Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ramzess    0

Freetaxi dzięki za odpowiedź. Wiesz może jakie dokumenty prócz wniosku trzeba jeszcze złożyć? chodzi mi o drugą stronę wniosku odnośnie załączników. Akt notarialny i zaświadczenie z krusu już składałem...czy może chodzi jeszcze i jakiś inny dokument? z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A dodawałeś jeszcze jakieś działki oprócz tych swoich, które dostałeś w formie darowizny? Masz już numer gospodarstwa?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzess    0

tak mam już numer gospodarstwa i nic nie dodawałem. Tak jak było we wniosku pozostaje bez zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Sam wniosek o płatność. Wszystko masz w instrukcji wypełniania wniosku o płatność na stronie Agencji.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czym się różni decyzja warunkowa od ostatecznej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli chodzi o decyzję ostateczną to nie dołączasz żadnych dokumentów. Jednym słowem jeśli masz już przejęte gospodarstwo to wszystkie dokumenty stwierdzające ten fakt dołączyłeś do wniosku o przyznanie pomocy. Jeśli natomast dopiero zaznaczasz, że przejmiesz gopodarstwo, do wniosku załączasz odpowiednie dokumenty o których mowa we wniosku o płatność.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek91    1

Pisał może ktoś podanie wynikające, bo chcę zrobić zmianę formy przejęcia ziemi z darowizny na dzierżawę i w OR powiedzieli żeby coś takiego napisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

dziś przyszła decyzja.łódzkie pozycja 10+


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Waldek jakie podanie. Rób zmianę do wniosku :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wortexis    0

Magda masz 180 dni na złożenie wniosku o płatność od momentu otrzymania decyzji o przyznaniu pomocy.

Freetaxi, czyli jeśli przyjdzie decyzja a nie będzie osoby uprawnionej do jej odebrania i załóżmy przeleży sobie parę dni na poczcie to nic się nie stanie? Wyjeżdżam na urlop do 09.09, woj, podlaskie, decyzji jeszcze nie otrzymałam a boję się że przyjdzie jak mnie nie będzie, tak jak przedmówczyni Magda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Polecam http://prawo.money.p...eczenia/art-44. Jak nie możesz odebrać niech odbierze jakiś domownik. Awizo będzie leżało 14 dni na poczcie.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wortexis    0

Chodziło mi bardziej o to czy w samej treści decyzji nie ma konieczności jakiegoś potwierdzenia jej otrzymania poza magicznym terminem 180dni na złożenie dokumentów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Sam fakt jej otrzymania to żółta zwrotka, którą Agencja otrzyma i dołączy do "Twojej" teczki. Od momentu odebrania decyzji masz 180 dni na złożenie wniosku o płatność.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwona1990    0

witam mam pytanie we wniosku wpisałem ze kupie prese za 80 tys zl i i czy moge ją kupic za 70 tyś ?? czy teraz juz musze za te 80 ? i czy moge jeszcze dokonac jakąs zmiane co do kupna maszyn za tą kase czy juz nie ?? z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Masz mieć FV na 70 000 PLN. Możesz zmienić planowane inwestycje.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwona1990    0

czyli jak bede miał fakture na 70 to nie bede sie czepiac ze we wniosku wpisałem 80 ? i jak bym chciał zmienic inwestycje na stado podstawowe np na jałówki to one musza byc w moim gospodarstwie przez 5 lat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

A gdy będę chciał zmienić inwestycje np z agregatu uprawowego na ścierniskowy (20 000zł na 15 000zł) to czy muszę pisać zmiany w BP? Za te 5 000zł zakupie trochę innego drobnego sprzętu. Czy wystarczy, że łączna kwota inwestycji to będzie te 70 000zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arkadi    8

Czy ciągnik może być większej mocy niż podany w BP? np. podałem inwestycje zakup ciągnika o mocy 100 KM a chciałbym kupić 110KM. Musze robić korektę BP czy jeśli zachowałem różnice 10% mocy to nic nie zmieniam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0

No właśnie "Pani" powiedziała. Najlepiej napisać pismo i czekać na odpowiedź.

 

 

 

Przeczytałem sobie jeszcze raz rozporządzenie ministra rolnictwa i jest podstawa prawna takiej odpowiedzi jaką uzyskał kolega od "Pani" z agencji , podstawa prawna to &21.5 pkt.2 )

(Strona 19)

D2014_tekst_jednolity_MR.pdf

D2014_tekst_jednolity_MR.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

No faktycznie PS1. Sprawa z głowy. Dobrze wiedzieć na przyszłość :) Fireseba nie przejdzie Ci ten ciągnik. Koszty kwalifikowalne liczą się tylko te od momentu złożenia wniosku.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj