Polecane posty

freetaxi    947

Właśnie dzwonił do mnie klient z lubelskiego. Dzisiaj przyszła decyzja :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabaczek89    4

Otrzymałem właśnie dzisiaj decyzje o przyznaniu młodego rolnika.

Jakie wojewodztwo? W mazowieckim cisza u mnie jeszcze;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabaczek89    4

Dziś przyszła decyzja. Mazowieckie, miejsce 11**

Ja to 6000+ wiec pewnie wtorek sroda a co do dzierzaw to w gminiegdy jest to sytuacja miedzy ojcem a synem. Bo wctakiej u natoriusza bodsjze nie mozna wypowiedziec a taka w gminie mozna z jkims okresem wymowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Bzdury. Czy to u notariusza, w gminie czy na miedzy spisana, wszystkie wywierają taki sam skutek dla stron umowy. Jedynym wyjątkiem jest prawo pierwokupu które wymaga podpisu urzędnika czy wymogi instytucji aby to była umowa poświadczona przez notariusza.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzess    0

Freetaxi Twoim zdaniem ile można czekać aż pieniążki znajdą się na koncie od momentu złożenia wniosku o płatność? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_86    21

Mam pytanie dotyczące co jest napisane w decyzji. Czy jest określony jakiś termin kiedy się zgłosić do Agencji na podpisanie papierów? Pytam się gdyż od poniedziałku do piątku nie będę dostępna i boje się, że przyjdzie decyzja i nie zgłoszę się w czasie. Przepraszam za to pytanie ale ta sprawa mnie nurtuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a w mazowieckim ciekawe kiedy beda decyzje i to przychodzi poczta poleconym i od tego dnia mamy 180 dni na zalatwienie wszystkich spraw tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kark24    0

Witam jestem z wielkopolski jestem na żółtej liście ale decyzji nie mam .Dostał ktos z wielkopolski???Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qwerty123    7

Witam.

U mnie decyzja już w rękach,jednak mam 2 pytania.Czy dzierżawa musi być potwierdzona notarialnie?I ile minimum lat musi trwać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabaczek89    4

a w mazowieckim ciekawe kiedy beda decyzje i to przychodzi poczta poleconym i od tego dnia mamy 180 dni na zalatwienie wszystkich spraw tak ?

taaaaa, które miałeś miejsce na liście, ja jestem 6000+ a oni wysyłają kolejnością, więc pewnie już może jest nadana i w poniedziałek przyjdzie :), czym sie przejmujecie jestescie na zoltej liscie? jestescie:) wiec decyzja musi przyjsc to tylko formalnosc :P

Edytowano przez kabaczek89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

to jak tak kazdy pyta to i ja pozwole , bo troche juz sie skolowalem

dostalem decyzje jest tam napisane ze mam przejac gospodarstwo ktore minimalnie ma powierzchnie sredniej krajowej

ja zadeklarowalem 22 hektary z kawalkiem

i teraz

mam odrazu przejac 22 hektary

czy przejmuje powiedzmy 16 hektarow i mam 3 czy tam 5 lat na zrealizowanie zalozen biznesplanu i dobranie kolejnych 8 ,zeby dobic do tych 22 ha

jak to wkoncu jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabaczek89    4

to jak tak kazdy pyta to i ja pozwole , bo troche juz sie skolowalem

dostalem decyzje jest tam napisane ze mam przejac gospodarstwo ktore minimalnie ma powierzchnie sredniej krajowej

ja zadeklarowalem 22 hektary z kawalkiem

i teraz

mam odrazu przejac 22 hektary

czy przejmuje powiedzmy 16 hektarow i mam 3 czy tam 5 lat na zrealizowanie zalozen biznesplanu i dobranie kolejnych 8 ,zeby dobic do tych 22 ha

jak to wkoncu jest

tyle co wpisales w biznesplanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

taa

na moje to przejmuje srednia krajowa i mam w piatym roku miec esu nie mniejsze niz w zadekalrowanym roku bazowym

zeby zaraz glos sie nie podniosl jak to naciagnalem a teraz sie boje:) jezeli o mnie chodzi, wpisalem 20 ha a moge zalatwic sobie i 50 jezeli trzeba

poprostu sie zastanawiam, bo skoro sa 3 lata na osiagniecie sredniej krajowej powiedzmy, to mysle ze musi byc jakis czas na osiagniecie tez docelowej liczby ha

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sebaal123   
Gość sebaal123

a jak tam kolega co miał być na spotkaniu z Sawickim i o przesunięcia pytać?

Kolego, napisał dzisiaj, że jutro będzie więc spokojnie.

Edytowano przez sebaal123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

taa

na moje to przejmuje srednia krajowa i mam w piatym roku miec esu nie mniejsze niz w zadekalrowanym roku bazowym

zeby zaraz glos sie nie podniosl jak to naciagnalem a teraz sie boje:) jezeli o mnie chodzi, wpisalem 20 ha a moge zalatwic sobie i 50 jezeli trzeba

poprostu sie zastanawiam, bo skoro sa 3 lata na osiagniecie sredniej krajowej powiedzmy, to mysle ze musi byc jakis czas na osiagniecie tez docelowej liczby ha

 

Nie wiem jak jest na decyzji napisane ale wszędzie jest że przed złożeniem wniosku o płatność młody rolnik ma przejąć gospodarstwo wskazane/zadeklarowane w biznesplanie, wiec to co napisałeś to masz przejąć, jeśli chcesz mniej to próbuj szczęścia, ale najpierw zrób/zapytaj o korektę biznesplanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoaming    0

taa

na moje to przejmuje srednia krajowa i mam w piatym roku miec esu nie mniejsze niz w zadekalrowanym roku bazowym

zeby zaraz glos sie nie podniosl jak to naciagnalem a teraz sie boje:) jezeli o mnie chodzi, wpisalem 20 ha a moge zalatwic sobie i 50 jezeli trzeba

poprostu sie zastanawiam, bo skoro sa 3 lata na osiagniecie sredniej krajowej powiedzmy, to mysle ze musi byc jakis czas na osiagniecie tez docelowej liczby ha

 

 

gdyby tak było jak się tobie wydaje to każdy wpisywałby po 100 ha w biznesplanie, często podobny problem miało sporo osób w poprzednich naborach, dlatego tak wielu rezygnowało.

 

osoby bez średniej to osobny temat, ty zadeklarowałeś że masz do dyspozycji 22ha, z czego dostałeś punkty, więc tyle MUSISZ mieć żeby otrzymać pieniądze.

ludzie bez średniej dostali pkt odpowiadające powierzchni jaką rzeczywiście mają, wiec otrzymać płatność do mniejszego areału to przekręt i to ewidentny

Edytowano przez Hoaming

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ramzess do 60 dni. Z reguły to bardzo szybko jest. Magda masz 180 dni na złożenie wniosku o płatność od momentu otrzymania decyzji o przyznaniu pomocy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jak to jest deklarowal ktos np inne zasiewy np 4 ha rzepaku a zasial 6 to hyba moze byc tylko musi przekraczac te esu aby co nie ? i trzeba jakos to zmieniac czy cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj