Polecane posty

machtomi    39

Mam pytanie czy można kupić grunty od siostry i szwagra?

Czy taki zakup będzie poźniej zakwestionowany przez Agencje?

Oraz czy siostra bedzie mogła sprzedać te grunty bez płacenia podatku ( które wczesniej otrzyma w darowiznie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0

Mam pytanie czy można kupić grunty od siostry i szwagra?

Czy taki zakup będzie poźniej zakwestionowany przez Agencje?

Oraz czy siostra bedzie mogła sprzedać te grunty bez płacenia podatku ( które wczesniej otrzyma w darowiznie)?

 

ad.1) TAK

ad.2) NIE , o ile nie przekroczą średnich cen za 1 ha w danym województwie /uwzględniając klasę ziemi /

ad.3) Nie będzie musiała płacić podatku jeśli grunty te są częścią jej gospodarstwa i nie utraciły charakteru rolnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buyko    0

moim zdaniem to jest wlasnie ta kasa z mielioracji

 

Melioracja to były chyba środki krajowe, stąd zapowiedź była tak szybko - bez konsultacji z UE? Poza tym kwota też różna tu wychodzi ok. 92 mln. zł. a melioracja miało być 120 mln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0

W odpowiedzi na Pana zapytanie, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi uprzejmie informuje, że obecnie trwają prace zmierzające do przesunięcia części środków ok. 23 mln euro z działania 125 Poprawianie i rozwijanie infrastruktury związanej z rozwojem i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa, Schemat II gospodarowanie rolniczymi zasobami wodnymi objętego PROW 2007-2013 na działanie Ułatwianie startu młodym rolnikom PROW 2007-2013. Przedmiotowa propozycja zmiany budżetu PROW 2007-2013 wymaga uzgodnień na poziomie krajowym oraz Komisji Europejskiej.

 

Odpowiedź na moje zapytanie mailowe.

 

To są na pewno te same pieniądze o których się mówiło /z melioracji / , miało być 120 mln zł piszą że będzie mniej .

Dla mnie wystarczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

 

tak.

 

Jeśli się nie mylę to możesz pracować na umowie o dzieło, ale musisz wtedy opłacać podwójny KRUS, założyć działalność, i do tego od minimum trzech lat wcześniej być płatnikiem KRUS. Jak jest inaczej, niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0

 

Jeśli się nie mylę to możesz pracować na umowie o dzieło, ale musisz wtedy opłacać podwójny KRUS, założyć działalność, i do tego od minimum trzech lat wcześniej być płatnikiem KRUS. Jak jest inaczej, niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu.

 

Umowa o dzieło to co innego niż własna działalność gospodarcza /oczywiście możesz zawierać umowy o dzieło w ramach własnej dział. gospodarczej ale nie o to kolega pytał / . To o czym Ty piszesz dotyczy działalności gospodarczej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Jaki internetowy, ty jestes internetowy? To jest normalny bank. Ostatnio polaczyl sie z mulibankiem. Mam tam konto z 7lat i nie zmieniam na nic innego;). A co sie tak spieszysz czlowieku? Nr gospodarstwa okolo 2tyg

 

Nie śpieszę się, załatwiam wszystko po kolei a pytałem z ciekawości. We wniosku o numer gospodarstwa jest pole do napisania nazwy i adresu banku. Jako że konto zakładałem przez internet chciałem uzyskać informację jaki adres mam wpisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek29    0

Jest decyzja. Właśnie odebrałem. Miejsce na liście 5xx. Małopolska :)

I teraz mam pytanie. Jak myślicie gość na miejscu na liście 125xx ma jakąś szanse na dotacje?

Bo cisnął w gminie żeby się jak najszybciej przetarg odbył i podprowadził mi działkę którą mam wpisaną w BP a później się okazało że jest na dość odległym miejscu i mam nadzieje że zrezygnuje z dzierżawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skąd to info że kasa będzie od zaraz wypłacana? Znajomy już dostał decyzję ale nie wiem czy jest sens się spieszyć skoro kiedyś jakiś urzędnik powiedział że kasa w kwietniu 2015r. Coś się zmieniło w tej kwestii?

 

PS1 - Ale jaja, że też można kupować od rodzeństwa pole wstępny / zastępny na pewno odpada, a o rodzeństwie nie ma tam wzmianki (jakoś wcześniej nie zwracałem na to uwagi)? A jednak będzie więcej samochodów osobowych niż przypuszczałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Derb    2

minister Sawicki na spotkaniu w świętokrzyskim powiedział że starają się przesunąć pieniądze dla około 1500 oraz że końcem roku rozpoczynają nowy nabór wniosków na MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0

PS1 - Ale jaja, że też można kupować od rodzeństwa pole wstępny / zastępny na pewno odpada, a o rodzeństwie nie ma tam wzmianki (jakoś wcześniej nie zwracałem na to uwagi)? A jednak będzie więcej samochodów osobowych niż przypuszczałem.

 

Ojciec daruje córce , ta "sprzedaje" bratu . Tylko czyj będzie ten samochód ? :unsure: ... powinna dostać siostra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Skąd to info że kasa będzie od zaraz wypłacana? Znajomy już dostał decyzję ale nie wiem czy jest sens się spieszyć skoro kiedyś jakiś urzędnik powiedział że kasa w kwietniu 2015r. Coś się zmieniło w tej kwestii?

 

 

Rżniesz głupa czy udajesz? :D 60 dni ma agencja na wypłacenie kasy od dnia złożenia wniosku o płatność. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Nie śpieszę się, załatwiam wszystko po kolei a pytałem z ciekawości. We wniosku o numer gospodarstwa jest pole do napisania nazwy i adresu banku. Jako że konto zakładałem przez internet chciałem uzyskać informację jaki adres mam wpisać.

 

Tez mam tam konto i jak wpisywalem wniosek o nadanie numeru wpisalem nazwe BRE BANK i numer konta a adresu nie wpisalem bo nie znalem i numer po okolo 5 dniach przyszedl poczta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Adresu banku się nie wpisuje. W niektórych BP życzą sobie jeszcze zaświadczenie z banku o numerze rachunku bankowego.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drobnik    3

Freetaxi a ta kwota 70tys do wydania jest kwota brutto czy netto? bo juz sam sie gubie. np. jezeli ktos bedzie na Vacie to ile musi udac inwestycji 70tys brutto czy netto?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek_ostr    0

Freetaxi również mam pytanie: gdzieś słyszałem, że ta premia będzie wypłacona w dwóch etapach, najpierw 80 tys, a dopiero po realizacji inwestycji z BP reszta, prawda to czy tylko głupia plotka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Masz wydać 70 000 PLN brutto. Tomek co do podziału płatności to dobrze słyszałeś. Tak będzie tak w nowym PROW jeśli chodzi o MR.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyher    27

Tomek w 2 ratach premia będzie wypłacana w następnym rozdaniu MR. Tutaj dostajesz jednorazowo 100 tys. Drobnik wydajesz 70 tys brutto (niezależnie czy jesteś na ryczałcie czy VAT).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

a czy już coś wiadomo, czy ta premia przejdzie jako wkład własny do MGR z tej listy krajowej co ma być w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Temat wałkowany kilkanaście razy. Dopóki nie pokażą się rozporządzenia dotyczące nowej modernizacji nikt Ci na to pytanie konkretnie nie odpowie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arkadi    8

super pytanie ja wpisałem do 90km a chce kupić 95 jest jakiś margines?

 

jest, musisz kupić taki jak w BP, 90 to 90, chyba że fabryka wystawi takie pismo że jeden KM na klime poszedł drugi na coś innego i w rzeczywistości moc ciągnika to 90 KM a nie 95KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Adresu banku się nie wpisuje. W niektórych BP życzą sobie jeszcze zaświadczenie z banku o numerze rachunku bankowego.

 

Tylko skąd to wziąć skoro mBank jest bankiem internetowym....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

a czy mbank nie ma lokalizacji? w kazdym wiekszym miescie ma swoja siedzibe :) jak nie wiesz gdzie jest Twoj oddzial to zadzwon na mlinie i sie spytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj