Polecane posty

machtomi    39

Bizon... (ale nick:)) obok nazwiska masz znak sprawy. Jeśli dostałeś wezwanie do poprawy to masz takie dane na tym dokumencie. Nie wiem czy znak sprawy jest również na dokumencie potwierdzającym przyjęcie wniosku bo nie składałem osobiście żadnego wniosku w tym roku. Buyko od momentu kiedy odbierzesz decyzję, masz 180 dni na złożenie wniosku o płatność. W momencie gdy takowego wniosku nie złożysz to wskakuje następna osoba po Tobie. Co do liczb pokazujących ile osób ostatecznie zrezygnowało z MR czyli nie złożyło wniosku o płatność warto popatrzeć na dane dotyczące naboru w roku 2011.

czyli osoby mogą wskoczyć najwcześniej za jakies pół roku? a najpóźniej to okolice maja 2015?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabaczek89    4

 

Widzę u kolegi postępy, bo już dostrzega i nawet odróżnia dwie kwestie. Teraz jeszcze tylko zrozum że ani razu nie mówiłem o opłacalności tylko możliwościach rozwoju.

I jak sam zauważyłeś ty ich nie masz, bo mało które 30 hektarowe gospodarstwo z obojętnie którego woj. stać kupić w jednym kawałku 50 ha po 50 tys zł. Jedyna droga w ich przypadku to dzierżawa i znowu ty, wśród obszarników nie będzie ci dane objąć tej dzierżawy. Idąc dalej, działki 1-2-4 ha które trafiają się na wolnym rynku do sprzedania tez nie są w twoim zasięgu, jak to mówią nie dla psa kiełbasa. Z uwagi na to, że sąsiadujesz z obszarnikami, a oni sąsiadują z tą działką z wolnego rynku będą twoją ofertę podbijać za każdym razem o 5000 zł aż w końcu odpuścisz i jej nie kupisz.

 

A w takim mazowieckim jak kolega kabaczek napisał, ma 14 ha, bez problemu dzierżawi 16 ha i prawdopodobnie jeżeli trafiła by się działka 1-2-4 ha do sprzedania kupi ją spokojnie za gotówkę gdyż nikt nie będzie się licytował o jakieś ,,piochy''

Masz racje. Poza tym wiesz dzierzawie to juz minimum 10lat a niektore ponad 12 wiec jak w koncu beda sprzedawac gdy doplaty sie skoncza to kupie to tez problemu;) pozdro mojee kochane fsrmerki ideee obornik wozic <3 a nie oszukujmy sie to jest V i VI klasa ziemi ale mi wystarcza przy odpowiednim nawozeniu.

Edytowano przez kabaczek89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Misza jakie chcesz świadczyć usługi? Strasznie poplątałeś. Proponowałbym zacząć od młodego rolnika. Machtomi prosta kalkulacja. Kolega parę postów wyżej napisał, że odebrał dzisiaj decyzję. Więc od dzisiejszego dnia ma 6 miesięcy na złożenie wniosku o płatność. Jeśli tego nie zrobi to wskakuje następna osoba z białej listy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misza89    0

chodzi mi o to ze można z LGD pozyskać środki np. na zakup agregatu uprawowo-siewnego i nim świadczyć usługi rolne innym rolnikom. Ale z tego co słyszałem w grudniu planowany jest nabór na Modernizację a młody rolnik nie wiadomo kiedy:( czy jak bede czekał na MR to nie przepadnie mi możliwość skorzystania z Modernizacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie można już w różnicowaniu brać sprzętu rolniczego na świadczenie usług. Pozostaje Ci ewentualność wynajmu bez operatora. Nie ma jeszcze sprecyzowanych informacji na temat wyżej wymienionych przez Ciebie działań.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    71

a ja mam takie pytanie za premie chce kupić ciągnik (nowy) na placach stoją jeszcze sztuki z roku 2013 maszyna w dniu zakupu nie moze byc starsza niż 5 lat . Czy jeśli ciagnik jest od dilera nawet z 2012r to wystarszy mi jego faktura czy rzeczoznawca musi być moze to głupie pyt ale chciał bym być pewny na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Faktura VAT wystarczy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misza89    0

a bo myślałem ze się da tak jak kolega pozyskał z LGD środki na zakup ciągnika i teraz świadczy nim usługi rolnicze i ma to zarejestrowane jako działaalność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Być może kolega składał wniosek wtedy kiedy była taka możliwość. Coś koło dwóch lat wstecz jeszcze tak można było jeszcze zrobić.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misza89    0

aaaa ale rownie dobrze mogę teraz kupić zestaw siejący i go wynajmować ludziom? i prawie na to samo wyjdzie.... Najlepiej udać się do siedziby LGD i tam sie dopytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

No tak. Musi być kod PKD - wynajem i dzierżawa maszyn i urządzeń rolniczych.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile czau jest w LGD przy różnicowaniu na złożenie wniosku o płatność - chodzi o termin realizacji zadania? Odpowiedz sobie na to pytanie i będziesz wiedział czy masz na co liczyć czy nie.

 

Podpowiem Ci że jeżeli jesteś ubezpieczony jako pracownik w gospodarstwie od ponad dwóch lat (to się także zlicza jako staż do MR, oraz można sobie to opłacać na podstawie widzi misie, twoje lub dyrektora placówki) to składasz teraz wniosek do LGD na różnicowanie i wpisujesz termin realizacji maksymalny bo do 30.06.2015r i tu się kończy możliwość decydowania o swym losie.

Wszystko będzie zależeć od terminu otrzymania decyzji z MR.

Nie wiadomo kiedy owy nabór ogłoszą, załóżmy że w styczniu i decyzja o przyznaniu pomocy przychodzi ci w marcu, na KRUS już jesteś 2lata i 10m-cy, wtedy szybko zakładasz gospodarstwo jako MR, dalej opłacasz KRUS i gdy upłynie 3 lata jak jesteś objęty tym ubezpieczeniem jako wcześniej pracownik, teraz MR, biegniesz szybko do gminy, zakładasz DG, kupujesz agregat i składasz papiery o realizacji wniosku różnicowanie. Dzięki temu zostajesz na KRUS z DG, oraz spełniasz warunek na MR że musisz być na KRUS. Oraz w nowym naborze MR ponoć od razu przy składaniu trzeba będzie mieć szkołę rol, lub staż. Więc opłacić ten KRUS wstecz warto (chyba że masz opłacany). Jak nie wypali MR to zostanie ci różnicowanie, jak nie wypali LGD to zostanie ci MR. A jak nic nie zrobisz to możesz zostać na lodzie i za rok będzie płacz że nabór był nie sprawiedliwy.

 

Zrozumiałeś, bo nie mam zbyt czasu aby to w słowa ubierać na szybko pisałem, ale są to rzeczy oczywiste dla kogoś kto ma zamiar prowadzić DG jedynie detale trzeba lepiej nakreślić i właśnie to zrobiłem.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ok, odezwij się, teraz jestem zajęty emailami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

za takie porady placi sie konkretne pieniadze

potraficie dac 2000 zl za bzdety, to placcie za konkretne rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zgadza się kolego masa. Ale na tym forum chyba są jeszcze normalni ludzie którzy pokornie pytają gdy czegoś nie wiedzą. A nie jak te wszystkie maciusie i inni po kolei którzy prawdopodobnie jeszcze większą niewiedzą się wykazują a pyskują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0

Ile czau jest w LGD przy różnicowaniu na złożenie wniosku o płatność - chodzi o termin realizacji zadania? Odpowiedz sobie na to pytanie i będziesz wiedział czy masz na co liczyć czy nie.

 

Podpowiem Ci że jeżeli jesteś ubezpieczony jako pracownik w gospodarstwie od ponad dwóch lat (to się także zlicza jako staż do MR, oraz można sobie to opłacać na podstawie widzi misie, twoje lub dyrektora placówki) to składasz teraz wniosek do LGD na różnicowanie i wpisujesz termin realizacji maksymalny bo do 30.06.2015r i tu się kończy możliwość decydowania o swym losie.

Wszystko będzie zależeć od terminu otrzymania decyzji z MR.

Nie wiadomo kiedy owy nabór ogłoszą, załóżmy że w styczniu i decyzja o przyznaniu pomocy przychodzi ci w marcu, na KRUS już jesteś 2lata i 10m-cy, wtedy szybko zakładasz gospodarstwo jako MR, dalej opłacasz KRUS i gdy upłynie 3 lata jak jesteś objęty tym ubezpieczeniem jako wcześniej pracownik, teraz MR, biegniesz szybko do gminy, zakładasz DG, kupujesz agregat i składasz papiery o realizacji wniosku różnicowanie. Dzięki temu zostajesz na KRUS z DG, oraz spełniasz warunek na MR że musisz być na KRUS. Oraz w nowym naborze MR ponoć od razu przy składaniu trzeba będzie mieć szkołę rol, lub staż. Więc opłacić ten KRUS wstecz warto (chyba że masz opłacany). Jak nie wypali MR to zostanie ci różnicowanie, jak nie wypali LGD to zostanie ci MR. A jak nic nie zrobisz to możesz zostać na lodzie i za rok będzie płacz że nabór był nie sprawiedliwy.

 

Zrozumiałeś, bo nie mam zbyt czasu aby to w słowa ubierać na szybko pisałem, ale są to rzeczy oczywiste dla kogoś kto ma zamiar prowadzić DG jedynie detale trzeba lepiej nakreślić i właśnie to zrobiłem.

 

No to "trochę" odleciałeś :-)

 

Nie można być ubezpieczonym w KRUS jako pracownik jedynie jako domownik /jeśli spełnia się warunki / .

Dalsza historyjka jako oparta na fałszywym założeniu niewykonalna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kwestia interpretacji przepisu, choć zawsze powinna być taka sama. Uwierz że się da to ogarnąć w mniej więcej taki sposób, oczywiście nie wnikając w szczegóły bo faktycznie mogłem w którymś miejscu nie nazwać rzeczy po imieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0

Kwestia interpretacji przepisu, choć zawsze powinna być taka sama. Uwierz że się da to ogarnąć w mniej więcej taki sposób, oczywiście nie wnikając w szczegóły bo faktycznie mogłem w którymś miejscu nie nazwać rzeczy po imieniu.

 

Pracownik w gospodarstwie rolnym nie może być ubezpieczony w KRUS / nie ma tu pola do interpretacji/

 

Schemat który podałeś mógłby mieć zastosowanie co najwyżej w przypadku domownika ubezpieczonego w KRUS z mocy ustawy. /ale czy to możliwe nie mam wystarczającej wiedzy /

Edytowano przez PS1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabaczek89    4

decyzja dzis dotarla

woj warminsko -mazurskie

szybko ale w was wojewodztwie tak samo jak w swietokrzyskim malo przyznano pozytywnych decyzji u nas w mazowieckim od groma wiec trzeba czekac btw ktos z mazowieckiego juz dostal?

Edytowano przez kabaczek89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pracownik w gospodarstwie rolnym nie może być ubezpieczony w KRUS / nie ma tu pola do interpretacji/

 

Schemat który podałeś mógłby mieć zastosowanie co najwyżej w przypadku domownika ubezpieczonego w KRUS z mocy ustawy. /ale czy to możliwe nie mam wystarczającej wiedzy /

Faktycznie, przypadku domownika nie pracownika jak podałem wcześniej. Mój błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

a takie info dostałem dziś mailem od agencji, nic pozostaje czekać

"W odpowiedzi na Pana pytania przesłane drogą mailową uprzejmie informuję, że na chwilę obecną limit środków finansowych z działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dla naboru 2014 nie został zwiększony.

Jeżeli okaże się, że wielkość limitu środków przyznana na premie dla młodych rolników zostanie zwiększona, niezwłocznie powiadomimy o tym na stronie internetowej ARiMR (www.arimr.gov.pl). Z związku z powyższym zachęcam do śledzenia na bieżąco komunikatów informacyjnych zamieszczanych na ww. stronie lub na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także w prasie i telewizji. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoaming    0

Sadownicy i Warszawa podbijają ceny w Mazowieckim. Niektóre województwa miały więcej pkt bo chyba zgodzisz się ze mną że łatwiej jest kupić ziemię w rejonie gdzie występują 3-5 hektarowcy w przeważającej liczbie niż tam gdzie jeden mały otoczony jest kilkoma obszarnikami? Dlatego lepiej dać 100 tys temu co ma 10ha i może dokupić kolejne 5 ha niż temu co ma 20 i o zakupie gruntu może pomarzyć. W tych województwach widać szansę na rozwój a u Ciebie marna wegetacja.

 

czyli to jest twoja próba wyjaśnienia dlaczego gospodarstwa w niektórych województwach są dyskryminowane w tym naborze?? poza tym nie ma innych powodów?

 

z uporem maniaka przytaczasz jednostkowe przykłady, którym zaprzeczają statystyki. to tak jakbyś się kłócił że białe jest w istocie czarne

Nie rozmawiamy o odosobnionych wyjątkach, tylko o ogólnym obrazie.

 

powtarzam to po raz trzeci... gdyby było gdzieś w Polsce znacznie trudniej kupić ziemię, byłaby ona wyraźnie droższa, bo stosunek popytu do podaży kształtuję cenę, a cena tym samym określa trudność w nabyciu gruntów.

 

w zachodniopomorskim średnia cena transakcyjna na rynku gruntów jest odrobinę niższa niż w mazowieckim ,co w sposób wyraźny i jednoznaczny przeczy Twoim wnioskom.

 

czy rozumiesz? nie wiem jak to jaśniej przedstawić.

Edytowano przez Hoaming

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj