się z żadną partią na aktualnej scenie politycznej, ale myślę, że jeżeli PSL jest jak wielu twierdzi(często słusznie) rolniczym związkiem zawodowym, to jeżeli zdarzy się że nie wejdzie do sejmu, to takiego związku po prostu nie będziemy mieli w ogóle - jaki zły by on nie był, przynosi mniej strat niż zysków(rolnikom, nie mówię o reszcie).

Edytowano przez MarcinSokorski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

Czy jest jeszcze ktoś na forum kto nie dostał decyzji? Do kiedy powinni dostarczyć decyzje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek29    0

Trochę statystyki dla marud żeby mogły pomarudzić jeszcze więcej.

Zrobiłem na podstawie listy ze strony arimr.

Złożonych wniosków Przyznanych premii %

OR16 Zachodniopomorski 699 98 14,0

OR06 Małopolski 588 83 14,1

OR13 Świętokrzyski 920 163 17,7

OR04 Lubuski 341 81 23,8

OR14 Warmińsko-Mazurski 1236 310 25,1

OR08 Opolski 471 128 27,2

OR01 Dolnośląski 720 196 27,2

OR09 Podkarpacki 562 167 29,7

OR11 Pomorski 917 277 30,2

OR07 Mazowiecki 3614 1095 30,3

OR12 Śląski 401 157 39,2

OR15 Wielkopolski 3467 1372 39,6

OR03 Lubelski 2603 1045 40,1

OR02 Kujawsko-Pomorski 2099 929 44,3

OR05 Łódzki 1678 751 44,8

OR10 Podlaski 2007 946 47,1

 

Ogółem 22323 7798 34,93

 

Kolumna % oznacza stosunek złożonych wniosków do przyznanych dofinansowań wyrażony w procentach.

Nie brałem pod uwagę wniosków które otrzymały poniżej 7pkt.

Enjoy

Edytowano przez Wojtek29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

Przynajmniej podpisał się z nazwiska. Co do wyboru Tuska, to nic nie zmienia, ponieważ praktycznie nie ma tam żadnej władzy, wszystko jest już z góry zaplanowane i choćby chciał nie ma wpływu na to. Ja się osobiście ucieszyłem, ponieważ jest szansa, że PO w końcu, po 7 latach nierzadów nie wygra wyborów, bez Tuska który był fatalnym premierem, ale mimo wszystko jego "charyzma" ciągneła tę partię i to głównie dzięki niemu mają poparcie, ludzie głosują na niego. Głosowanie na Sawickiego bo przed wyborami ogłosił nabór na MR to też idiotyzm, partia etetystów, nie świadczy to o tym, że mu zależy na ludziach tylko dogłębnie pokazuje o co mu tak na prawdę chodzi, znalazł pieniądzę nagle? tuż przed eurowyborami, nic was nie dziwi? A co będzie teraz? Kopacz premierem, Wenderlich marszałkiem i przedwsczesne wybory.

Cały dzien media krzycza o zaslugach Tuska, chwila i wyniesli by go na ołtarze. I czemu się dziwić jak w taśmach to dawno mówli. Wiedzieli o tym rok temu, wszystko już ustalone, stołki obsadzone.

 

poniekąd się z tobą zgadzam, tylko jest jedno ale, mała szansa, żeby następny był lepszy, raczej na pewno będzie gorszy biorąc pod uwagę aktualnych liderów PO i lidera PiS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

nie wiem co rozumiesz przez "dobre warunki"

 

po prostu jest jakaś pula i w tym naborze warunki są pod pewne województwa, trudniej jest w jednych, łatwiej w innych. (oczywiście powinny być równe dla wszystkich gospodarstw)

 

to że jedno województwo dostaje 100 premii a inne 1200 to skandal.

 

Sawicki przekonał mnie do siebie, ale ma dużo pracy przed sobą jeżeli chodzi o personalia, żeby takie sytuacje jak w tym naborze się nie powtarzały w innych działaniach. Taka nauczka na przyszłość.

 

 

przez dobre warunki rozumiem brak konieczności wykształcenia rolniczego i posiadania na własność choćby 1 ha - wystarczą dzierżawy "po rodzinie". w przyszłym MR 70% ziemi będzie musiało być własnością - jeśli dzierżawa, to tylko z ANR.

 

@Wojtek29 - dobra robota!

 

 

jeszcze przy okazji o PSL - przypomnijcie sobie, za co Sawicki poleciał, jak był wcześniej ministrem rolnictwa. cały PSL to bagno, kolesiostwo, wkręcanie na stanowiska synów, szwagrów i innych przyd*pasów.

ich jest od groma, głosują sami na siebie i zawsze te min. 5% będą mieli...

Edytowano przez jaroWM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krciczek    0

Witam, w piątek dostałem decyzję, miejsce 6xxx, woj. łódzkie

 

Mam pytanie, chce zmienić sposób przejmowania ziemi od rodziców, podałem umowę darowizny, a chciałbym zmienić na umowę dzierżawy.

Składając wniosek o korektę zanoszę tylko sam wniosek, tak samo wypełniony jak wcześniej i zmieniam tylko z umowy darowizny na dzierżawę, zaznaczając, że jest to korekta? Czy jakoś inaczej się to odbywa? Biznesplan też muszę drukować i zanosić razem z wnioskiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zanieś te strony, które uległy zmianie i te gdzie musisz się podpisać a żeby uniknąć pomyłek, itd proponuję zadzwonić do osoby prowadzącej wniosek w OR.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

Musisz napisać podanie z prośbą o pozwolenie na zmianę i dołączyć do tego korektę wniosku i biznes planu, ja musiałem napisać takie pismo w momencie składania korekty.

Edytowano przez KACZOR1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

Dostaliscie już decyzje??? o przyznaniu premii?? Jestem 2500 na liscie moze orientujecie sie kiedy te decyzje i kiedy mozna skladac wnioski o platnosc?/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj