Polecane posty

dawid3p    364

ja nie wiem co wy tak gadacie że niektórzy traktują to jako zasiłek? Chyba ze wydadzą sobie pieniądze a za 3 lata się przypomni ze trzeba coś kupić co tam było w biznes planie zapisane, :) jeżeli dołożą pieniądze to lista przyjętych idzie Analogicznie w dół?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

PANOWIE !!! Pytanie z innej beczki. Nie załapałem sie na 100tyś i teraz niewiem czy czekac na kolejny nabór ktróry bedzie za około 1,5-2 lata czy moze przepisac juz teraz. NIewiem co mam robic. Za premie maiłęm zakupic ciągnik, ale nic z tego nie wyszło, a jak by tata mi teraz przepisał to bym przeszedł na Vat i odzyskal bym udziały z mleczarni ( troche wiecej niz pramia MR) to na ciągnik by juz prawie wystarczyło. Poradzcie co byscie zrobili na moim miejscu. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

Wlasnie przeczytalem, ze Sawicki dolozyl 120mln. Prawda ?

http://www.agrofoto.pl...ikow,51836.html

to była deklaracja z lipca narazie po ogłoszeniu listy cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam mam takie pytanko otóż niedługo skończę szkołę rolniczą i chciałbym starać się o MR i teraz moje pytanie czy mój tata który ma 45 lat może przepisać mi na razie tyko część gospodarstwa żebym dostał premię a gdy skończy 55 lat resztę i czy będzie wtedy mógł ubiegać się o rentę strukturalną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzena24    36

Ja jestem z Zachodniopomorskiego i też jak nie którzy z tego województwa się nie załapałam na żółta listę .Pomimo ,że mam skończoną szkołę i dyplom Technik Rolnik.Ziemi też miałam sporo.Chyba powinniśmy coś z tym zrobić ,że nasze województwo zostało tak pominięte ???!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a mnie bezrobocie zgubiło bo za szkołę mam 5 za ziemię ponad 10 ale bezrobocie niecałe 2 i w sumie zabrakło niecałe 0,5 punkta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoaming    0

a mnie bezrobocie zgubiło bo za szkołę mam 5 za ziemię ponad 10 ale bezrobocie niecałe 2 i w sumie zabrakło niecałe 0,5 punkta.

 

niestety jesteś z kujawsko-pomorskiego, domyślam się że miałeś ponad 20 ha

 

kolejny przykład wadliwości zasad.

 

Ja jestem z Zachodniopomorskiego i też jak nie którzy z tego województwa się nie załapałam na żółta listę .Pomimo ,że mam skończoną szkołę i dyplom Technik Rolnik.Ziemi też miałam sporo.Chyba powinniśmy coś z tym zrobić ,że nasze województwo zostało tak pominięte ???!!

 

trzeba by było spytać osobę która lobbowała za zasadami pod kilka województw o co w tym wszystkim chodzi. Bo ewidentnie ktoś powinien się z tego wytłumaczyć.

Edytowano przez Hoaming

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoaming    0

PANOWIE !!! Pytanie z innej beczki. Nie załapałem sie na 100tyś i teraz niewiem czy czekac na kolejny nabór ktróry bedzie za około 1,5-2 lata czy moze przepisac juz teraz. NIewiem co mam robic. Za premie maiłęm zakupic ciągnik, ale nic z tego nie wyszło, a jak by tata mi teraz przepisał to bym przeszedł na Vat i odzyskal bym udziały z mleczarni ( troche wiecej niz pramia MR) to na ciągnik by juz prawie wystarczyło. Poradzcie co byscie zrobili na moim miejscu. pozdrawiam

 

skąd pomysł że następny nabór będzie dopiero za 1.5 roku? wydawało mi się że w połowie przyszłego...

 

I na pewno będzie się tłumaczył przed Tobą....

 

może przed kamerami? chyba byłby to ciekawy temat dla mediów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj propozycje sprawiedliwego podziału środków według Ciebie.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

A w czym ciekawy? Ciekawy byłby jeśli metody punktacji byłyby bardzo specyficzne, że tylko garstka ludzi by dostała pieniądze. Więc co jest w obecnym MR ciekawego dla mediów? Że nie dostałeś dotacji? 2/3 chętnych jej nie dostało i jakoś się z tym pogodzili. A jeżeli jest Ci tak źle, to przeprowadź się na podpakrpacie czy innego uprzywilejowanego województwa i korzystaj z tej dobroci UE.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

w agencji dizs mi powiedzano ze jak skonczy sie ten program młody Rolnik, mają na to czas do czerwca 2015 roku to wtedy bedą brać sie za następny. Napewno to troche im zejdzie. Mi powiedziano ze 1,5- 2 lata trzeba by było czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoaming    0

Podaj propozycje sprawiedliwego podziału środków według Ciebie.

 

robiłem to już wiele razy.

 

1. Nie uznawanie dzierżaw. (w następnym naborze uznawanych ma być 30%, ruch w dobrym kierunku, szkoda że z jakiegoś powodu nie chcieli tego zaimplementować w obecnym)

2. Pkt za bezrobocie w odniesieniu do wszystkich powiatów w kraju. Teraz są pozory że wspiera się regiony z wyższym bezrobociem.

3. Pkt za powierzchnie bez podziału na województwa (jeden worek). Przy tym rozwiązaniu być może zostałoby pominiętych kilka małych gospodarstw, ale te 20 ha które obecnie są bez szans by się załapały, a te po 10 ha zostałyby z czasem wchłonięte lub scalone z sąsiednimi, skutecznie podwyższając średnią krajową.

4. Pkt za kwalifikacje bez zmian. Wyeliminowanie korupcyjnych działań z zaświadczeniami o stażu, jeżeli takie ciągle istnieją (zainteresowani wiedzą o co chodzi)

 

wiadomo że rozwiązania idealnego nie ma, ale obecnie są tak duże dysproporcje między ilością przyznanych premii pomiędzy województwami że zakrawa to na patologie.

Edytowano przez Hoaming

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ja tu żadnej patologii nie widzę. Szanse były jednakowe dla całego kraju a że nie udało Ci się to trudno. Może następnym razem Ci się uda.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz. W dniu zakupu nie może być starszy niż 5 lat.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoaming    0

Ja tu żadnej patologii nie widzę. Szanse były jednakowe dla całego kraju a że nie udało Ci się to trudno. Może następnym razem Ci się uda.

 

zadziwiające że nie widzisz patologii w tym że zasady zostały stworzone pod kilka województw..

 

i mylisz się twierdząc że zasady były jednakowe dla całego kraju, bo takie samo gospodarstwo 20 ha(przy takich samych innych warunkach) w jednym województwie miało premie na 100% a w innym było bez jakichkolwiek szans

 

ilość przyznanych premii w poszczególnych województwach mówi sama za siebie.

Edytowano przez Hoaming

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

 

3. Pkt za powierzchnie bez podziału na województwa (jeden worek). Przy tym rozwiązaniu być może zostałoby pominiętych kilka małych gospodarstw, ale te 20 ha które obecnie są bez szans by się załapały, a te po 10 ha zostałyby z czasem wchłonięte lub scalone z sąsiednimi, skutecznie podwyższając średnią krajową.

 

 

Żal ścisnął d*pę tak mocno że aż oczy się załzawiły i kolega nie widzi że 10ha to nie tylko 4 krowy i 3 świnki albo wyciąganie 100tys na nową brykę. Jest pełno gospodarstw które bardzo dobrze prosperują na takiej powierzchni - warzywnicy, sadownicy, plantatorzy truskawek, hodowcy bydła mlecznego. Skupię się na tych ostatnich. Na 3ha siejemy kukurydzę, 2 mieszanka zbożowa jara, 2 pszenżyto, 3 łąki uprawiane intensywnie. Przedplonem kukurydzy żyto na kiszonkę. Resztę potrzebnych pasz zakupujemy i można spokojnie stado 15 krów utrzymać co daje rocznie ok 80 tys litrów x 1,3zł +10 tys dopłaty. Rodzinę idzie za to utrzymać.

 

Jeszcze jedna uwaga kolego: podejrzewam że prędzej ten co ma 10ha zwiększy areał niż Ty bo zakładam że mieszkasz w rejonie gdzie dookoła duże gospodarstwa a sam zostałeś z tymi 20ha i nie bardzo wiesz co z nimi zrobić: sprzedać szkoda a dokupić nie ma gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

A wiesz, że nawet mi Ciebie nie szkoda? Chciałbym z realu zobaczyć jak sie gotujesz, że twój kolega co ma 15 ha w mazowieckim dostał, a ty nowoczesny i europejski rolnik, który takich małych pożera na śniadanie już musiał obejść się smakiem. To musi być fajny widok.

I warunki nie są takie same w kraju co świadczy o tym średnia powierzchnia gospodarstw w województwach. A zamiast liczb, podaj procentowo ile złożonych wniosków uzyskało pomoc w województwach.

 

 


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z Zachodniopomorskiego i też jak nie którzy z tego województwa się nie załapałam na żółta listę .Pomimo ,że mam skończoną szkołę i dyplom Technik Rolnik.Ziemi też miałam sporo.Chyba powinniśmy coś z tym zrobić ,że nasze województwo zostało tak pominięte ???!!

No ja też z Zachodniopomorskiego i nie załapałem się ....wg z mojej gminy i sąsiedniej ikt nie dostał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizmut    2

... nie udało Ci się to trudno. Może następnym razem Ci się uda.

 

Popieram!

najrozsądniejszy komentarz w tym temacie ;)


BÓG, HONOR, OJCZYZNA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

lepiej by już było na to wszystko że zamiast dawać 100 tys dali by po 50 tys jeszcze raz takiej grupie bo faktycznie sądzę ze mocno myśleli nad tym żeby było sprawiedliwie i jest faktycznie, trafiło do małych gospodarstw, i tym bezrobociem najwięcej punktów nabili bo to było do przewidzenia że jak ktoś am młodego to podzieli gospodarstwo etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj